Hatály: közlönyállapot (2016.VII.13.) Váltás a jogszabály mai napon hatályos állapotára

 

1364/2016. (VII. 13.) Korm. határozat

a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében a foglalkoztatási paktumok, a fenntartható közlekedésfejlesztés, valamint a gazdaságfejlesztést ösztönző közlekedésfejlesztés témájú felhívásokra benyújtott, egymilliárd forintot meghaladó támogatási igényű projektjavaslatok támogatásához való hozzájárulásról

A Kormány

1. hozzájárul az 1. mellékletben foglalt táblázat A-C és E oszlopában meghatározott projektjavaslatok (a továbbiakban: projektjavaslatok) 1. mellékletben foglalt táblázat D oszlopa szerinti támogatásához,

2. hozzájárul a projektjavaslatok támogatási szerződésének megkötéséhez.

Felelős: nemzetgazdasági miniszter

Határidő: azonnal

1. melléklet az 1364/2016. (VII. 13.) Korm. határozathoz

A B C D E
1. Projekt azonosító száma Projekt megnevezése Támogatást igénylő neve Támogatás (Ft) Projekt rövid bemutatása
2. TOP-5.1.1-
15-BA1-2016-00001
Foglalkoztatási Szövetkezés
Baranya Felzárkózásáért
2020
Baranya Megyei
Önkormányzat
2 687 999 999 A megyei szintű foglalkoztatási megállapodás keretében programszerű és integrált, Baranya megye egészére kiterjedő gazdaság- és foglalkoztatásfejlesztési együttműködés támogatása, valamint a célcsoport képzéséhez, foglalkoztatásához kapcsolódó program valósul meg. A projekt Pécs és a pécsi járás kivételével a teljes Baranya megye területét foglalja magában. A fejlesztés hozzájárul a Baranya megye Integrált Területi Programjában szereplő célokhoz: a helyi gazdaságok fejlesztéséhez, a piaci igényekre reagálni képes emberi erőforrás fejlesztéséhez, a tartós növekedésre képes gazdaság megteremtéséhez, a gazdasági szereplők közötti kapcsolatok és a helyi termékek piacra jutásának erősítéséhez, a társadalmi felzárkóztatás elősegítéséhez.
3. TOP-5.1.1-
15-BK1-2016-00001
Együttműködés a helyben foglalkoztatásért -
Bács-Kiskun megyei foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési együttműködés
Bács-Kiskun Megyei
Önkormányzat
2 500 000 000 A projekt célja az álláskeresők és inaktívak, különösen az alacsony iskolai végzettségűek foglalkoztathatóságának javítása, nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedésének támogatása, a munkaerő-piaci eszközök hatékonyságának javítása. A projekt szolgáltatási és támogatási programelem-kínálatából olyan segítő tevékenységek választhatók ki az egyén számára, amelyek hozzájárulnak az egyén munkaerő-piaci esélyeinek javításához, személyes fejlődéséhez. A projekt megvalósítói elsődleges prioritásként kezelik a megye területi sajátosságaiból is adódó, fejlettségbeli, gazdasági és foglalkoztatási különbségek mérséklését. A beavatkozások fontos célterületei, a megyében levő szabad vállalkozói zóna, a határ mente, valamint a „Homokhátság” települései.
4. TOP-5.1.1-
15-BS1-2016-00001
Foglalkoztatási paktum
Békés megyében
Békés Megyei
Önkormányzat
2 408 000 000 A projekt kiemelt célja a megye foglalkoztatási, gazdasági helyzetének javítása, munkaerőpiacának védelme. Közvetlen célja, hogy egy megyei szintet lefedő, átfogó paktumrendszer jöjjön létre, amelynek alapjait a helyi megállapodások alkotják. A megyei paktum kiemelt területe a kormányhivatal által nyilvántartott álláskeresők foglalkoztatásba helyezése és a hátrányos helyzetűnek minősülő közfoglalkoztatottak munkaerőpiacra történő visszavezetése, összhangban az ez által indokolttá vált képzések megvalósulásával.
5. TOP-5.1.1-
15-BO1-2016-00001
Foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési együttműködés Borsod- Abaúj-Zemplén megyében Borsod-Abaúj-Zemplén
Megyei Önkormányzat
2 316 000 000 A projekt célja képzési és foglalkoztatási programok megvalósítása a köz- és gazdasági szféra partnerségében, a hátrányos helyzetű, megváltozott munkaképességű munkavállalók elhelyezkedésének segítése. A megyei paktum támogatási területe a Miskolcon kívüli területekre terjed ki. A megyei paktum alapvetően a bölcsődei kapacitásbővítéshez, a helyi önkormányzatok és gazdasági társaságaik, valamint elsősorban az építőipar, mezőgazdaság, élelmiszeripar foglalkoztatási igényeihez kapcsolódó támogatásokat nyújtja.
6. TOP-5.1.1-
15-FE1-2016-00001
Foglalkoztatási-gazdasági együttműködések és szolgáltatások fejlesztése Fejér megyében Fejér Megyei Önkormányzat 1 331 499 942 A projekt részcélja a megyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködés keretében, programszerű, integrált, Fejér megye egészére kiterjedő, a releváns, valamennyi gazdasági ágazatot felölelő megyei szintű gazdaság- és foglalkoztatásfejlesztési stratégia megalkotása. A projekt fő célja e stratégiában, Fejér megye Integrált Területi Programjában és a megyei területfejlesztési programban meghatározottakkal összhangban olyan képzési és foglalkoztatási program megvalósítása, amely szolgáltatásaival és pénzügyi eszközeivel fenntartható módon járul hozzá a megye gazdaságának fejlődéséhez és a területi hátrányok csökkentéséhez, a pénzügyi egyensúly fenntartásához.
7. TOP-5.1.1-
15-HB1-2016-00001
Hajdú-Bihar megyei foglalkoztatási megállapodás, foglalkoztatási- gazdaságfejlesztési együttműködés Hajdú-Bihar Megyei
Önkormányzat
1 235 000 000 A projekt célja, hogy a projekt keretén belül minél szélesebb körű partnerség épüljön ki Hajdú-Bihar megyében a munkavállalói, munkaadói és civil szervezetek, önkormányzatok és képző központok között. A projekt további célja a megye lakossága képzettségi színvonalának növelése, a tartós munkanélküliek számának csökkentése, valamint az is, hogy a megyében minél magasabb foglalkoztatottsági szintet tudjanak elérni. A megyei paktum a megye teljes területére terjed ki, kivéve Debrecen közigazgatási területét.
8. TOP-5.1.1-
15-JN1-2016-00001
Foglalkoztatási-gazdasági együttműködések megvalósítása
Jász-Nagykun-Szolnok megyében
Jász-Nagykun-Szolnok
Megyei Önkormányzat
1 339 000 000 A projekt átfogó célja a megyei foglalkoztatási együttműködések - paktumok - képzési és foglalkoztatási programjainak támogatása, tevékenységi körük, eredményességük, hatékonyságuk növelése, továbbá a foglalkoztatás helyi szintű akciótervek megvalósításával való bővítése, az álláskeresők munkához juttatása Jász-Nagykun-Szolnok megye teljes területén. A Jász-Nagykun-Szolnok megyei paktum keretében létrejött megyei szintű foglalkoztatási együttműködés szakmai, területi és ágazati egyeztetett szempontokra építkezve ernyőszervezetként működik. A megyei paktum mind Szolnok paktumával, mind pedig a helyi paktummal összehangoltan kerül megvalósításra.
9. TOP-5.1.1-
15-NG1-2016-00001
Nógrád megyei foglalkoztatási paktum Nógrád Megye
Önkormányzata
1 024 000 000 A paktum keretei között kifejtett tevékenység Nógrád megye területére terjed ki Salgótarján közigazgatási területének kivételével. A megyei paktum keretei között kifejtett tevékenység elsősorban a megyei stratégiai ágazatokra, ezen belül kiemelten a beszállító, többségében külföldi tulajdonú nagyvállalatokra koncentrálódik. Mindemellett - felülről jövő kezdeményezésként - a paktum célja elősegíteni a megyei területfejlesztési programban kitűzött célok teljesülését (különösen magas hozzáadott értéket képviselő ágazatok betelepedése, társadalmi foglalkoztatás erősítése) és a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében létrehozott üzleti infrastruktúrákba települni szándékozó vállalkozások támogatását. A projekt közvetlen módon - fő célként - segíti elő a munkahelyteremtést, és kiegészítő tevékenységei útján hozzájárul a gazdasági növekedéshez. Cél a projekt tervezett ösztönző beavatkozásai útján a területfejlesztési programban megfogalmazott célok a „Fejlődő gazdaság” és „Aktív, kreatív, együttműködő társadalom” prioritások mentén történő elősegítése, azok minden egyes specifikus célkitűzését teljesítve.
10. TOP-5.1.1-
15-SB1-2016-00001
Foglalkoztatási együttműködések Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében Szabolcs-Szatmár-Bereg
Megyei Önkormányzat
2 593 000 000 A projekt célja, hogy a korábbi növekedési modellek hiányait pótolva egy intelligensebb, fenntarthatóbb fejlődési szakasz vegye kezdetét a foglalkoztatásban. Cél a hazai foglalkoztatási szint emelése, amihez elengedhetetlen feltétel a megfelelő mennyiségű és minőségű szakember kiképzése. A projekt hosszú távú célja az aktív és kölcsönös kommunikáció fenntartása a gazdasági szereplők között, a munkavállalói és munkáltatói oldalon a fenntartható harmonizáció létrehozása, a munkahelyteremtés fokozásával egy versenyképesebb gazdaság megteremtése.
11. TOP-5.1.1-
15-SO1-2016-00001
Somogy Megyei
Foglalkoztatási Paktum
Somogy Megyei
Önkormányzat
1 878 000 000 A projekt átfogó célja, hogy hozzájáruljon a Somogy megyei és helyi emberi erőforrás fejlesztéséhez, foglalkoztatás ösztönzéséhez és társadalmi együttműködések erősítéséhez. A projekt további átfogó célja, hogy hozzájáruljon Somogy megye felzárkóztatásához, a belső területi kiegyenlítődéshez, a társadalmi kohézió erősítéséhez. A projekt operatív célja a foglalkoztatás növelése, gazdasági versenyképesség erősítésére: a foglalkoztatás Somogy megyei szereplői együttműködésének megteremtése, az információáramlás elősegítése, a helyi foglalkoztatás paktumokban részes felek módszertani segítése, beavatkozásaik összehangolása, Somogy megyére kiterjedő foglalkoztatási együttműködések képzési és foglalkoztatási programjainak, munkaerő-piaci programjainak megvalósítása.
12. TOP-5.1.1-
15-TL1-2016-00001
Tolna Megyei
Foglalkoztatási Paktum
Tolna Megyei
Önkormányzat
1 255 000 000 A program átfogó célja a foglalkoztathatóság és foglalkoztatás növelése és a területi sajátosságokon alapuló fejlettségbeli különbségek mérséklése.
A projekt megvalósítása során közvetlen cél, hogy a Tolna megyére kiterjedő foglalkoztatási együttműködés keretében olyan képzési és foglalkoztatási programok megvalósítására kerüljön sor, amelyek a munkaerőpiac bővítéséhez, a célcsoportok képzéséhez, elhelyezkedéséhez és a szereplők együttműködésének erősítéséhez szükségesek. A fejlesztés hozzájárul a megyei stratégiai célok eléréséhez, a gazdaság fejlődéséhez szükséges szakemberállomány biztosításhoz, és ezzel párhuzamosan a hátrányos helyzetű munkavállalók aktivizálásához. A projekt céljait egyrészt a munkaerő minőségének és foglalkoztathatóságának javításával és munkaerő-piaci hátrányainak csökkentésével, másrészt a munkaerő minőség és tudás fejlesztésével kívánják megvalósítani.
13. TOP-5.1.1-
15-VE1-2016-00001
Veszprém megyei foglalkoztatási- gazdaságfejlesztési együttműködés Veszprém Megyei
Önkormányzat
1 250 000 000 A paktum - Veszprém és a veszprémi járást alkotó további települések közigazgatási területe kivételével - Veszprém megye területén valósul meg. A fejlesztés keretében létrejött szervezet gondoskodik a megye területén működő paktumok vonatkozásában ernyőszervezeti feladatok ellátásáról, a helyi paktumok szakmai támogatásáról, tevékenységük összehangolásáról és paktumszolgáltatások nyújtásáról ott, ahol helyi együttműködés nem jön létre. Emellett további együttműködést segítő feladatokat lát el: együttműködés a kormányhivatalok és a megyei önkormányzatok helyi gazdaság- és foglalkoztatásfejlesztéshez kapcsolódó szakmai háttérszervezetei között a területfejlesztési feladatellátáshoz kapcsolódóan. Elősegíti a mindenkori foglalkoztatási célú kormányzati intézkedések hatékony megvalósulását. A projekt célja a munkaerő-piaci kereslet vezérelt képzési programok megvalósítása.
14. TOP-6.1.5-
15-EG1-2016-00002
Eger Keleti Városrész gazdaságfejlesztést és munkaerő mobilitás ösztönzését szolgáló közlekedésfejlesztése Eger Megyei Jogú Város
Önkormányzata
1 356 999 445 A projekt eredményeként - a Kertész utca felújításával - Eger déli iparterülete jól megközelíthetővé válik. A felújítás során mintegy 3,265 km korszerűsített útvonal kerül kialakításra. A projekt során a Kertész utca felújítására kerül sor a Szarvas tértől az Ostorosi utcáig bevonva a Maklári és Homok utca becsatlakozásának területét és a Mekcsey utca egy részét is. Az útburkolatot felújítják, új forgalmi rendet alakítanak ki, és biztonságos gyalogos átkelőhelyeket építenek ki.
Az útfelújításhoz kapcsolódóan megvalósul az érintett vízi közművek azbesztcement gerinchálózatának teljes átépítésére, új tűzcsapok kialakítására is. Az útfelújításhoz kapcsolódóan a zöldfelületeket rendezik. A projekt eredményeként a város egyik legforgalmasabb útvonalát újítják meg, amely összeköttetést jelent a lakóterületek és az ipari területek között, és az iparterületekre irányuló tömegközlekedésben is fontos szerepet játszik.
15. TOP-6.1.5-
15-GY1-2016-00001
Gazdaság- és sportgazdaság
fejlesztést és a munkaerő mobilitását ösztönző közlekedésfejlesztés Győrben
Győr Megyei Jogú Város
Önkormányzata
2 043 000 000 A fejlesztés keretében öt fejlesztési helyszínen valósul meg beruházás:
1. a Radnóti Miklós út kiépítése az 1. számú főútig,
2. a Bercsényi liget fejlesztése,
3. Győr Iparcsatorna szervizút - Puskás Tivadar úti kikötés megépítése a győri sportarénához való kikötés, amely révén a Puskás Tivadar út képes lesz Győr Gyárváros városrész jelentős forgalmát gyorsan és akadálymentesen elvezetni,
4. Szövetség utca - Bácsai út nyomvonal-korrekciója, amely kapcsolódik az 1. számú főút és a 14. számú főút közötti kapcsolat megteremtéséhez,
5. 83. számú főút, Szauter Ferenc út és 82. számú főút csomópont kapacitásbővítő átépítése. A beruházások keretében meglévő burkolt útszakaszokat újítanak fel, új útszakaszokat építenek ki, csapadékvíz-elvezetéssel, közművédelemmel. Ezenkívül parkolóhelyeket, közvilágítási hálózatot, kerékpáros útvonalat és biztonságos gyalogosközlekedést biztosító járdákat építenek ki, valamint buszmegállókat helyeznek el.
16. TOP-6.1.5-
15-HMV1-2016-00001
Hódmezővásárhely keleti elkerülő út építése Hódmezővásárhely Megyei
Jogú Város Önkormányzata
1 840 000 000 A projekt keretében megépítik Hódmezővásárhely 3,175 km hosszú, 11,5 kN
tengelyterhelésre méretezett keleti elkerülő útszakaszát a 47. számú főút és a 4421. jelű összekötő út között. Az új elkerülő út 47. számú főúttal és a 4421. jelű összekötő úttal alkotott csomópontjai körforgalmú csomópontként épülnek meg, a lakott területeken átmenő szakaszán közvilágítást építenek ki, valamint a kerékpáros közlekedés biztonságos átvezetését is biztosítják. Az új út megépítésével csökken a város keleti iparterületei felé irányuló átmenő forgalom a belvárosi térségben, az új út hozzájárul a széndioxidszint csökkenéséhez, és a belvárosi forgalom biztonságosabbá válik. Az új elkerülő út közvetlenebb kapcsolatot teremt Makó és Orosháza között, valamint kedvezőbb közlekedési feltételeket biztosít a keleti iparterületre települt vállalkozások telephelyeinek eléréséhez.
17. TOP-6.1.5-
15-SL1-2016-00001
Mester út és környéke közlekedéshálózatának a munkaerő mobilitását ösztönzését szolgáló fejlesztése Szolnok Megyei Jogú Város
Önkormányzata
2 640 000 000 A projekt keretében felújítják a szolnoki Dr. Sebestyén Gyula utat, és új nyomvonalon létesített úttal összekötik azt a 3225. jelű összekötő úttal (a szolnoki Besenyszögi út és Mester út). A 1,9 km hosszúságú út Szolnok észak-keleti részén húzódik és fontos összeköttetést fog biztosítani a majdani M4 gyorsforgalmi út és a város centruma között, valamint gyűjtő és feltáró útként funkcionál a város észak-keleti térségben kialakítandó ipari területei között. A projekt során 1500 m hosszú szakaszon elválasztott gyalogos és kerékpáros sávot, valamint forgalomcsillapító szigeteket alakítanak ki. Útkereszteződéseknél körforgalmú csomópontokat létesítenek, a gyalogos átkelőhelyeket gyengénlátók és mozgássérültek részére akadálymentesen alakítják ki, valamint új közvilágítási hálózatot is kiépítenek. A felújítandó útszakaszon a meglévő buszmegállókat felújítják, az új útszakaszon pedig új buszmegállókat alakítanak ki, és védelembe helyezik az útépítés által érintett közműveket.
18. TOP-6.4.1-
15-NY1-2016-00001
Fenntartható városi közlekedésfejlesztés Nyíregyházán Nyíregyháza Megyei Jogú
Város Önkormányzata
1 500 000 000 A projekt keretében a támogatást igénylő következő projektelemeket tervezi megvalósítani:
1. Debreceni út - Kígyó utca csomópont átépítése,
2. a Törzs utca a Pazonyi úttal, a Semmelweis utcával és az Orosi úttal alkotott csomópontjainak fejlesztése,
3. Törzs utcában kerékpárforgalmi létesítmény építése, ezáltal Örökösföld városrész kerékpárosbaráttá fejlesztése,
4. Kígyó utca - Debreceni út - Tünde utca, valamint Kállói út - Szent István utca (Kert utcáig) útvonalon kerékpárforgalmi létesítmény építése, ezáltal Borbánya városrész kerékpárosbaráttá fejlesztése.
A tervezett kerékpárforgalmi létesítmények a már meglévő létesítmények összekötését is tartalmazzák, így a projekt segíti a kerékpárforgalmi létesítmények hálózatosodását.
A tervezett kerékpárforgalmi létesítmények összesített hossza 8,756 km, míg a felújításra kerülő utak összesített hossza 0,675 km. Összes beavatkozási hossz 9,431 km.
19. TOP-6.8.2-
15-BC1-2016-00001
Helyi foglalkoztatási együttműködések Békéscsaba Megyei Jogú Város területén és várostérségében Békéscsaba Megyei Jogú
Város Önkormányzata
1 104 000 000 A támogatást igénylő a projekt keretében 756 fő hátrányos helyzetű álláskereső és inaktív személy foglalkoztatása valósulhat meg, emellett elősegíti a helyi foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési kezdeményezéseket. A paktum területi hatálya a békéscsabai járásra terjed ki. A paktum vezetését ellátó konzorciumot két tag alkotja: Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Békés Megyei Kormányhivatal.
20. TOP-6.8.2-
15-DE1-2016-00001
Munkaerő-piaci együttműködés kialakítása és megvalósítása Debrecenben Debrecen Megyei Jogú
Város Önkormányzata
3 615 000 000 A projekt lehetőséget biztosít a munkaerő-piaci szereplők hatékony együttműködésére, elősegítve a munkanélküliség csökkentését, a foglalkoztatási színvonal emelkedését. A foglalkoztatási paktum elsődleges célja a munkanélküliség csökkentése, a megfelelő humán erőforrás biztosítása, figyelembe véve a helyi vállalkozások gazdaságfejlesztési céljait, szakmunkaerő-igényeit. Ahhoz, hogy a foglalkoztatási partnerség a lehető leghatékonyabban működjön, a munkaerő-piaci folyamatokban részt vevő vállalkozások, civil szervezetek, képző intézmények és érdekképviseletek is aktív résztvevői lesznek a foglalkoztatási paktumnak.
21. TOP-6.8.2-
15-KA1-2016-00001
Foglalkoztatási paktum
Kaposvár MJV területén
Kaposvár Megyei Jogú
Város Önkormányzata
1 231 000 000 A projekt stratégiai célja a foglalkoztatottsági szint emelése. A projekt célja a hátrányos helyzetű, munkát vállalni szándékozó kaposvári álláskeresők munkahelyhez juttatása. A paktum szervezet munkája során folyamatos kapcsolattartást végez a foglalkoztatókkal, iparág- és méretfüggetlen módon.
A megvalósításban fontos szerepe lesz a Somogyi Kereskedelmi és Iparkamarának.
22. TOP-6.8.2-
15-KE1-2016-00001
Foglalkoztatási paktum
Kecskeméten
Kecskemét Megyei Jogú
Város Önkormányzata
1 929 000 000 A projekt célja a Kecskemét térségi foglalkoztatási partnerség létrehozása, működtetése a térség társadalmi és gazdasági fejlődése érdekében. A foglalkoztatási partnerség kiemelt célja a hátrányos helyzetű álláskeresők térségi munkavállalásának biztosítása, a térség lakosságmegtartó erejének erősítése, gyakorolhatóságának elősegítése, képzésekben, képességfejlesztésekben való részvétel biztosítása által. Továbbá az önfoglalkoztatóvá válás elősegítése, foglalkoztatás elősegítése a különféle foglalkoztatáshoz kapcsolódó szolgáltatások és kedvezmények által. Ezzel összhangban gazdaságfejlesztési céllal, a helyi, térségi vállalatok, vállalkozások versenyképességének támogatása a megfelelő képzettségű, képességű munkavállalók biztosításával, információs rendszer kialakításával és foglalkoztatáshoz kapcsolódó szakmai rendezvények szervezésével.
23. TOP-6.8.2-
15-MI1-2016-00001
Miskolc Megyei Jogú Város Foglalkoztatási Paktum Programja Miskolc Megyei Jogú Város
Önkormányzata
2 943 000 000 A projekt célja: képzési és foglalkoztatási programok megvalósítása a köz- és gazdasági szféra partnerségében. Ezen belül hátrányos helyzetű, megváltozott munkaképességű munkavállalók elhelyezkedésének segítése, ami foglalkoztatás bővüléshez vezet. Kiemelt cél a városban működő és a közeljövőben itt letelepedő vállalkozások munkaerőigényére megfelelő számú és képzettségű, szocializáltságú, motivált munkaerőt biztosítani. A projekt hozzájárul Miskolcon új munkahelyek létrehozásának ösztönzéséhez és az álláskeresés sikerességének javításán keresztül a népesség megtartásához és segíti a letelepedni vágyókat az elhelyezkedésben.
24. TOP-6.8.2-
15-NY1-2016-00001
Nyíregyházi Foglalkoztatási
Paktum
Nyíregyháza Megyei Jogú
Város Önkormányzata
2 056 000 000 A projekt hosszú távú célja, hogy az Európa 2020 stratégiában a foglalkoztatás területén megfogalmazott célkitűzések eléréséhez helyi foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési programok kidolgozásával vagy megvalósításával hozzájáruljon. A projekt keretében a város területén működő munkáltatók munkaerő-igényeiből kiindulva képzési-foglalkoztatási programokat valósítanak meg, amelyek hozzájárulnak a munkaerőpiac bővítéséhez, a hátrányos helyzetűek és inaktívak képzéséhez, elhelyezkedéséhez, a munkaerő-piaci szereplők aktív együttműködésének erősítéséhez.
25. TOP-6.8.2-
15-SH1-2016-00001
Gazdaság- és foglalkoztatás fejlesztési partnerség
a szombathelyi járás területén
Szombathely Megyei Jogú
Város Önkormányzata
1 213 000 000 A projekt átfogó célja a képzettségi és foglalkoztatási szint növelése, a gazdaságfejlesztés humánerőforrás-hátterének támogatása a támogatást igénylő által szervezett járási partnerség fejlesztésével. A projekt konkrét célja Szombathely Járási Foglalkoztatási Paktum kialakítása, képzési és foglalkoztatási programjainak támogatása, álláskeresők képzése, munkához jutásuk előkészítése a vállalkozói igények alapján.
26. TOP-6.8.2-
15-SL1-2016-00001
Szolnoki Foglalkoztatási Paktum - Együttműködés Szolnok Gazdaságának Fejlesztéséért és a Szolnoki
Munkahelyekért
Szolnok Megyei Jogú Város
Önkormányzata
1 266 496 244 A projekt célja munkáltatói, foglalkoztatási fórumok előkészítése, összehívása, a munkáltatók informálása annak érdekében, hogy a foglalkoztatás növekedhessen Szolnokon. A kormányhivatal a program keretében az álláskereső személyeknek, adott üres álláshely betöltését fókuszba állító, célzott képzésének, illetve foglalkoztatásának támogatását célozta meg.