1687. évi XVI. törvénycikk

a Vág és a Duna folyók megvizsgálására biztosokat neveznek

Minthogy Trencsén szabad királyi városát a Vág folyó rohamossága, és a Dunának sebesen a győri vár felé forduló ága, nem kis veszélylyel fenyegeti: hogy tehát e sulyosodó bajnak az emlitett, és a Pozsony-, Győr- és Komárommegyékben fekvő egyéb helyek megmentése czéljából, annak idejében gátot vethessnek és az efféle erőt másfelé vezethessék, e végből Ő legszentségesebb felsége a magyar királyi kamarának legkegyelmesebben meghagyja, hogy ugy az erre szükséges költségekről, mint egyéb ezek orvoslására szolgáló eszközökről gondoskodjék:

1. § Ennek a veszélynek megszemlélése végett, egymással kölcsönös érintkezés mellett, biztosokul; még pedig a Vág folyóhoz: tekintetes és nagyságos orbovai Jakusich Imre és galánthai Eszterházy Zsigmond gróf urakat, és nemzetes Jeszenszky Mihályt, ő cs. és kir. szent felsége személynökének itélőmesterét, Trencsénmegyének azon időben leendő alispánját; idősb Labsánszky Jánost és Zsámbokreti Mihályt;

2. § A Duna ágához pedig: tekintetes és nagyságos, ugyancsak galanthai Eszterházy János, és ifjabb Zichy János gróf urakat, és ezeken kivül Szente Bálint, alnádort és Szapáry Péter, alországbirót, és még Pozsony-, Moson-, Győr- és Komárommegyék alispánjait nevezték ki a karok és rendek, Ő legszentségesebb felsége jóságos beleegyezésével, ezekhez még az illető hadi tanács és kamara küldöttei is alkalmazandók lévén.