1802. évi XXX. törvénycikk

a közalapról

Ő szent felségének jóváhagyásával, az 1723:XCIX. tc. és 1790/1:XII. törvénycikkek alapján, azon terv kidolgozására, hogy egy közalap, az ország alkotmányának s bármely rend jogainak érintetlen hagyásával és az adózó népre hárulandó minden ujabb teher nélkül, honnan lenne összegyüjthető, mely czélokra forditandó és mi módon kezelendő? biztosokul küldetnek ki:

Korompai gróf Brunszvik József, a cs. kir. ap. sz. felség valóságos belső titkos tanácsosa, Csongrád vármegye főispánja, magyar tárnokmester és a hétszemélyes tábla társbirája.

Semsei Semsey András, Sz. István apostoli király jeles rendjének vitéze, a cs. kir. ap. sz. felség udvari tanácsosa, kir. személynök és Ugocsa vármegye főispánja.

Aszódi báró Podmaniczky József, a cs. kir. ap. sz. felség s a helytartó-tanács tanácsosa, Bács vármegye főispánja.

Galánthai gróf Eszterházy József, a cs. kir. ap. sz. felség kamarása, helytartósági tanácsos és Zemplén vármegye főispánja.

Várkonyi gróf Amade Antal, a cs. kir. ap. sz. felség kamarása, a kir. itélőtábla birája és Varasd vármegye főispáni helytartója.

Ebeczki Tihanyi Tamás, a cs. kir. ap. sz. felség tanácsosa és alországbiró.

Aczél István, a cs. kir. ap. sz. felség tanácsosa és nádori itélőmester.

Kesselkeői Majthényi László, a cs. kir. ap. sz. felség tanácsosa, Hont vármegye követe.

Géczi, assa- és ablanczkürthi Ghyczy József, a cs. kir. ap. sz. felség tanácsosa, Komárom vármegye első alispánja és követe.

Pécsujfalusi Péchy Imre, Bihar vármegye első alispánja és követe.

Bizáki Puky László, Abauj vármegye első alispánja és követe.

Boráros János, Pest szabad királyi város birája és követe.