Módosítva 2012. augusztus 15-én.
A kamara az alapszabály 123. pontjára tekintettel a szárazbélyegző kezelésével kapcsolatos előírásokat, a szárazbélyegzővel összefüggő kamarai feladatokat a következőkben szabályozza:
a) A főtitkári hivatal igény esetén gondoskodik a szárazbélyegző (továbbiakban: bélyegző) előállításáról.
b) Tagfelvételkor az igényelt bélyegzőt a könyvvizsgálói igazolvány kiadásával egyidejűleg kell a kamarai tag könyvvizsgálónak átadni. Az átvételt írásban igazoltatni kell.
c) A főtitkári hivatal nyilvántartást vezet az előállított, a kamarai tag könyvvizsgáló részére kiadott bélyegzőkről. A nyilvántartásban feltünteti a bélyegző lenyomatát, a bélyegző kiadására okot adó körülményt, a bélyegzőt átvevő személy nevét, címét, aláírását, az átvétel időpontját és a kamarai tag könyvvizsgáló kamarai tagsági számát, továbbá visszaszolgáltatás, pótlás, megsemmisítés esetén annak időpontját.
d) A bélyegző elvesztése, megrongálódása, használhatatlanná válása, kicserélése esetén a főtitkári hivatal a bélyegzőt érvényteleníti, egyúttal gondoskodik arról, hogy a bélyegző érvénytelenítésének ténye a Könyvvizsgálók Lapjában című lapban és a kamara honlapján közzétételre kerüljön. A főtitkári hivatal igény esetén gondoskodik az érvénytelenített bélyegző helyetti újabb bélyegző előállításáról, és azt a területi szervezeten keresztül megküldi a kamarai tag könyvvizsgálónak.
e) A főtitkári hivatal igény esetén gondoskodik az esetlegesen hibás, vagy nem megfelelő minőségű bélyegző újragyártásáról és a kamarai tag könyvvizsgáló részére – a területi szervezeten keresztül – történő megküldéséről.
f) A főtitkári hivatal a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenység végzésének újbóli engedélyezése, valamint ismételt tagfelvétel esetén – amennyiben a kamarai tag könyvvizsgáló korábban rendelkezett bevont bélyegzővel – a területi szervezeten keresztül gondoskodik a bélyegzőnek a könyvvizsgálói tevékenységet korábban szüneteltető, illetve az újrafelvételét kérő kamarai tag könyvvizsgáló részére történő visszaszolgáltatásáról.
a) A területi szervezet visszaszolgáltatja a kamarai tag könyvvizsgáló részére a főtitkári hivatal által újragyártatott, korábban hibás, nem megfelelő minőségű bélyegzőt.
b) A bélyegző megrongálódása, használhatatlanná válása, kicserélése esetén a területi szervezet átveszi a kamarai tag könyvvizsgáló bélyegzőjét, és gondoskodik annak a főtitkári hivatal részére történő biztonságos megküldéséről.
c) A területi szervezet átadja a kamarai tag könyvvizsgáló részére az érvénytelenített bélyegző helyett előállított újabb bélyegzőt.
d) A területi szervezet a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenység végzésének újbóli engedélyezése, valamint ismételt tagfelvétel esetén visszaszolgáltatja a főtitkári hivatal által megküldött bélyegzőt a könyvvizsgálói tevékenységet korábban szüneteltető, illetve az újrafelvételét kérő kamarai tag könyvvizsgáló részére.
e) A területi szervezet gondoskodik a bélyegző átadás-átvételét igazoló adatlapok főtitkári hivatal részére történő megküldéséről.
f) A területi szervezet gondoskodik a még át nem vett, illetve a főtitkári hivatalnak még meg nem küldött bélyegzők biztonságos tárolásáról.
a) A bélyegző előállításának költsége, akkor is, ha a bélyegző pótlásra, cserére kerül, a kamarai tag könyvvizsgálót terheli, kivéve a hibásan gyártott (névelírás, tagszám elírása, gyenge lenyomat stb.) bélyegző újraelőállításának költsége.
b) A kamarai tag könyvvizsgáló köteles gondoskodni a bélyegző biztonságos őrzéséről oly módon, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férhessenek hozzá.
c) A kamarai tag könyvvizsgáló a bélyegző megrongálódásának, használatra alkalmatlanná válásának tényét köteles haladéktalanul a főtitkári hivatalnak bejelenteni és – igény esetén – kezdeményezni a bélyegző cseréjét, pótlását. A bélyegző cseréjére, pótlására okot adó körülményt részletesen indokolni kell.
a) A kamarai tag könyvvizsgáló a bélyegző lenyomatát szerepeltetheti minden, a Kkt. 3. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott, jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenység során keletkezett okmány, irat hitelesítésére, amennyiben azokat nem elektronikus okiratban állítja elő.
b) A kamarai tag könyvvizsgáló a bélyegző lenyomatát szerepeltetheti a Kkt. 3. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott, jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységek során keletkezett okmányok, bizonylatok, iratok hitelesítésére is.
c) A könyvvizsgálói bélyegző lenyomatát a kamarai tag könyvvizsgáló aláírása és azonosító adatai (név, kamarai tag könyvvizsgálói minőség feltüntetése, kamarai tagsági szám) mellett, alatt vagy felett kell szerepeltetni.
d) A kamarai tag könyvvizsgáló döntésének megfelelően használható a bélyegző lenyomata a könyvvizsgálói tevékenység keretében kiadott könyvvizsgálói jelentés minden oldalán, illetve a könyvvizsgálói jelentéshez csatolt dokumentumokon (azok minden egyes, vagy csak meghatározott oldalain) is, de csak abban az esetben, és azokon az oldalakon, ahol a kamarai tag könyvvizsgáló szignója (vagy aláírása) is szerepel. Ez utóbbi helyett amennyiben a könyvvizsgálói jelentéshez csatolt dokumentumok szalaggal vagy zsinórral összefűzésre kerülnek oly módon, hogy az összefűzés az annak leragasztására szolgáló pecsét sértetlensége nélkül nem szüntethető meg, akkor a bélyegző lenyomata – az előző pontban leírt módon – az összefűzés leragasztására szolgáló pecséten is szerepeltethető.
a) A bélyegző kezelésével kapcsolatos további szabályokat az alapszabály 107–123/A. pontjai tartalmazzák.
b) Jelen szabályzatot a kamara elnöke 2008. szeptember 16. napján hagyta jóvá. A szabályzat 2008. október 1-jén lép hatályba azzal, hogy a hatálybalépéssel egyidejűleg a 2005. november 1-jén hatályba lépett, szárazbélyegző tárolására, használatára vonatkozó szabályzat hatályát veszíti. A 2012. augusztus 15-én elfogadott módosítások 2012. szeptember 1-jén lépnek hatályba.