Módosítva 2024. május 3-án.
A Magyar Könyvvizsgálói Kamara a Magyar Könyvvizsgálói Kamaráról, a könyvvizsgálói tevékenységről, valamint a könyvvizsgálói közfelügyeletről szóló 2007. évi LXXV. törvény (a továbbiakban: Kkt.) 106. §-ának (6) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következő szakmai továbbképzési szabályzatot alkotja.
(1) A szakmai továbbképzés célja annak biztosítása, hogy a kamara tagjai munkájuk végzéséhez naprakész, magas színvonalú, korszerű elméleti ismeretekkel, továbbá az ismeretek gyakorlati alkalmazására vonatkozó képességekkel rendelkezzenek.
(2) A kamarai tag könyvvizsgáló köteles a szakmai továbbképzési rendszerben részt venni. A Kkt. 106. §-ának (2) bekezdése értelmében a szakmai továbbképzési rendszer magában foglalja:
– a minden kamarai tag könyvvizsgáló számára kötelező éves szakmai továbbképzést (általános szakmai továbbképzés),
– a Kkt 49. §-a szerinti minősítéssel rendelkező kamarai tag könyvvizsgálók számára kialakított kötelező szakmai továbbképzést (speciális továbbképzés),
– azon kamarai tag könyvvizsgálók számára kialakított szakmai továbbképzést, akiket a minőségellenőrzés keretében köteleztek továbbképzésen való részvételre.
(3) Az évente szervezett általános továbbképzés célja a tagok könyvvizsgálati, számviteli, jogi ismereteinek, könyvvizsgálati módszereinek fejlesztése, egységesítése.
(4) Az igények szerint szervezett speciális oktatás célja a könyvvizsgálati tevékenység egyes – speciális – területein alkalmazandó könyvvizsgálati eljárások, módszerek elsajátítása, sajátos számviteli, társasági adózási szabályozások megismerése.
(5) A minőségellenőrzés keretében továbbképzésre kötelezettek továbbképzésének célja a kamara által hatályba helyezett könyvvizsgálati standardok ismételt áttekintése, a gyakorlati alkalmazás során felmerülő kérdések közös megbeszélése.
(6) A kamara tagjainak – beleértve a könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető tagsági jogállású tagokat is – kötelességük, hogy évente továbbképzésen vegyenek részt. A továbbképzésen történő részvétel teljesítése kreditrendszerben történik. A (12) pont szerinti továbbképzések kivételével – melyek vonatkozásában a kreditpont értékének meghatározása az illetékes területi szervezet elnökségének hatáskörébe tartozik – 1 kredit 1 oktatási blokkot, azaz 2×45 perces előadást jelent. Az egynapos (8 órás) képzések 4 kreditet érnek.
Amennyiben nem egyértelmű a kreditérték meghatározása, akkor erről az oktatási bizottság dönt.
(7) Az évente összegyűjtendő kreditek minimális száma – a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető 65 év feletti kamarai tagok kivételével – 20, ami minimálisan 5 napi továbbképzési kötelezettségnek felel meg. A kredit naptári évre vonatkozik, a tárgyévben megszerzett kreditpontok csak a tárgyévben érvényesíthetőek, a többletkreditek átvitelére nincs lehetőség. A kreditek összegyűjtése a kamarai tag felelőssége. A kamarai tagdíj évente 12 kreditnek megfelelő, a kamara központja, területi szervezete, tagozata, bizottsága szervezésében megvalósuló továbbképzésen való részvétel költségét fedezi, a további továbbképzés térítésköteles.
(8) Az éves kreditszámból 4 kreditet (egy napnak megfelelő 8 órát) – kötelező jelleggel – központi szervezésű általános továbbképzésen (kötelező továbbképzésen) kell megszerezni.
(9) Az általános szakmai továbbképzésből további 8 – a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető 65 év feletti kamarai tagok esetében 4 – kredit kamarai szervezet által vagy annak részvételével, illetve a kamara által elfogadott társaság, intézmény által szervezett továbbképzéseken, valamint hazai és nemzetközi konferencián a kamara által elfogadott képzésen, a kamara által elismert témakörökben szerezhető meg (az általános továbbképzés nem központilag szervezett része)
(10) Kamarai szervezeten a kamara területi szervezetét, tagozatát, bizottságát, központját, illetve az MKVK Oktatási Központ Kft.-t kell érteni.
(11) Kamara által elfogadott társaságon, intézményen a kamarával együttműködési megállapodást kötött, illetve a területi szervezetek, bizottságok által javasolt, a kamara honlapján közzétett intézményeket, szervezeteket kell érteni.
(12) A Kamara által elfogadott társaság, intézmény által szervezett továbbképzések engedélyezése, kreditpont értékének meghatározása az illetékes területi szervezet elnökségének hatásköre. A kérelem díjköteles, melynek mértéke 5 000 Ft, s melyet a Kamara illetékes területi szervezetének számlaszámára történő átutalással kell megfizetni és az átutalás bizonylatát a kérelemhez csatolni. A díj az illetékes területi szervezet bevételét képezi azzal, hogy a területi szervezet elnöksége indokolt esetben (így különösen, ha a Kamara a kérelmező társasággal, intézménnyel együttműködési megállapodást kötött) a díjfizetéstől eltekinthet. A területi szervezet elnöksége által hozott döntéssel szemben sem a képzést, előadást szervező társaságnak, intézménynek, sem a kamarai tag könyvvizsgálóknak fellebbezési lehetősége nincs, a díj vissza nem téríthető.
(13) A minősítéssel rendelkező kamarai tagok a központilag szervezett kötelező továbbképzésen teljesítendő 4 kreditpont mellett – a nem központilag szervezett további kreditpontokon belül – minősítésenként az alábbi számú kreditpontot kötelesek a minősítésükhöz (minősítéseikhez) tartozó szakmai témában szervezett speciális továbbképzéseken megszerezni:
a) IFRS minősítés: 2 kreditpont
b) költségvetési minősítés: 2 kreditpont
c) pénzügyi intézményi minősítés: 1 kreditpont
d) befektetési vállalkozási minősítés: 1 kreditpont
d) pénztári minősítés: 1 kreditpont
e) biztosítói minősítés: 1 kreditpont
g) kibocsátói minősítés: 1 kreditpont
A c)–g) pont szerinti minősítések bármelyike vonatkozásában szerzett többletkreditek a c)–g) pont szerinti többi minősítés(ek) teljesítésére a tárgyévben elszámolhatóak.
(14) A minőségellenőrzés keretében továbbképzésre kötelezettek továbbképzése térítésköteles, az a gazdaságosság követelményeinek figyelembevételével szervezhető meg.
(15) A (8) pont szerinti központi szervezésű kötelező továbbképzés e-learning képzési formában kerül megszervezésre, míg a (9) pontban rögzített – nem központilag szervezett – általános továbbképzés és a (13) pontban részletezett speciális továbbképzés a VII. fejezetben foglaltak figyelembevételével, e-learning módszerrel is megszervezhető, illetve teljesíthető.
(16) Az általános szakmai továbbképzésből fennmaradó 8 kreditet (amely legalább 2 nap egyéni felkészülésnek felel meg) a VIII. fejezetben foglaltak figyelembevételével, önképzés keretében kell megszerezni.
(1) A kamara elnöksége az oktatási bizottság javaslata alapján – a közfelügyeleti hatóság jóváhagyásával – elfogadja a szakmai továbbképzéssel kapcsolatos éves oktatási programot. Az éves oktatási programban meg kell határozni a központilag szervezett (kötelező) általános továbbképzés témáját.
(2) Amennyiben adott évben a központi szervezésű kötelező továbbképzés több e-learning előadásból áll, az egyes előadásokhoz tartozó kreditpontokat az oktatási bizottság határozza meg.
(3) A kamarai szervezet önállóan is meghirdethet továbbképzési témákat és felkérhet előadókat. Az általános szakmai továbbképzés nem központilag szervezett része tekintetében az egyes továbbképzési előadásokhoz tartozó kreditpontokat az egy kreditponthoz rendelt időtartam alapján a szervezőnek kell megállapítania. Amennyiben a kreditpont megállapítása – a felkért előadó, a téma vagy az időtartam alapján – a szervező számára nem egyértelmű, akkor erről az oktatási bizottság előzetes döntését kell kérni.
(4) A minőségellenőrzés keretében továbbképzésre kötelezettek továbbképzésének témáiról, időtartamáról, valamint a költségtérítés összegéről – a közfelügyeleti hatósággal egyeztetve – a minőségellenőrzési bizottság dönt.
(1) A központi szervezésű általános továbbképzés anyagának elkészítésére az oktatási bizottság döntése alapján a kamara főtitkári hivatala ad megbízást. A megbízásnak tartalmaznia kell – többek között – a továbbképzés célkitűzését, az elfogadott tematikákat, az időkereteket, a jóváhagyott oktatási ütemtervet, valamint a feladat teljesítésének díjazását.
(2) Az elkészült oktatási anyagokat az oktatási bizottság vagy indokolt esetben az általa létrehozott minősítő bizottság – a lektori véleményt is figyelembe véve – értékeli.
(3) Az oktatási bizottság írásban igazolja a teljesítést a főtitkári hivatalnak az oktatási anyag elfogadásáról. Ezzel egyidejűleg az anyag szerzőit is tájékoztatja.
(4) A főtitkári hivatal az oktatási anyagot elsődlegesen elektronikus formában teszi hozzáférhetővé/küldi meg a kamarai tagok részére. Amennyiben a tárgyévben az oktatási bizottság az oktatási anyag nyomdai sokszorosításáról határoz, úgy a főtitkári hivatal a gazdaságosságot szem előtt tartva, értékhatártól függően a kamara beszerzési szabályzata szerint jár el. Sokszorosításnál a példányszámot a taglétszám határozza meg.
(1) A központi szervezésű kötelező továbbképzés e-learning képzési formában kerül megszervezésre.
(2) A központi szervezésű általános továbbképzés kapcsán az e-learning előadás megtekintését követően a kamarai tagok kötelesek az e célból kialakított elektronikus felületen tudásellenőrző tesztet teljesíteni, melynek elkészítéséről az oktatási bizottság gondoskodik. Az oktatási bizottság a tudásellenőrző teszt részleteiről (technikai feltételek, kérdések száma, időtartam, értékelési szempontok) legkésőbb tárgyév június 30-áig tájékoztatást tesz közzé a kamara honlapján.
(3) A központi szervezésű általános továbbképzés kreditjeinek megszerzéséhez a központi szervezésű általános továbbképzés e-learning előadásának meghallgatása mellett a tudásellenőrző teszt tárgyévi teljesítése szükséges.
(4) A tudásellenőrző teszt teljesítése egymást követő 3 alkalommal kísérelhető meg; ha a tudásellenőrző teszt teljesítése 3. alkalommal sem sikerül, úgy a kamarai tag a központi szervezésű általános továbbképzés e-learning előadását köteles ismételten meghallgatni. Amennyiben a kamarai tag a tárgyévben még rendelkezik kamarai tagdíjjal fedezett kreditkerettel, úgy a központi szervezésű általános továbbképzés e-learning előadásának ismételt megtekintése annak terhére történhet, ellenkező esetben az előadás újabb meghallgatására önköltségi alapon kerülhet sor.
(5) A központi szervezésű általános továbbképzés e-learning előadásának ismételt megtekintését követő további eljárásra a (4) pontban foglaltak irányadóak azzal, hogy a tudásellenőrző teszt tárgyévi teljesítésének elmaradása a központi szervezésű általános továbbképzési kreditek megszerzésének elmulasztását eredményezik.
(6) A II. fejezet (2) pont szerinti esetben a tudásellenőrző tesztet az adott előadáshoz tartozó kredit(ek) megszerzése érdekében előadásonként kell teljesíteni; amennyiben a tudásellenőrző teszt teljesítése egymást követő 3 alkalommal sem sikerül, úgy kizárólag a sikertelen tudásellenőrző teszttel érintett előadást kell ismételten meghallgatni azzal, hogy az eljárás további eljárásra a (4) és (5) pontban foglaltak az irányadóak.
(7) A továbbképzés befejeztével valamennyi résztvevő fő szabály szerint elektronikus úton, nem kötelező jelleggel értékelő lapot tölt ki. Az értékelő lap a továbbképzés valamennyi lényeges elemével kapcsolatban tartalmaz kérdéseket.
(8) Az oktatási bizottság időszakonként meghatározza a felmérés eredményét, a szükséges feladatokat, intézkedéseket. A következő időszak továbbképzésénél a felmérések eredményét figyelembe kell venni.
(1) A kamara által elfogadott társaság, intézmény előadásonként az eredeti jelenléti ívet (e-learning képzés esetén az előadást meghallgató kamarai tagokat rögzítő – cégszerűen aláírt – listát) megküldi az illetékes területi szervezetnek.
(2) A kreditek összegyűjtéséért a kamarai tag a felelős. A területi szervezet a tárgyévet követő év január 31-ig összeállítja a szükséges kreditet meg nem szerző tagok listáját és azt megküldi az oktatási bizottságnak. A területi szervezet feladata a továbbképzéseken való részvétel rögzítése.
(3) Az oktatási bizottság a kreditszám teljesítését a szervező nyilvántartásai alapján ellenőrizheti.
(1) Speciális szakmai továbbképzést a kamara szervezetei a speciális könyvvizsgálói minősítéssel rendelkező könyvvizsgálók igényeinek megfelelően, a gazdaságosság követelményeinek figyelembevételével szerveznek. A speciális szakmai továbbképzés megszervezése elsődlegesen a területi szervezet kötelezettsége.
Amennyiben az évente megtartandó speciális továbbképzés egy területi szervezetnél nem gazdaságos, úgy az több területi szervezet összefogásával vagy a tagozat koordinálásával is megszervezhető.
(2) A speciális továbbképzés témáit a tagozatok és a területi szervezetek véleményének figyelembevételével, előzetes felmérés alapján kell meghatározni.
(3) A nyilvántartásba vétel évében mentesülnek a speciális szakmai továbbképzés teljesítése alól azon könyvvizsgálók, akiket a kamara tárgyév július 1-jét követően vesz a minősített kamarai tag könyvvizsgálók nyilvántartásába.
(4) A speciális továbbképzés kamarai szervezet, illetve a kamara által elfogadott társaság, intézmény bevonásával szervezhető.
(5) A speciális továbbképzésben közreműködő oktatókkal, oktatásszervező intézménnyel, társasággal a feladat ellátására a képzést szervező köt szerződést.
(6) Speciális továbbképzésre a kamara szervezeténél lehet az erre a célra készített jelentkezési lapon jelentkezni. A továbbképzésen – térítés ellenében – nem kamarai tag is rész vehet.
(1) Az e-learning képzési forma alkalmazásához – a web-es előadást is ideértve – csak olyan előadás fogadható el, amelynél az ellenőrzés lehetősége biztosított.
(2) E-learning képzési formában teljesített továbbképzés esetén kizárólag a teljes egészében meghallgatott előadás és az ellenőrző kérdések megválaszolása fogadható el teljesített kreditpontként.
(3) Az e-learning módszerrel az engedélyezett kreditpontok több részletben is megszerezhetők.
(4) Az e-learning rendszer használata lehet díjmentes vagy díjköteles, amit minden esetben a képzési formát biztosító, az I. fejezet (10) és (11) pontjában meghatározott kamarai szervezet, illetve társaság, intézmény határoz meg.
(5) Az e-learning képzés keretében tartott online előadás szervezői az előadásból kizárhatják azon résztvevőt, aki az előadás során könyvvizsgálóhoz nem méltó magatartást tanúsít.
(1) Az általános szakmai továbbképzésből 8 kreditet (amely legalább 2 nap egyéni felkészülésnek felel meg) önképzés keretében kell megszerezni.
(2) Az önképzés kreditpontjait a kamarai tagoknak kell nyilvántartani, melyhez az oktatási bizottság nem kötelező jellegű segédletet tesz közzé a kamara honlapján.
(3) A tárgyévi önképzési kreditpontok teljesítéséről a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet nem szüneteltető kamarai tagok a tárgyévre vonatkozó éves kamarai adatszolgáltatás során nyilatkozni kötelesek azzal, hogy a kamara elnöksége az adatszolgáltatás rendjének kialakítása keretében előírhatja a tárgyévi önképzési kreditpont nyilvántartásnak a tárgyévet követő évi éves kamarai adatszolgáltatás során történő kötelező feltöltését.
(4) A jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető kamarai tagok a tárgyévi önképzési kreditpontok teljesítéséről a kamara felhívása esetén nyilatkozni kötelesek azzal, hogy a tevékenység újbóli ellátásának engedélyezése iránti kérelem előterjesztése esetén a vonatkozó nyilvántartás csatolásával kötelesek igazolni, hogy a kérelem előterjesztését megelőző 3 teljes naptári évben – ennél rövidebb időtartamú szüneteltetés esetén a szüneteltetés időtartamában – az önképzés kreditpontjait teljesítették.
(1) A központi szervezésű általános továbbképzés előadói, oktatói feladataira az oktatási bizottság a szakértői bizottság egyetértésével kéri fel az előadókat. Az általános továbbképzés nem központilag szervezett része, valamint a speciális továbbképzés esetében a továbbképzést szervező jogosult az előadó felkérésére.
(2) Továbbképzési feladat ellátásával elsősorban könyvvizsgálói képesítéssel, megfelelő szakmai elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakember bízható meg. A továbbképzés témájától függően a könyvvizsgálói képesítéstől el lehet tekinteni.
(3) Nem bízható meg oktatással az, akinek munkájával az elmúlt időszakban (2–3 évben) alapvető kifogások merültek fel. Erről az oktatót az oktatási bizottság köteles értesíteni.
(4) A feladattal megbízott oktató a megjelölt időpontban és helyen köteles a feladatot teljesíteni.
(5) Az oktató köteles a jóváhagyott továbbképzési program szerint a feladatot ellátni, az előírt és javasolt módszert, az elfogadott oktatási segédanyagokat alkalmazni.
(1) A főtitkári hivatal vagy az általa megbízott személy jogosult a továbbképzések szervezését, lebonyolítását ellenőrizni.
(2) Az ellenőrzés során alapvetően a következő kérdéseket kell vizsgálni:
– hogyan alakult a továbbképzésben résztvevők létszáma, a jelentkezettek milyen arányban vettek részt a tanfolyamon,
– biztosított volt-e a tananyagellátás,
– a lebonyolításhoz biztosítottak voltak-e a technikai feltételek,
– az oktatást a tervezett időben tartották-e meg, ha eltértek a tervtől, annak mi volt az oka,
– a jelenléti íveket pontosan vezetik-e, azok mennyire naprakészek, dokumentálásuk, ellenőrizhetőségük biztosított-e stb.
(3) Az ellenőrzés tapasztalatairól írásos jelentést kell készíteni, amelynek egy példányát a területi szervezet vezetője, egy példányát pedig az oktatási, továbbképzési alelnök kapja meg.
(1) A tagfelvétel évében mentesülnek a szakmai továbbképzési kötelezettség teljesítése alól azon kamarai tag könyvvizsgálók, akiket kamarai tagfelvételére tárgyév július 1-jét követően kerül sor.
(2) Amennyiben a kamarai tag különösen méltányolandó egyedi külső körülmények miatt az e-learning képzési forma keretében sem tud a szakmai továbbképzés követelményeinek maradéktalanul eleget tenni, az oktatási bizottság kérelemre a tárgyév szakmai továbbképzési követelményeinek teljesítése alól részben vagy egészében mentesítheti. Az előzőek szerinti kérelem benyújtásának határideje a tárgyév december 31-e azzal, hogy a kérelemmel egyidejűleg a kérelmet megalapozó körülményeket igazolni kell.
(3) Az oktatási bizottság kérelemre a tárgyév szakmai továbbképzési követelményeinek teljesítése alól különösen méltánylást igénylő esetekben részben vagy egészében mentesítheti a jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető azon kamarai tagokat, akik a közigazgatásban gazdasági, pénzügyi, számviteli, adózási szakmai területen tevékenykednek. Mentesítés esetén a megszerzett kreditek csak a tárgyévben érvényesíthetők. Az előzőek szerinti kérelem benyújtásának határideje a tárgyév december 31-e.
(4) Az oktatási bizottság kérelemre részben vagy egészében mentesítheti azon kamarai tagokat, akik igazolják, hogy az Európai Gazdasági Térség valamely államának arra illetékes hatósága által kiállított, jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenység végzésére jogosító engedéllyel rendelkeznek és az előző hatóság által szervezett szakmai továbbképzésen a tárgyévben részt vettek. Az előzőek szerinti kérelem benyújtásának határideje a tárgyév december 31-e.
(5) A (2)–(4) pont szerinti kérelmek az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló törvényben meghatározott elektronikus úton terjeszthetőek elő. Az oktatási bizottság (2)–(4) pont szerinti döntésével szemben jogorvoslatnak helye nincs.
(1) A területi szervezetek az V. fejezet kapcsán
– a megtartott továbbképzéseken jelenléti ív (e-learning képzés esetén a vonatkozó lista) segítségével ellenőrzik a tagok jelenlétét,
– nyomdai sokszorosítás esetén elszámolnak az oktatási anyagokkal,
– a jelenléti ívek (e-learning képzés esetén a vonatkozó listák) eredeti példányát megküldik a központi nyilvántartás részére,
– amennyiben az értékelés nem elektronikus úton történik, a tanfolyam értékelő lapjait, valamint az összesített értékelést megküldik az oktatási bizottságnak,
– összeállítják a szükséges kreditet meg nem szerző tagok listáját és azt megküldik az oktatási bizottságnak.
(2) A főtitkári hivatal munkatársa
– nyilvántartást vezet az általános továbbképzést lebonyolító oktatói csoport tagjairól,
– a területi szervezetek, valamint az elnökség számára kimutatást készít az általános továbbképzésben részt nem vett tagokról.
A tárgyévben a 65. életévét betöltött jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető kamarai tagok szakmai továbbképzésére jelen szabályzat rendelkezései az alábbi eltérésekkel irányadóak:
a) az évenként megszerzendő kreditek minimális száma 8;
b) a kötelező és a speciális továbbképzés mindenképpen teljesítendő, e körben felmentés kizárólag a XI. fejezet vonatkozó rendelkezései szerint adható.
(1) A jelen szabályzatban, illetve az alapszabályban nem szabályozott továbbképzési kérdésekben az oktatási alelnök dönt.
(2) Jelen szabályzat a Közfelügyeleti Hatóság jóváhagyását követő napon * lép hatályba azzal, hogy a rendelkezéseit a IV. fejezet (3) pontja és (5) pontjának 2. tagmondata kivételével a 2023. évi szakmai továbbképzés vonatkozásában is alkalmazni kell, az alábbi eltérésekkel:
a) a központi szervezésű általános továbbképzés kreditjeinek megszerzéséhez a központi szervezésű általános továbbképzés e-learning előadásának tárgyévi meghallgatása szükséges (a tudásellenőrző teszt/ek teljesítése a kreditek megszerzésének nem feltétele);
b) a központi szervezésű általános továbbképzés kapcsán elkészítendő tudásellenőrző tesztet – amennyiben a központi szervezésű kötelező továbbképzés több e-learning előadásból áll, valamennyi tudásellenőrző tesztet – 2023. december 31-éig teljesítő kamarai tagok 2 többletkreditpontban részesülnek;
c) a könyvvizsgálói tevékenységet nem szüneteltető tagsági jogállású kamarai tagok 2024. június 30-áig, a könyvvizsgálói tevékenységet szüneteltető tagsági jogállású kamarai tagok 2024. december 31-éig kötelesek a központi szervezésű általános továbbképzés kapcsán elkészítendő tudásellenőrző tesztet (amennyiben a központi szervezésű kötelező továbbképzés több e-learning előadásból áll, valamennyi tudásellenőrző tesztet) teljesíteni. Amennyiben a meghallgatás utáni tudásellenző teszt(ek) teljesítésére 2024. január 1. napját követően kerül sor, a teljesítésért többletkreditpont nem jár.
(3) Jelen szabályzat hatálybalépésével egyidejűleg a 2007. december 15-én elfogadott – többször módosított – szakmai továbbképzési szabályzat hatályát veszti.
(4) A 2024. május 3. napján elfogadott módosítások a jelen fejezet (5) pontja szerinti kivétellel a Közfelügyeleti Hatóság jóváhagyását követő napon * lépnek hatályba azzal, hogy a módosított rendelkezéseket a 2024. évi szakmai továbbképzés vonatkozásában is alkalmazni kell.
(5) Az I. fejezet (13) pontjának 2024. május 3. napján módosított rendelkezései 2025. január 1. napján lépnek hatályba.
Záradék
Alulírott Dr. Pál Tibor elnök aláírásommal igazolom, hogy jelen szabályzat szövege megfelel a kamara küldöttgyűlése által elfogadott szabályzatnak.
Budapest, 2023. május 19.
Dr. Pál Tibor
elnök