Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V.26.) határozata

közfeladatok önként vállalásáról

Módosította: 189/2022. (VI.30.) közgyűlési határozat, 232/2024. (X. 31.) közgyűlési határozat

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről szóló 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet, a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése, a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény egyes rendelkezéseinek eltérő alkalmazásáról szóló 307/2021. (VI. 5.) Korm. rendelet 1. §-a alapján, figyelemmel a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 10. § (2) bekezdésében, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 3/A. §-ban foglaltak alapján az alábbi határozatot hozza:

1. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése dönt a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvánnyal a nyári napközi biztosítására 2016. évben kötött közszolgáltatási keretszerződés megszüntetéséről a határozat 1. mellékletében foglalt megállapodástervezet szerint, valamint a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány alapító okiratának módosításáról a határozat 2. mellékletében foglaltak szerint és felhatalmazza a polgármestert a dokumentumok aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

2. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata önként vállalt közfeladataként vállalja a Szolnoki Városüzemeltetési Kft. közreműködésével a nyári napközi biztosítását.

Ennek érdekében a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Szolnoki Városüzemeltetési Kft. közötti közszolgáltatási keretszerződést a határozat 3. melléklete szerinti tartalommal jóváhagyja és felhatalmazza a polgármestert a dokumentum aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

3. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése rögzíti, hogy a 2022. évben a nyári napközi önként vállalt önkormányzati közfeladat támogatása a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2022. évi költségvetésében a Humán szakfeladatok – Sport- és Ifjúsági feladatok – Ifjúságpolitikai feladatok tervezési alapegység terhére történik.

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a határozat 4. mellékletét képező támogatási szerződést megismerte, az abban foglaltakkal egyetért, azt jóváhagyja és felhatalmazza a polgármestert a dokumentum aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

4. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése vállalja, hogy az önként vállalt nyári napközi biztosításának támogatására költségvetési forrást különít el a közszolgáltatási szerződés fennállásáig.

Határidő: minden évben a költségvetés tervezése

Felelős: Szalay Ferenc polgármester

A végrehajtásban közreműködik:

Humán Igazgatóság és Gazdasági Igazgatóság koordinálásában a Polgármesteri Hivatal szervezeti egységei

5. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata önként vállalt közfeladataként vállalja a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet működésének támogatását a helyi állatvédelem magas szintű megvalósításáért a menhelyen otthont kapó állatok szocializálása és szigorú szabályozással történő gazdásítása, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztése érdekében.

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése dönt a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet alapító okiratának módosításáról a határozat 5. mellékletében foglaltak szerint és felhatalmazza a polgármestert a dokumentumok aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

Ennek érdekében a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet közötti közszolgáltatási keretszerződést a határozat 6. melléklete szerinti tartalommal jóváhagyja és felhatalmazza a polgármestert a dokumentum aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

6. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése rögzíti, hogy az 5. pontban rögzített közfeladatellátás 2022. évi támogatása Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2022. évi költségvetésében Városüzemeltetési feladatok 2.7. Állategészségügy feladatok Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet támogatása tervezési alapegység terhére történik.

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a határozat 7. mellékletét képező támogatási szerződést megismerte, az abban foglaltakkal egyetért, azt jóváhagyja és felhatalmazza a polgármestert a dokumentum aláírására és a szükséges intézkedések megtételére.

7. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése vállalja, hogy az 5. pontban rögzített közfeladatellátás támogatására költségvetési forrást különít el a közszolgáltatási szerződés fennállásáig.

Határidő: minden évben a költségvetés tervezése

Felelős: Szalay Ferenc polgármester

A végrehajtásban közreműködik:

Műszaki Igazgatóság és Gazdasági Igazgatóság koordinálásában a Polgármesteri Hivatal szervezeti egységei

Értesülnek: Szalay Ferenc polgármester

Fejér Andor alpolgármester

Györfi Mihály alpolgármester

dr. Sebestyén Ildikó jegyző

dr. Rácz Andrea aljegyző

Polgármesteri Hivatal igazgatói

Szolnoki Gyermek-és Ifjúsági Közalapítvány

Szolnoki Városüzemeltetési Kft.

Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet

Szalay Ferenc s. k. Dr. Sebestyén Ildikó s. k.
polgármester jegyző

1. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

Megállapodás közszolgáltatási keretszerződés megszüntetéséről

amely létrejött egyrészről

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint a társadalmi közös szükséglet kielégítéséért felelős szerv, egyben a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány alapítója (székhelye: 5000 Szolnok, Kossuth Lajos tér 9.) képviseletében eljáró Szalay Ferenc polgármester, továbbiakban Önkormányzat, másrészről a

Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány (székhelye: 5000 Szolnok, Baross utca 1., adószáma: 19219086–2–16, számlavezető bank: CIB Bank Zrt., elszámolási számla szám: 10701472–27773101–51100005) képviseletében eljáró Fodor György kuratóriumi elnök, továbbiakban Közszolgáltató, együttes említésük esetén Felek között az alulírott helyen és időben az alábbi feltételek mellett:

1. Felek 2016. június 20-án – Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlésének a Szolnoki Gyermek és Ifjúsági Közalapítvánnyal kapcsolatos döntés meghozataláról szóló 178/2016. (VI.30.) határozata 1. sz. melléklete szerinti tartalommal – közszolgáltatási keretszerződést kötöttek, mely szerint Közszolgáltató vállalta, hogy az 2015/2016. tanévet követően valamennyi 1–7. általános iskolai osztályt befejezett állami fenntartású szolnoki köznevelési intézményben tanulói jogviszonnyal rendelkező gyermekek számára nyári napközit biztosít munkanapokon a tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározottak szerinti tanév utolsó napját követő hétfői naptól a következő tanév első napját megelőző munkanapig (nyári szünidő időtartama) a köznevelési intézményekbe a tanév végét megelőzően beérkezett szülői igényléseknek megfelelően (a továbbiakban: nyári napközi).

2. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a működési és gazdálkodási hatékonyságnövelés érdekében – az infrastrukturális feltételek megváltozása és a szervezeti átalakulás miatt – a közfeladatok önként vállalásáról szóló 153/2022.(V.26.) határozatában döntött, hogy a 2021/2022. tanévet követően a nyári napközit a feladatellátáshoz szükséges feltételekkel rendelkező Szolnoki Városüzemeltetési Kft. közreműködésével biztosítja.

3. A fentiek alapján Felek jelen megállapodással, közös megegyezéssel megszüntetik a közöttük – a nyári napközi biztosítására – 2016. június 20. napján létrejött közszolgáltatási keretszerződést.

4. Felek kijelentik, hogy a nyári napközi közszolgáltatással kapcsolatban egymással szemben semmilyen követelésük nincs.

5. Jelen megállapodást a Felek, elolvasás és értelmezés után, mint akaratukkal mindenben megegyezőt helybenhagyólag aláírják.

Szolnok, 2022

...............................
Fodor György
kuratóriumi elnök
................................
Szalay Ferenc
polgármester
Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

2. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

SZOLNOKI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI KÖZALAPÍTVÁNY MÓDOSÍTÁSOKKAL EGYSÉGES SZERKEZETBE FOGLALT
Alapító Okirata

A Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata úgy határozott, hogy a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.) és az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (a továbbiakban: Civil törvény) rendelkezései alapján közhasznú szervezetként a Szolnok városi gyermekek és fiatalok társadalmi beilleszkedésének segítésére, életkorukból és élethelyzetükből adódó hátrányaik csökkentése, valamint a társadalmi folyamatokban való aktív részvétele támogatása érdekében határozatlan időre közalapítványt hoz létre, amelynek Alapító Okirataként ezen egységes szerkezetbe foglalt szabályzatot elfogadta.

I. fejezet

A közalapítvány elnevezése, székhelye

1. A közalapítvány neve: SZOLNOKI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI KÖZALAPÍTVÁNY

2. A közalapítvány székhelye: Szolnok, Baross út 1.

3. Az alapítás éve: 1990

4. Az alapító Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

5. Az alapító székhelye: Szolnok, Kossuth tér 9.

II. fejezet

A közalapítvány jellege, célja és tevékenysége

1. A közalapítvány nyílt, politikamentes társadalmi közösségi kezdeményezés, célja és feladatai teljesítése érdekében kész együttműködni minden olyan szervezettel, közösséggel és személlyel, amely illetőleg aki a jelen közalapítvány-rendelés céljaival egyetért, s a közös célok elérésén munkálkodik.

A közalapítvány működése nyilvános, munkájának és tevékenységének megítélése során épít a nyilvánosság és a társadalmi ellenőrzés lehetőségeire, a támogatók kezdeményezéseire, javaslataira.

2. A közalapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt. A közalapítvány tevékenysége pártsemleges, pártoktól nem kap támogatást, nem állít és nem támogat sem országgyűlési sem helyi, megyei, fővárosi önkormányzati képviselőjelöltet.

A közalapítvány tevékenységének és gazdálkodásának legfontosabb adatait a helyi vagy országos sajtó útján is nyilvánosságra hozza.

3. A közalapítvány jogi személy.

4. A közalapítvány főbb közhasznú és egyéb tevékenységi körei:

A közalapítvány által folytatott közhasznú tevékenységek:

A közalapítvány nevelés, oktatás, képességfejlesztés, közművelődési tevékenység támogatása, ismeretterjesztés, gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet, hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése, emberi és állampolgári jogok védelme, a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenység, munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése és kapcsolódó szolgáltatások, euroatlanti integráció elősegítése, közhasznú szervezetek számára biztosított – csak közhasznú szervezetek által igénybe vehető – szolgáltatások nyújtása közhasznú tevékenységeket végez, ezekkel melyekkel szolgálja a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésében a települési önkormányzat feladataként meghatározott, továbbá a helyi önkormányzatok és szerveik, a köztársasági megbízottak, valamint egyes centrális alárendeltségű szervek feladat- és hatásköreiről szóló 1991. évi XX. törvény 121. § a) pontjában a települési önkormányzat önként vállalt feladatai között meghatározott, jelen fejezet 5. pontjában körülírt közfeladatok teljesítését.

A közalapítvány a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 151. § (2) bekezdésében foglaltak szerint közreműködik a Szolnok város közigazgatási területén belül működő állami fenntartóközpont által fenntartott oktatási intézményekben a gyermekek, illetve tanulók részére a nevelési, illetve oktatási napokon a déli meleg főétkezés és további két étkezés biztosításában.

A közalapítvány feladata a szolnoki lakosok (családok, fiatalok) életminőségének javítása, a szolnoki, és rászoruló fiatalok táboroztatása, a fiatalok megtartása érdekében a Turisztikai Központban „családbarát” szolgáltatásokat nyújtó szálláshely és szabadidőközpont működtetése és fejlesztése, valamint a szolnoki lakosság, a szolnoki mikro-és makro közösség (családok, gyermekek, fiatalok, lakosok) rekreációs központja, a szolnokiság” érzésének erősítését szolgáló komplexum létrehozása, működtetése és fejlesztése, az önkormányzat turisztikai és kulturális feladatihoz kapcsolódóan rendezvényszervezés.

Egyéb tevékenységek a TEÁOR szerint meghatározva:

5510 ’08 Szállodai szolgáltatás

5520 ’08 Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás

5530 ’08 Kempingszolgáltatás

5610 ’08 Éttermi, mozgó vendéglátás

5621 ’08 Rendezvényi étkeztetés

5629 ’08 Egyéb vendéglátás

6820 ’08 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése

7312 ’08 Médiareklám

8230 ’08 Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése

9319 ’08 Egyéb sporttevékenység

9329 ’08 M.n.s. egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység

Az egyéb tevékenységek telephelyeit a közalapítvány szervezeti és működési szabályzatában kell meghatározni.

5. Az alapító a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésében, illetőleg az 1991. évi XX. tv. 121. § a) pontjában írt alábbi közfeladata ellátása érdekében hozta létre közhasznú szervezetként a közalapítványt:

A települési önkormányzat a feladatai körében támogatja a lakosság önszerveződő közösségeinek a tevékenységét, együttműködik e közösségekkel.

A települési önkormányzat önként vállalt feladatai körében a közösségi kulturális hagyományok és értékek ápolásának, a művelődésre, társas életre szerveződő közösségek tevékenységének, a lakosság életmódja javítását szolgáló kulturális célok megvalósításának támogatása.

6. Az alapító mindezekre tekintettel a közalapítványt létrehozta az alábbiak érdekében:

1. A közalapítvány célja a Szolnok városban élő fiatalok egyéni és közösségi igényeinek, aktivitásának támogatása, az érdekükben és értük cselekvők együttműködésének szolgálata, a cselekvési lehetőségek feltételeinek bővítése.

2. A közalapítvány közreműködik abban, hogy a fiatal korosztályok – életkorukat és érdeklődésüket figyelembe véve – szabadidejüket tartalmasan, kulturált körülmények között tölthessék el, ehhez a dologi feltételeket biztosítja.

3. A közalapítvány támogatja a bel- és külföldi ifjúsági turizmust, közreműködik a belföldi és a nemzetközi szakmai és jószolgálati cserekapcsolatok szervezésében és kiépítésében.

4. A közalapítvány célja, hogy a társadalom széles rétegei ismerjék meg az ifjúság, de különösen a pályaválasztás előtt álló fiatalok problémáit azzal, hogy társadalmi összefogás, kezdeményezés eredményeképpen a fiatal generáció társadalomba való beilleszkedése eredményesen, a társadalom, a közösség számára minél hasznosabban valósulhasson meg.

Ezzel összefüggésben a közalapítvány elősegíti a fiatalok önismeretének kiteljesedését, és minden segítséget megad számukra a társadalomba való beilleszkedéshez.

5. A közalapítvány célja szerinti besorolása és a besorolás kódja:

Oktatási tevékenység, besorolási kód: 5.

Kulturális tevékenység, besorolási kód: 1.

Szabadidős és hobbitevékenység, besorolási kód: 3.

Szociális tevékenység, besorolási kód: 8.

Egyéb, besorolási kód: 16.

5. A közalapítvány politikai tevékenységet nem támogathat.

III. fejezet

A közalapítvány vagyona

1. A közalapítvány céljainak megvalósításához az alapító az alábbi ingatlanok tulajdonjogát, illetőleg használati jogát adja a közalapítvány tulajdonába, illetőleg használatába:

Az alapító a közalapítvány tulajdonába adja az alábbi ingatlanokat:

1. Gyermektábor Balatonszepezd (balatonszepezdi 1389 sz. tul.lap, 1367 hrsz.)

2. Gyermektábor Balatonszepezd (balatonszepezdi 1460 sz. tul.lap, 1444 hrsz.)

3. Tiszaligeti Közpark Szolnok (szolnoki 2. sz. tul.lap, 9722 hrsz.)

Az alapító a közalapítvány használatába adja az alábbi ingatlanokat:

34. Gyermektábor Káptalanfüred (káptalanfüredi 7. sz. tul. lap, 0114/2 hrsz.)

A közalapítvány tulajdonát képezi továbbá:

5. Turisztikai és Szabadidő Központ Szolnok, Tiszaliget (szolnoki 8981 sz. tul. lap, 9711 hrsz.)

A közalapítvány ingóvagyonát képezi – 1991. január 15-i hatállyal a Szocialista Ifjúsági Szervezetek Szövetsége, a Szabadidő Társulás és az Úttörőszervezetek Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Fóruma által adományozott ingóvagyon.

Az ingóvagyon részletes felsorolását – a jelen okirat mellékletét képező, az 1990. december 31. napján felvett – leltár tartalmazza.

2. Az alapító a III.1., 2. és 3. alpontban felsorolt ingatlanokat, illetve a III.4. alpont alatti ingatlant azzal a feltétellel adja a közalapítvány tulajdonába, illetve használatába, hogy köteles biztosítani a Szolnok városi iskolás gyermekek nyári táborozásának lebonyolítását a Polgármesteri Hivatal koordinálásában, önköltséges áron.

Ezen feltételekre tekintettel az alapító kötelezettséget vállal arra, hogy az éves költségvetési tervben rögzített mértékig, minden évben támogatást nyújt a közalapítvány részére a gyermektáborok működési költségeihez.

23. Az alapító a közalapítvány működésének elősegítéséhez 1 000 000 Ft, azaz: egymillió forintot juttat a közalapítványnak.

Ezen összegből 500 000 Ft, azaz: ötszázezer forint a közalapítvány alaptőkéjének része, amelynek hozadékát lehet a közalapítvány céljaira felhasználni.

A fennmaradó 500 000 Ft, azaz: ötszázezer forint felhasználásáról a kuratórium dönt.

Az alapító jelen okirat aláírásával egyidőben a közalapítványi vagyon elhelyezésére bankszámlát nyit és a felajánlott összeget arra átutalja.

A közalapítvány nyitott, annak céljaihoz bármely hazai, külföldi magánszemély, jogi személy, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet pénzbeli vagy természetbeni adománnyal, illetőleg bármilyen más vagyonrendeléssel csatlakozhat.

Az adomány illetőleg a vagyonrendelés elfogadásáról a kuratórium dönt.

34. E rendelkezés nem zárja ki egyéb elhelyezés (pl. értékpapír) lehetőségét. A közalapítvány gazdasági-vállalkozási tevékenységet csak közhasznú vagy a jelen Alapító Okiratban meghatározott cél szerinti tevékenység megvalósítását nem veszélyeztetve végez. A gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a jelen Alapító Okiratban meghatározott közhasznú tevékenységére fordítja. A közalapítvány céljai eléréséhez az alaptőkét nem használhatja fel.

45. A közalapítvány csak olyan gazdálkodó szervezetben vehet részt, amelyben legalább többségi befolyással (Ptk. 8:2. §) rendelkezik, és amelyben felelőssége nem haladja meg vagyoni hozzájárulása mértékét. A közalapítvány által létrehozott gazdálkodó szervezet további gazdálkodó szervezetet nem alapíthat, és gazdálkodó szervezetben részesedést nem szerezhet.

A közalapítvány alapítványt nem hozhat létre, ahhoz nem csatlakozhat, azzal nem egyesíthető, a közalapítvány alapítvány alapítói jogainak gyakorlására nem jelölhető ki.

IV. fejezet

A közalapítványi vagyon felhasználásának módja

1. A közalapítványi vagyon felhasználásáról a céloknak megfelelően, továbbá az alapítványhoz csatlakozó, az adományozók által meghatározott és a kuratórium által elfogadott keretek között a kuratórium dönt.

2. A közalapítvány céljainak elérése érdekében az alapítványi vagyonból pályázat útján nyújtható:

– ösztöndíj, támogatás,

– közalapítványi díj létesítése és odaítélése azon gyermekekért, fiatalokért végzett értékes munkák elismerésére, amelyek a közalapítványi cél elérése érdekében jelentős szellemi, elméleti, vagy gyakorlati eredményt hozhatnak,

– közalapítványi anyagi juttatás, bármely olyan megoldás, szervezet, vagy tevékenység finanszírozása, amely az alapítvány céljai eléréséhez értékes, vagy jelentős széles körben hasznosítható eredményt ígér.

3. A 2. pontban meghatározott ösztöndíj, támogatás – a közalapítványi célok elérése érdekében nyújtott – visszatérítendő és/vagy vissza nem térítendő – juttatás a Szolnok városban állandó lakóhellyel rendelkező felsőoktatási intézményben tanuló diákok részére.

4. A közalapítvány pályázat kiírása nélkül évente a vagyona 5%-ának mértékéig, de legfeljebb összesen egymillió forint (közvetlen, vagy közvetett) támogatást nyújthat az alapító okiratban foglalt célokra.

Meghívásos pályázat kiírására kizárólag akkor kerülhet sor, ha

– azt törvény vagy kormányrendelet lehetővé teszi és

– pályázati kiírás tartalmazza a támogatási célt, a támogatás feltételeit és az elszámolás részletes rendjét.

V. fejezet

A közalapítvány működése és szervei

1. A közalapítvány kezelő, legfőbb döntéshozó, illetve képviselő szerve a kuratórium.

Tagjai:

Név Lakcím:

Elnök: Fodor György 5008 Szolnok, Tersánszky Józsi Jenő u.51.

Tagok: Dr. Póta Sándor 5000 Szolnok, Eötvös tér 4.

Dr. Botka Jánosné 5000 Szolnok, Malom u. 4. III/15.

Mihályi Katalin 5000 Szolnok, Kolozsvári út 22. 3/15.

Bagdi Sándorné 5000 Szolnok, Meder u. 20. fsz./1. b.

A kuratórium elnökét és tagjait az alapító bízza meg határozatlan időre.

2. A kuratóriumi tagság megszűnik:

a) határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával,

b) megszüntető feltételhez kötött megbízatás esetén a feltétel bekövetkezésével,

c) visszahívással,

d) lemondással,

e) a kuratóriumi tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével,

f) a kuratóriumi tag cselekvőképességének a tevékenysége ellátáshoz szükséges körben történő korlátozásával,

g) a kuratóriumi taggal szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

Visszahívási okok:

A kuratórium elnökének, tagjának tevékenysége nem szolgálja a közalapítvány érdekeit vagy megrendül a belé vetett bizalom.

3. A közalapítványt, a kuratórium elnöke és az ügyvezető igazgató önállóan egy személyben illetőleg a kuratórium bármely két tagja együttesen képviselik. Más személy vagy alkalmazott a kuratórium elnökének vagy ügyvezető igazgatójának írásbeli meghatalmazása alapján képviselheti a közalapítványt az abban meghatározott körben és feltételekkel.

Kötelezettségvállalás és a közalapítvány bankszámlái feletti rendelkezés:

– közalapítvány közhasznú tevékenysége körében és bankszámláján a kuratórium elnöke, illetve az ügyvezető igazgató önállóan, egy személyben jogosult rendelkezni és aláírni, s a – közalapítvány gazdasági-vállalkozási tevékenysége körében a bankszámláján az ügyvezető igazgató önállóan, egy személyben jogosult rendelkezni és aláírni.

4. A kuratórium elnöke és tagjai tisztségüket közmegbízatásként, ellenérték nélkül látják el.

A kuratórium évente szükség szerint, de legalább kétszer ülésezik. A kuratórium ülését az elnök hívja össze írásos meghívóval, mely tartalmazza az ülés napirendjét. A határozatképességhez tagjainak kétharmadát kitevő többségének megjelenése, határozathozatalhoz a megjelent tagok egyszerű szótöbbsége szükséges. Az összehívásra vonatkozó meghívót 8 nappal korábban kell megkapniuk a tagoknak az ülés előtt.

A kuratórium valamennyi tagja egy szavazattal rendelkezik.

5. A kuratórium üléséről jegyzőkönyvet kell készíteni, amelynek tartalmaznia kell a döntés meghozatalát és a szavazás eredményét. A kuratórium döntéseiről nyilvántartást kell vezetni, amely tartalmazza a kuratórium döntéseinek tartalmát, időpontját és a hatályát, illetve a döntést támogatók és ellenzők személyét, számarányát.

A kuratórium ülései nyilvánosak.

A kuratórium a közalapítvány vezető szerve, s a határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki, vagy akinek közeli hozzátartozója [Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 1. pont] élettársa (a továbbiakban együtt: hozzátartozó) a határozat alapján:

– kötelezettség vagy felelősség alól mentesül, vagy

– bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt.

Nem minősül előnynek a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás.

6. A közalapítvány közhasznú tevékenységét a kuratórium az alábbiak szerint folytatja:

– Az elnök köteles gondoskodni olyan nyilvántartás vezetéséről, amelyből a kuratórium döntésének tartalma, időpontja és hatálya, illetve a döntést támogatók és ellenzők számaránya (ha lehetséges személye) megállapítható legyen.

– Az elnök köteles a kuratórium döntéseit az érintettekkel írásban közölni, és a közhasznú tevékenységgel, szolgáltatásokkal kapcsolatos döntéseit nyilvánosságra hozni. A nyilvánosságra hozatal a közalapítvány székhelyén lévő hirdetőtáblára történő legalább 15, azaz tizenöt napos kifüggesztéssel történik, ezen túlmenően, ha a közhasznú támogatás, tevékenység, pályázat illetőleg szolgáltatás sajtón keresztül is meghirdetésre került, úgy az azzal kapcsolatos döntéseket is ugyanazon sajtótermékben és ugyanolyan módon is nyilvánosságra kell hozni.

– A közalapítvány működésével kapcsolatosan keletkezett iratokba való betekintésre a közalapítvány – az egyéb jogszabályi előírások tiszteletben tartása mellett – bárkinek lehetőséget biztosít. Az iratbetekintésre az elnök köteles lehetőséget biztosítani a közalapítvány székhelyén az érintettel egyeztetett időpontban, de legalább a kérelem benyújtásától számított 15 napon belül.

– A közalapítvány, mint közhasznú szervezet működése nyilvános, a közhasznú tevékenység folytatásával kapcsolatos kuratóriumi üléseken – a személyiségi és egyéb jogok biztosítása mellett – bárki részt vehet. Az ülések meghívóját az ülés napja előtt legalább 15 nappal a közalapítvány székhelyén található hirdetőtáblára ki kell függeszteni.

– A közhasznú szolgáltatásairól a székhelyén lévő hirdetőtáblán közleményt kell kifüggeszteni, amely tájékoztatást nyújt a szolgáltatás tartalmáról, igénybevételének feltételeiről, lehetőségeiről, módjáról, a döntés várható időpontjáról.

– A kuratórium elnöke köteles éves beszámolót és közhasznúsági mellékletet készíteni. Az éves beszámoló és a közhasznúsági melléklet jóváhagyása a kuratórium kizárólagos hatáskörébe tartozik. Jóváhagyás előtt mindkét a dokumentumot a felügyelő bizottsággal véleményeztetni kell. A közalapítvány közhasznúsági mellékletét és beszámolóit az elnök köteles nyilvánosságra hozni. A nyilvánosságra hozatal a közalapítvány hirdetőtáblájára történő legalább 30 napos kifüggesztéssel történik. Az elnök a kifüggesztés időtartamán kívül az iratbetekintés szabályai szerint biztosítja a melléklet, illetőleg a beszámolók nyilvánosságát bárki számára.

– A közalapítvány hirdetőtábláját oly módon kell a székhelyén elhelyezni, hogy az munkaidőben bárki által szabadon megtekinthető legyen. A hirdetőtáblára kifüggesztett dokumentumokról, s a kifüggesztés időtartamáról nyilvántartást kell vezetni, melyről az elnök köteles gondoskodni.

7. A kuratórium felelős a jelen okiratban meghatározott közalapítványi vagyon – a közalapítvány céljai szerinti – eredményes működtetéséért, felhasználásáért.

Ezért feladata mindent megtenni annak érdekében, hogy a közalapítvány vagyona a hatályos jogszabályi előírások és a törvényes gazdasági lehetőségek keretei között gyarapodjon. A vagyon és az összes jövedelem csak a közalapítvány céljai által meghatározott körben és módon használható fel.

Az Alapító felhatalmazza a kuratóriumot, hogy a közalapítvány vagyonával vállalkozzon a vagyon és az abból származó jövedelem növelése érdekében.

8. A kuratórium ülései közötti időszakban felmerült kérdésekben – a Szervezeti és Működési Szabályzatban a kuratórium kizárólagos hatáskörébe tartozó kérdések kivételével – a kuratórium elnöke dönt.

A kuratórium elnöke döntéseit jóváhagyás céljából a kuratórium elé terjeszti a soron következő kuratóriumi ülésen.

A kuratórium a közalapítvány működéséről az alapítónak, szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal köteles beszámolni.

9. A közalapítvány kuratóriuma jelen okiratban meghatározott célok és feladatok megvalósítása érdekében az intézmények működtetésére munkaszervezetet hoz létre, amely elkülönítetten kezeli a közcélú feladatokat és végzi a vagyonkezelést.

A munkaszervezet vezetője az ügyvezető igazgató. Az ügyvezető igazgatói munkakör betöltését pályázat útján kell biztosítani. Az ügyvezető igazgatót a kuratórium választja ki a pályázók közül, és köti meg a munkaszerződést – határozott – 5 éves időtartamra.

Az ügyvezető igazgatóval szemben a kuratórium gyakorolja az alábbi munkáltatói jogokat:

– munkaviszony keletkezése, módosítása,

– munkaviszony megszüntetése,

– a munka díjazása.

Az ügyvezető igazgató munkaviszonyával kapcsolatos egyéb munkáltatói jogokat a kuratórium elnöke gyakorolja.

Az ügyvezető igazgató munkaviszonyára a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény rendelkezései az irányadók.

A közalapítvány munkaszervezetének alkalmazottai felett a munkáltatói jogokat az ügyvezető igazgató gyakorolja.

10. A közalapítvány működéséhez szükséges belső szabályzatok jóváhagyása a kuratórium hatáskörébe tartozik.

A közalapítvány vagyonának működtetésére vonatkozó belső szabályzatot a kuratórium tájékoztatásul megküldi az alapítónak.

VI. fejezet

A közalapítvány felügyelő bizottsága

1. A közalapítvány működésének és gazdálkodásának ellenőrzését elnökből és két tagból álló felügyelő bizottság látja el. A felügyelő bizottság elnökét és két tagját az alapító bízza meg a kuratórium megbízásával azonos időtartamra.

A felügyelő bizottság elnöke és tagjai:

Elnök: Stoflitzné Nagy Katalin Erzsébet 5000 Szolnok, Szivárvány utca 49.

Tagok: Pilák Imre 5000 Szolnok, Aranyi S u. 17.1.6

Nagy Krisztina 5091 Tószeg, Tiszavirág út 7.

2. A felügyelő bizottság évenként legalább egy ülést tart. Üléseit az elnök hívja össze írásos meghívóval, mely tartalmazza az ülés napirendjét. Az ülés határozatképes, ha az elnök és egy tag jelen van. A határozathozatalhoz két egybehangzó szavazat szükséges. A felügyelő bizottság társadalmi munkában látja el feladatát, de a munkája során felmerült költségeket a közalapítvány megtéríti.

3. A felügyelő bizottság ügyrendjét maga határozza meg az alapító okirat és a jogszabályi rendelkezések korlátai között.

4. A felügyelő bizottság a közalapítvány törvényes és közhasznú tevékenysége érdekében a közalapítvány egész tevékenységére, működésére kiterjedően folyamatos ellenőrzést végez. A felügyelő bizottság kizárólag a közalapítvány alapítójának tartozik évente egy alkalommal beszámolni.

A felügyelő bizottság főbb feladatai körében:

– a közalapítvány szerveinek működésével és gazdálkodásával kapcsolatos bármely ügyet megvizsgálhatja,

– indítványozhatja a kuratórium összehívását, az ok és cél megjelölésével,

– összehívhatja a kuratórium ülését, ha az elnök nem tesz eleget erre vonatkozó kötelezettségének,

– a kuratórium éves beszámolója alapján véleményt nyilvánít az alapító részére a közalapítvány gazdálkodásáról,

– véleményt nyilváníthat az alapító, illetőleg a kuratórium elé terjesztett más beszámolókról és jelentésekről,

– a kuratóriumot felhívhatja, hogy az Alapító Okiratnak vagy más jogszabálynak megfelelően járjon el. A felügyelő bizottság elnöke és tagjai a kuratórium ülésein tanácskozási joggal részt vehetnek.

5. A felügyelő bizottság határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza.

A felügyelő bizottság köteles a kuratóriumot, illetve az alapítót tájékoztatni és annak összehívását kezdeményezni, ha arról szerez tudomást, hogy

– a közalapítvány működése során olyan jogszabálysértés vagy a közalapítvány érdekeit egyébként súlyosan sértő esemény (mulasztás) történt, amelynek megszüntetése vagy következményeinek elhárítása, illetve enyhítése az a kuratórium vagy az alapító döntését teszi szükségessé;

– a kuratórium tagjának felelősségét megalapozó tény merült fel.

Ha az arra jogosult szerv a törvényes működés helyreállítása érdekében szükséges intézkedéseket nem teszi meg, a felügyelő bizottság köteles haladéktalanul értesíteni a törvényességi ellenőrzést ellátó szervet.

6. A felügyelő bizottság itt meghatározott jogkörében eljárva, illetőleg a képviseletében eljáró elnöke vagy tagjai jogosultak a kuratórium tagjaitól, valamint az ügyvezető igazgatótól jelentést, a szervezet munkavállalóitól pedig tájékoztatást vagy felvilágosítást kérni, továbbá a közalapítvány könyveibe és irataiba betekinteni, azokat megvizsgálni. A jogosultságok megilletik a felügyelő bizottság által felkért külső szakértőt is az általa folytatott vizsgálat során.

Mind a felügyelő bizottság tagjai, mind az általa felkért szakértő köteles a vizsgálata során tudomására jutott információkat megőrizni, s arról csak a felügyelő bizottságot, illetőleg a kuratóriumot tájékoztathatják.

7. Nem lehet a felügyelő szerv elnöke vagy tagja, illetve könyvvizsgálója az a személy, aki

– a kuratórium elnöke vagy tagja, illetve az ügyvezető igazgató,

– a közalapítvánnyal e megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,

– a közalapítvány cél szerinti juttatásából részesül – kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatásokat –, illetve

– a fenti pontokban meghatározott személyek IV. fejezet 5. pontja szerinti hozzátartozója.

8. A felügyelő bizottsági tagság megszűnik:

a) határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával,

b) megszüntető feltételhez kötött megbízatás esetén a feltétel bekövetkezésével,

c) visszahívással,

d) lemondással,

e) a tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével,

f) a tag cselekvőképességének a tevékenysége ellátáshoz szükséges körben történő korlátozásával,

g) a taggal szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével. Visszahívási okok:

A felügyelő bizottság elnökének, tagjának tevékenysége nem szolgálja a közalapítvány érdekeit vagy megrendül a belé vetett bizalom.

VII. fejezet

Az összeférhetetlenségi szabályok

A kuratórium és a felügyelő bizottság tagjai, az ügyvezető igazgató, illetve a könyvvizsgáló nyilatkozni és vállalni kötelesek, hogy velük szemben a Ptk.-ban, Civil törvényben, vagy más jogszabályokban meghatározott kizáró, illetőleg összeférhetetlenségi okok nem állnak fenn.

A döntéshozó szerv, valamint az ügyvezető szerv határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója a határozat alapján

a) kötelezettség vagy felelősség alól mentesül, vagy

b) bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt.

Nem minősül előnynek a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve az egyesület által tagjának, a tagsági jogviszony alapján nyújtott, létesítő okiratnak megfelelő cél szerinti juttatás.

Nem lehet a felügyelő szerv elnöke vagy tagja, illetve könyvvizsgálója az a személy, aki

a) a döntéshozó szerv, illetve az ügyvezető szerv elnöke vagy tagja (ide nem értve az egyesület döntéshozó szervének azon tagjait, akik tisztséget nem töltenek be),

b) a közhasznú szervezettel e megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,

c) a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásából részesül – kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatásokat, és az egyesület által tagjának a tagsági jogviszony alapján a létesítő okiratban foglaltaknak megfelelően nyújtott cél szerinti juttatást-, illetve

d) az a)–c) pontban meghatározott személyek közeli hozzátartozója.

A közhasznú szervezet megszűnését követő három évig nem lehet más közhasznú szervezet vezető tisztségviselője és felügyelő bizottsági tagja az a személy, aki korábban olyan közhasznú szervezet vezető tisztségviselője volt – annak megszűnését megelőző két évben legalább egy évig.

– amely jogutód nélkül szűnt meg úgy, hogy az állami adó- és vámhatóságnál nyilvántartott adó- és vámtartozását nem egyenlítette ki,

– amellyel szemben az állami adó- és vámhatóság jelentős összegű adóhiányt tárt fel,

– amellyel szemben az állami adó- és vámhatóság üzletlezárás intézkedést alkalmazott, vagy üzletlezárást helyettesítő bírságot szabott ki,

– amelynek adószámát az állami adó- és vámhatóság az adózás rendjéről szóló törvény szerint felfüggesztette vagy törölte.

Az alapítvány kuratóriumának illetve felügyelő bizottságának elnöke és tagja, illetve az ennek jelölt személy köteles valamennyi érintett közhasznú szervezetet előzetesen tájékoztatni arról, hogy ilyen tisztséget egyidejűleg más közhasznú szervezetnél is betölt.

VIII. fejezet

Egyéb rendelkezések

1. A közalapítvány jogutód nélküli megszűnése esetén – a hitelezők kielégítése után – az alapítót illeti meg az általa a közalapítvány alapításakor rendelkezésre bocsátott vagyon. Az alapító ezen vagyon hasznosítása során a jogszabályok alapján köteles eljárni.

2. Ezen módosított, egységes szerkezetbe foglalt alapító okiratot a bírósági nyilvántartásba be kell jelenteni, mely az érvényességhez szükséges.

3. A közalapítvány a bejegyzéssel jön létre, s az alapító azt nem vonhatja vissza.

4. A közalapítvány alapító okiratának módosítását (módosításokkal egybeszerkesztett szövegét) az alapító honlapján közzé kell tenni.

Az alapító okiratban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyv és a Civil törvény vonatkozó rendelkezései, illetve az alapítványok működéséről és gazdálkodásáról szóló egyéb jogszabályok rendelkezései az irányadóak.

A létesítő okirat egységes szerkezetbe foglalt szövege megfelel a létesítő okirat – módosítások alapján hatályos tartalmának.

Kelt: Szolnok, 2022. május 26.

Szolnok Megyei Jogú Város

Önkormányzata nevében

Szalay Ferenc

Szolnok Megyei Jogú Város

polgármestere

3. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

KÖZSZOLGÁLTATÁSI KERETSZERZŐDÉS

amely létrejött egyrészről

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint a társadalmi közös szükséglet kielégítéséért felelős szerv (székhelye: 5000 Szolnok, Kossuth Lajos tér 9.) képviseletében eljáró Szalay Ferenc polgármester, továbbiakban Önkormányzat, másrészről a

Szolnoki Városüzemeltetési Kft. mint a közfeladatot ellátó szervezet (székhelye: 5000 Szolnok, József Attila út 85., adóhatóságnak bejelentett pénzforgalmi jelzőszáma: 11745004–21387548–00000000, cégjegyzékszám: 16–09–017113) képviseletében eljáró Lits László ügyvezető, továbbiakban Közszolgáltató, együttes említésük esetén Felek között az alulírott helyen és időben az alábbi feltételek mellett:

I. Előzmények, a szerződés célja és tárgya

A nyári napközit évtizedek óta a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány szervezte meg Szolnok városban az Önkormányzat támogatásával, mely támogatást az Önkormányzat a köznevelés területén végbement fenntartóváltás óta is felvállalt.

A városban tanuló gyermekek számára nyitott nyári napközis tábor célja, hogy a nyári szünet idejére is rendelkezésre álljon és mindenki számára elérhető legyen Szolnokon az általános iskoláskorú gyermekek szakszerű felügyeletének és ellátásának lehetősége, mód legyen szabadidejük színes és színvonalas eltöltésére, hozzájárulva ezzel a gyermekek személyiségének egészséges fejlődéséhez. A tábornak évtizedes gyakorlat alapján a Tiszaligeti Turisztikai Központ ad helyet, időtartama a nyári szünet (10–11 héten át).

A heti programok között szerepelnek különböző sporttevékenységek (futóversenyek, sor és váltóversenyek, labdajátékok, számháború, kötélhúzás, játéktanulás, futball- és kosárlabda körmérkőzések, kalandpark, gyalogtúrák, kerékpártúra, rollerezés, méta, játszótéri foglalkozások), vetélkedők (ügyességi, szellemi, tréfás, zenei, egészségügyi, rajz, rejtvényfejtő, szövegértő, helyesírási, matematika, kincskeresőjáték, KRESZ), közösségfejlesztő és önismereti játékok (seprűtánc, székfoglaló, újságpapírtánc, utánzó-mozgásos játékok, daltanulás, karaoke, bolhapiac, kézműves foglalkozások, Ki mit tud? Tátika, szépségverseny, leg-ek versenye, táncverseny, íjászkodás). Ezen kívül számos előadást szerveznek a napközi vezetői, mint például egészségügyi felvilágosító beszélgetések, elsősegélynyújtás, teaház, saláta és szendvicskészítés, kutyabemutatók, erdészeti-, vadászati-, fegyverbemutató, csillagászati előadások, rendőrségi bemutató, Művésztelep, Szolnok Tv meglátogatása.

A tábor vezetése a heti program összeállításánál törekedett arra, hogy minden gyerek korának megfelelő foglalkozásokon vehessen részt. A pedagógusok ötletei, kézügyessége, fiatalos lendülete, a gyerekek kívánságai, javaslatai sokat segítik a változatos színes programok összeállítását.

A tábor megszervezését és lebonyolítását a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány a tulajdonában álló gazdasági társaság, a TISZT Tiszaligeti Szállásértékesítő és Turisztikai Korlátolt Felelősségű Társaság (a továbbiakban: TISZT Kft.) közreműködésével biztosította.

Az Önkormányzat 2020. nyarán megvásárolta a Szolnoki Gyermek- és Ifjúsági Közalapítványtól a TISZT Kft. tulajdonjogát, 2020. decemberében pedig megvásárolta a nyári napközi helyszínét biztosító Szolnok, Tiszaliget 9722 hrsz.-ú, „kivett beépített terület” megnevezésű, 1.5267 m2 nagyságú és a Szolnok 9711 hrsz.-ú, „kivett üdülőépület, udvar” megnevezésű, 5.7721 m2 nagyságú ingatlanokat, melyek üzemeltetésével, hasznosításával megbízta a TISZT Kft.-t, aki korábban ugyanezt a tevékenységet látta el a Szolnoki Gyermek-és Ifjúsági Közalapítvány, mint megelőző tulajdonos megbízása alapján.

2021. nyarán Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata működési és gazdálkodási hatékonyságnövelés miatt határozott a TISZT Kft. Szolnoki Városüzemeltetési Kft.-be történő beolvasztásáról, mely átalakulás 2022. január 1-jei hatállyal végbement.

Az elmúlt években kialakult jó gyakorlatra tekintettel az Önkormányzat Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlésének 153/2022.(V.26.) határozatával önként vállalt feladatként döntött a nyári napközi biztosításáról a feladat ellátásához szükséges feltételekkel rendelkező Szolnoki Városüzemeltetési Kft. közreműködésének igénybevételével, melyet megerősített azzal, hogy a nyári napközi megszervezésének támogatását az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatáról szóló önkormányzati rendeletében önként vállalt önkormányzati feladatként feltüntette.

Az Önkormányzat a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésében, illetőleg a helyi önkormányzatok és szerveik, a köztársasági megbízottak, valamint egye centrális alárendeltségű szervek feladat- és hatásköreiről szóló 1991. évi XX. törvény 121. § a) pontjában írt alábbi közfeladata ellátása érdekében önként vállalt feladatai körében támogatja a közösségi kulturális hagyományok és értékek ápolását, a művelődésre, társaséletre szerveződő közösségek tevékenységét, a lakosság életmódja javítását szolgáló kulturális célok megvalósítását.

A Közszolgáltató vállalja a nyári napközi megszervezését, ezáltal a Szolnok városban élő fiatalok egyéni és közösségi igényeinek, aktivitásának támogatását, az érdekükben és értük cselekvők együttműködésének szolgálatát, a cselekvési lehetőségek feltételeinek bővítését.

A Közszolgáltató vállalja, hogy közreműködik abban, hogy nyári napközi igénybevételével a fiatal korosztályok – életkorukat és érdeklődésüket figyelembe véve – szabadidejüket tartalmasan, kulturált körülmények között tölthessék el, ehhez a személyi és tárgyi feltételeket biztosítja.

Az Önkormányzat fentiek szerinti önként vállalt feladatának ellátását a tevékenység hatékonysága, a pénzügyi források felkutatása, a költségvetési források takarékosabb felhasználása, és az önkormányzati vagyon gazdaságosabb hasznosítása érdekében Közszolgáltató közreműködésével kívánja biztosítani.

A Közszolgáltató által ellátott feladatok támogatására, az általa kitűzött célok megvalósítása érdekében Felek közszolgáltatási szerződést kötnek az alábbiak szerint.

II. A szolgáltatások részletes leírása, helyének meghatározása, továbbá a kapcsolódó egyéb szolgáltatások

A szolgáltatások részletes leírása:

A Közszolgáltató vállalja, hogy valamennyi 1–7. általános iskolai osztályt befejezett állami fenntartású szolnoki köznevelési intézményben tanulói jogviszonnyal rendelkező gyermek számára biztosítja a nyári napközit munkanapokon a tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározottak szerinti tanév utolsó napját követő hétfői naptól a minden év augusztus 20-át megelőző utolsó munkanapig a köznevelési intézményekbe a tanév végét megelőzően beérkezett szülői igényléseknek megfelelően.

Közszolgáltató vállalja, hogy a nyári napközi keretében a gyermekek részére napi egy meleg főétkezést és uzsonnát biztosít. Vállalja továbbá, hogy a rendelkezésére álló ingó, ingatlan és anyagi eszközök, humán erőforrások igénybevételével, felhasználásával biztosítja a résztvevő gyermekek felügyeletét, a gyermekek korosztályának megfelelő tartalmas, kulturált szabadidő eltöltés megszervezését és lebonyolítását.

Közszolgáltató vállalja, hogy az ellátásért a résztvevő gyermekektől igénylendő térítési díj megegyezik a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti ellátásokról, azok igénybevételéről és az ellátások intézményi térítési díjainak megállapításáról szóló 15/2011. (IV.28.) önkormányzati rendelet 2. sz. mellékletében meghatározott mértékű, az óvodai napközi ellátás, általános iskolai ellátás, középiskolai menza és középiskolai diákotthon gyermekélelmezésének intézményi térítési díjának mértékével.

A szolgáltatások helye:

Szolnok, Tiszaliget, Turisztikai Központ

III. A szolgáltatások ellátását biztosító személyi, tárgyi és pénzügyi feltételek

Személyi feltételek

Felek rögzítik, hogy Közszolgáltató az előzetes jelentkezések számához igazodóan biztosítja a gyermekfelügyelethez szükséges létszámú szakképzett pedagógus jelenlétet, legalább 5 főt plusz táborvezetőt.

Ezen túl 1 fő udvari munkást, 1 fő takarítót, 1 fő szakácsot, valamint 2 fő konyhai kisegítőt alkalmaz a feladat biztosítása érdekében.

Tárgyi feltételek, pénzügyi feltételek

I. A nyári napközi helyszínét biztosító Szolnok, Tiszaliget 9722 hrsz.-ú, „kivett beépített terület” megnevezésű, 1.5267 m2 nagyságú és a Szolnok 9711 hrsz.-ú, „kivett üdülőépület, udvar” megnevezésű, 5.7721 m2 nagyságú ingatlanok üzemeltetésével, hasznosításával az Önkormányzat a Közszolgáltatót bízta meg.

Az Önkormányzat Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlésének 153/2022. (V.26.) határozatában foglaltak szerint kötelezettséget vállalt arra, hogy minden évben támogatást nyújt a Közszolgáltató részére a nyári napközi működési költségeihez.

II. A Közszolgáltató az alapító okiratában meghatározott, továbbá a jelen megállapodás II. fejezetében rögzített feladatai ellátását az Önkormányzat által biztosított önkormányzati támogatásból, és saját bevételeiből biztosítja.

Az Önkormányzat (támogató) vállalja, hogy jelen szerződés időtartama alatt éves önkormányzati támogatást nyújt a Közszolgáltatónak a jelen szerződés II. fejezetében meghatározott szolgáltatások ellátásához.

Az Önkormányzat kötelezettséget vállal arra, hogy költségvetésének tervezése során az önkormányzati támogatás megállapításakor figyelembe veszi a jelen szerződésben foglaltakat.

Az önkormányzati támogatást a Közszolgáltató a működtetés-fenntartás dologi kiadásai, a személyi juttatások és járulékai, valamint felhalmozási kiadások forrásaként, a Felek közötti külön támogatási szerződések rendelkezéseinek, valamint a vonatkozó hatályos jogszabályoknak megfelelően használhatja fel.

III. 1. Az éves támogatási összeg kiszámítása a Közszolgáltató gazdasági kalkulációján alapul, melyről a Felek egyeztetést folytatnak le.

2. Az ellentételezést kizárólag a közszolgáltatási kötelezettség ellátására lehet felhasználni. Az éves támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának mellékletben meghatározott költségeken belüli nettó költségét, azaz a közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőke-rész alapján várható észszerű profitot is. Felek kijelentik, hogy a támogató észszerű nyereséget nem kíván elismerni.

3. Az éves támogatás felhasználásának ellenőrzése a Közszolgáltató elszámolása alapján történik, a túlkompenzációt vissza kell fizetnie. A Közszolgáltató a támogatásról elkülönített elszámolást köteles vezetni, amelyből jelen szerződésben meghatározott követelmények ellenőrizhetőek.

4. Önkormányzat az elszámolás továbbá a támogatás szükségességének felülvizsgálatát a hatályos pénzügyi-számviteli és egyéb vonatkozó jogszabályok valamint a vonatkozó számviteli standardok alapján végzi.

5. A Közszolgáltató kötelezi magát arra, hogy az éves szerződésekben rendelkezésére bocsátott összeget kizárólag jelen keretszerződésben megjelölt cél megvalósítása érdekében használja fel, a támogatás pénzügyi nyilvántartásokban történő elkülönítésével. A Felek a támogatással kapcsolatos iratokat, a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatokat a jelen keretszerződésben meghatározott megbízási időtartam alatt és annak lejártát követő legalább 10 évig kötelesek megőrizni. Közszolgáltató a támogatásból beszerzett tárgyi eszközöket a támogatás folyósításától számított 5 éven belül kizárólag támogató előzetes hozzájárulásával idegenítheti el. A Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy a támogatásból megvalósuló beszerzései során a hatályos közbeszerzési törvény szerint, vagy amennyiben nem tartozik annak hatálya alá, nyílt és diszkriminációmentes eljárás alapján kell eljárnia.

6. Közszolgáltató a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény) 4. § (1) bekezdése értelmében működéséről, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről az üzleti év könyveinek zárását követően, könyvvezetéssel alátámasztott beszámolót köteles készíteni, mely tartalmazza a Polgármesteri Hivatal Humán Igazgatóságára az éves támogatás évének december 31. napjáig benyújtott elszámolást, melyben bemutatásra kerül a támogatás felhasználása az éves támogatási szerződés mellékletét képező költségkalkuláció szerinti bontásban és tartalommal és a teljesítés értékelésével. A Közszolgáltató az Önkormányzat részére benyújtandó elszámolást úgy köteles elkészíteni, hogy az alkalmas legyen az éves támogatás felhasználásának részletes ellenőrzésére.

7. Amennyiben a Közszolgáltató a közszolgáltatás körén belül és kívül is végez tevékenységeket, akkor a közszolgáltatás költségeit és bevételeit a többi szolgáltatásétól elkülönítve kell kimutatnia belső számláiban, a költségek és bevételek elkülönítésének paramétereivel együtt. A közszolgáltatáson kívül eső tevékenységek költségei magukban foglalják az összes közvetlen költséget, a közös költségek arányos részét és a megfelelő tőkemegtérülést. E költségekre nem adható ellentételezés.

8. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy amennyiben az előírt számadási kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, e kötelezettségének teljesítéséig az Önkormányzat a további támogatást felfüggeszti. A támogatás jogszabálysértő vagy nem rendeltetésszerű felhasználása esetén, valamint ha hitelt érdemlően bebizonyosodik hogy a Közszolgáltató a költségkalkulációjában a támogatási döntést érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott, Önkormányzat jogosult a szerződéstől elállni és Közszolgáltató a támogatásnak a tudomásszerzés napját megelőző naptári félév utolsó napján érvényes jegybanki alapkamattal növelt összegét köteles visszafizetni az Önkormányzat írásbeli felszólítását követő 30 napon belül.

9. Amennyiben a Közszolgáltató az éves támogatási összeget a felhasználási határidő utolsó napjáig nem vagy nem teljeskörűen használta fel, a fel nem használt összeget az elszámolási határidő utolsó napját követő 15 napon belül egy összegben köteles az Önkormányzat OTP Bank Nyrt.-nél vezetett 11745004–15408930–00000000 számú számlájára visszafizetni.

10. Közszolgáltató kötelezi magát, hogy az éves támogatás felhasználásának ellenőrzését a jogszabályok által feljogosított ellenőrző szervek részére biztosítja, lehetővé teszi a támogatás helyszíni ellenőrzését.

11. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy az éves támogatás az áfa-alanyiságára vonatkozó írásbeli nyilatkozatának figyelembevételével került megállapításra.

12. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy az éves támogatási szerződés aláírásának feltétele írásbeli nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy nincs adó (beleértve a helyi adót és gépjárműadót is), vám és társadalombiztosítási tartozása.

13. Az Önkormányzat vállalja, hogy a közszolgáltatásért igénybe vehető központi költségvetési támogatás lehívásáról a mindenkori költségvetési törvényben előírt módon és annak vonatkozó fejezetében meghatározott bontás, valamint a végrehajtási rendeletek szabályai szerinti, a vonatkozó pénzügyi-számviteli jogszabályok betartásával gondoskodik, és azt a Közszolgáltató számára biztosítja. A Közszolgáltató vállalja, hogy a működési támogatást a működési kiadások fedezésére, a feladathoz címzett támogatást a célnak megfelelő tevékenységére fordítja.

V. A Közszolgáltató vállalt szolgáltatásaival összefüggő jogai és kötelezettségei

1. A Közszolgáltató a gazdálkodásával kapcsolatban köteles:

a) az önkormányzati támogatást, illetve az állami költségvetés által biztosított támogatást a célnak megfelelően felhasználni.

b) kiegyensúlyozott és racionális gazdálkodásra törekedni,

c) a tőle elvárt feladatok teljesítésének szakmai igazolásaként évente az Önkormányzat Közgyűlése számára írásos beszámolót készíteni és az ülésen szóban értékelni a lezárult év teljesítési adatait. A Közgyűlés a teljesítési adatok alapján határozatot hoz a beszámoló elfogadásáról.

2. Közszolgáltató a támogatás jogszerű felhasználásáért teljes anyagi felelősséggel tartozik, a támogatást az Önkormányzattal kötött támogatási szerződések és a mindenkor hatályos jogszabályi előírások szerint használhatja fel.

3. A Közszolgáltató együttműködik az Önkormányzattal a feladatai ellátásához rendelkezésére bocsátott ingatlanok műszaki adatairól, állapotáról, valamint az egyéb eszközökről vezetett nyilvántartás elkészítésében.

4. Közszolgáltató a szakmai feladatok tekintetében Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Önkormányzatot képviselő illetékes szakmai osztályával köteles egyeztetni.

5. Közszolgáltató vállalja, hogy forrásbővítés céljából részt vesz a szakterület számára kiírt pályázatokon, sikeres pályázat esetén azokat gondozza, és elszámol a kiírásnak megfelelően.

VI. A közszolgáltatási szerződés módosításának, felmondásának feltételei

1. Felek megállapodnak abban, hogy jelen szerződés közös akarattal bármikor módosítható.

2. Felek a szerződés felmondására a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben meghatározott általános szabályokat rendelik alkalmazni.

3. A jelen szerződés módosítása és megszüntetése csak írásban érvényes.

VII. A közszolgáltatási szerződésben meghatározott kötelezettségek megszegése esetére vonatkozó jogkövetkezmények, valamint a közszolgáltatási szerződés teljesítésével kapcsolatos esetleges jogviták rendezésének módja

1. Szerződésszegésnek minősül a Közszolgáltató részéről – különösen –

a) a támogatás összegének a szerződésben foglaltaktól eltérő felhasználása,

b) a vállalt feladatok ellátásának indokolatlan megszüntetése,

c) valótlan adatok, tények, körülmények közlése,

d) az elszámolási kötelezettségek megszegése,

e) az ellenőrzés akadályozása,

f) a jogszabályok, szakmai követelmények, nyilvántartási kötelezettségek, valamint – ismételt felszólítást követően – a megállapodás szerinti tájékoztatási kötelezettségek megszegése.

2. Amennyiben az 1. a)–b) pontokban meghatározott szerződésszegés Közszolgáltatónak felróható módon következik be, Közszolgáltató köteles Önkormányzatnak a felróhatóság jegyzőkönyvbe foglalt tényszerű megállapításától számított 60 napon belül a szerződésszegés évére járó költségvetési támogatás 10%-ának megfelelő mértékű kötbért megfizetni.

3. E szerződés teljesítése érdekében a Felek szoros együttműködésre kötelesek. Az esetleges vitás kérdésekben elsősorban egyeztetés és közös megegyezés útján kívánnak eljárni. Peres kérdésekben a felek kikötik a Szolnoki Járásbíróság, illetve hatáskörtől függően a Szolnoki Törvényszék kizárólagos illetékességét.

VIII. A közszolgáltatás megkezdésének időpontja és a szerződés időbeli hatálya

Jelen közszolgáltatási szerződést a Felek első alkalommal a 2021/2022. tanévet követő nyári napközi vonatkozásában rendelik alkalmazni, és 10 év határozott időtartamra szól.

Jelen szerződést a Felek, közös elolvasás és értelmezés után, mint akaratukkal mindenben megegyezőt jóváhagyólag írták alá.

A jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyv, valamint a tárgyhoz kapcsolódó egyéb jogszabályok vonatkozó rendelkezései az irányadók.

Szolnok, 2022

...............................
Lits László
ügyvezető
................................
Szalay Ferenc
polgármester
Szolnoki Városüzemeltetési Kft. Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

Melléklet a közszolgáltatási keretszerződéshez

Az éves támogatás során elszámolható költségek
A tétel megnevezése

Anyagjellegű ráfordítások
Anyagköltségek
Igénybe vett szolgáltatások értéke
Egyéb szolgáltatások értéke
Személyi jellegű ráfordítások
Bérköltség
Személyi jellegű egyéb kifizetések
Bérjárulékok
Értékcsökkenési leírás
Egyéb ráfordítások
Pénzügyi műveletek ráfordításai
Rendkívüli ráfordítások


Az Önkormányzattól kapott támogatással megvalósuló beruházások értéke után elszámolt értékcsökkenésre állami támogatás nem adható.

4. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉS

Mely létrejött egyrészről Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata (nevében eljáró Szalay Ferenc polgármester) Szolnok, Kossuth tér 9., mint támogató,

másrészről

neve: Szolnoki Városüzemeltetési Kft.

címe: 5000 Szolnok, József Attila út 85.

képviselője: Lits László ügyvezető

adóhatóságnak bejelentett pénzforgalmi jelzőszáma: 11745004–21387548–00000000

cégjegyzékszám: 16–09–017113,

mint támogatott között

a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2022. évi költségvetésében a Humán szakfeladatok – Sport-és Ifjúsági feladatok – Ifjúságpolitikai feladatok tervezési alapegységen biztosított 9 000 000,- Ft, azaz kilencmillió forint támogatási összeg felhasználására.

1. Támogató a támogatott részére jelen szerződés alapján

9 000 000,- Ft-ot, azaz kilencmillió forintot utal át támogatás céljából a 2022. évi nyári napközi biztosítására jelen szerződés aláírásának napjától 2022. szeptember 30-ig terjedő időszakban történő felhasználásra egy összegben, előre.

1.1. A támogatott a támogatóval kötött közszolgáltatási szerződés alapján, az abban meghatározott tartalommal a 2022. évben ellátja a támogató Szolnok Megyei Jogú Város Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 7/2014.(II.28.) önkormányzati rendelet 8. sz. melléklet 11. Egyéb feladatok címe alatt feltüntetett „nyári napközi biztosítása a Szolnoki Városüzemeltetési Kft. közreműködésével a 2021/2022. tanévet követő nyári szünettől kezdődően” megnevezésű önként vállalt közszolgáltatási feladatát.

1.2. A támogatási összeg kiszámítása a támogatott gazdasági kalkulációján alapul, melyről a felek egyeztetést folytattak le. Az egyeztetés eredményeként létrejött költségkalkulációt jelen szerződés melléklete tartalmazza.

1.3. Az ellentételezést kizárólag a közszolgáltatási kötelezettség ellátására lehet felhasználni. A támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának nettó költségét, azaz a közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőke-rész alapján várható észszerű profitot is. Felek kijelentik, hogy a támogató észszerű nyereséget nem kíván elismerni.

1.4. A támogatás felhasználásának ellenőrzése a támogatott elszámolása alapján történik. A kedvezményezettnek (támogatottnak) a túlkompenzációt vissza kell fizetnie. A kedvezményezett (támogatott) a támogatásról olyan elkülönített elszámolást köteles vezetni, amelyből jelen szerződésben meghatározott követelmények ellenőrizhetőek.

1.5. Támogató az elszámolás továbbá a támogatás szükségességének felülvizsgálatát a hatályos pénzügyi-számviteli és egyéb vonatkozó jogszabályok valamint a vonatkozó számviteli standardok alapján végzi.

2. A támogatott kötelezi magát arra, hogy a rendelkezésre bocsátott összeget kizárólag a szerződésben megjelölt cél megvalósítása érdekében használja fel a támogatás pénzügyi nyilvántartásokban történő elkülönítésével. Támogatott kötelezi magát arra, hogy a támogatással kapcsolatos iratokat, a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatokat a jelen támogatási szerződésben meghatározott megbízási időtartam alatt és annak lejártát követő legalább 10 évig megőrzi. Támogatott a támogatásból beszerzett tárgyi eszközöket a támogatás folyósításától számított 5 éven belül kizárólag támogató előzetes hozzájárulásával idegenítheti el. A támogatott tudomásul veszi, hogy beszerzései során a hatályos közbeszerzési törvény szerint, vagy amennyiben nem tartozik annak hatálya alá, nyílt és diszkriminációmentes eljárás alapján kell eljárnia.

3. Támogatott a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény) 4. § (1) bekezdése értelmében működéséről, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről az üzleti év könyveinek zárását követően, könyvvezetéssel alátámasztott beszámolót köteles készíteni, mely tartalmazza a Polgármesteri Hivatal Humán Igazgatóságára 2022. december 31-ig benyújtott elszámolást. Az elszámolásban bemutatásra kerül a támogatás felhasználása a támogatási szerződés mellékletét képező költségkalkuláció szerinti bontásban és tartalommal és a teljesítés értékelésével. A támogatott a támogató részére benyújtandó elszámolást úgy köteles elkészíteni, hogy az alkalmas legyen a támogatás felhasználásának részletes ellenőrzésére.

Amennyiben a támogatott a közszolgáltatás körén belül és kívül is végez tevékenységeket, akkor a közszolgáltatás költségeit és bevételeit a többi szolgáltatásétól elkülönítve kell kimutatnia belső számláiban, a költségek és bevételek elkülönítésének paramétereivel együtt. A közszolgáltatáson kívül eső tevékenységek költségei magukban foglalják az összes közvetlen költséget, a közös költségek arányos részét és a megfelelő tőkemegtérülést. E költségekre nem adható ellentételezés.

4. Támogatott tudomásul veszi, hogy amennyiben az előírt számadási kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, e kötelezettségének teljesítéséig az önkormányzat a további támogatást felfüggeszti. A támogatás jogszabálysértő vagy nem rendeltetésszerű felhasználása esetén, valamint ha hitelt érdemlően bebizonyosodik hogy a támogatott a költségkalkulációjában a támogatási döntést érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott, támogató jogosult a szerződéstől elállni és támogatott a támogatásnak a tudomásszerzés napját megelőző naptári félév utolsó napján érvényes jegybanki alapkamattal növelt összegét köteles visszafizetni támogató írásbeli felszólítását követő 30 napon belül.

5. Amennyiben támogatott a támogatási összeget a felhasználási határidő utolsó napjáig nem vagy nem teljeskörűen használta fel, a fel nem használt összeget az elszámolási határidő utolsó napját követő 15 napon belül egy összegben köteles Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzatának az OTP Bank Nyrt.-nél vezetett 11745004–15408930–00000000 számú számlájára visszafizetni.

6. Támogatott kötelezi magát, hogy a támogatás felhasználásának ellenőrzését a jogszabályok által feljogosított ellenőrző szervek részére biztosítja, lehetővé teszi a támogatás helyszíni ellenőrzését.

7. Támogatott tudomásul veszi, hogy a támogatás a támogatott áfa-alanyiságára vonatkozó írásbeli nyilatkozatának figyelembevételével került megállapításra.

8. Támogatott tudomásul veszi, hogy a támogatási szerződés aláírásának feltétele a támogatott írásbeli nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy nincs adó (beleértve a helyi adót és gépjárműadót is), vám és társadalombiztosítási tartozása.

9. Jelen szerződés aláírásával a támogatott a fentiekre kötelezi magát.

Szolnok, ..............................

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Szolnoki Városüzemeltetési Kft.
támogató támogatott

KÖLTSÉGKALKULÁCIÓ TEVÉKENYSÉGENKÉNTI BONTÁSBAN TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉSHEZ

Sor-
szám
A tétel megnevezése Nyári Napközi 2022.év összesen
1 Tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó bevételek önkormányzati támogatás nélkül 0 0
2 5 Anyagköltség összesen 495 000 495 000
3 6 Igénybevett szolgáltatások értéke 1453 000 1453 000
4 7 Egyéb szolgáltatások értéke (játszótér, bútorcsere) 0 0
5 IV. Anyagjellegű ráfordítások (05+06+07) 1 948 000 1 948 000
6 10 Bérköltség összesen 6 242 000 6 242 000
7 11 Személyi jellegű egyéb kifizetések összesen 0 0
8 12 Bérjárulékok 810 000 810 000
9 V Személyi jellegű ráfordítások (10+11+12) 7 052 000 7 052 000
12 Önkormányzati támogatás összege (bevételek – kiadások) 9 000 000 9 000 000

Szolnok, 2022. ...............

5. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

SZOLNOK VÁROSI ÁLLATOTTHON ALAPÍTVÁNY KÖZHASZNÚ SZERVEZET
Alapító Okirata, módosítással egységes szerkezetben

amely alapján az 1. pontban megjelölt alapító a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 74/A. §-a alapján jogi személyiséggel rendelkező alapítványt hoz létre, az alapító a Szolnok Városi Állatotthon Alapítványt közhasznú szervezetté minősíti – figyelemmel a Khsztv. 2. § (1) bekezdés b) pontjára, illetve a 3. § rendelkezéseire – az alábbiak szerint:

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint alapító, az alapítvány Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.) és az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (továbbiakban: Civil törvény) rendelkezéseinek megfelelő továbbműködése érdekében az alapító okiraton a szükséges változásokat átvezette.

1. Alapító neve: Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

Székhelye: Szolnok, József Attila út 85.

Az Alapítvány nyitott, így valamennyi magyar és külföldi állampolgár, jogi személy, valamint bármilyen magyarországi és külföldi közösség a célok megvalósításához sokoldalúan kapcsolódhat, ha jelen Alapítvány céljaival egyetért, azt anyagi, vagy bármilyen más eszközzel támogatni kívánja, ideértve a személyes társadalmi munkát is.

Az alapítvány politikamentes társadalmi kezdeményezés, pártoktól független, azoktól támogatást nem kap, országgyűlési képviselőjelöltet sohasem állított és nem támogatott és ezeket a jövőben sem teheti. Az alapítvány politikai tevékenységet nem folytathat és nem támogathat.

2. Az Alapítvány neve: Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet

Az alapítvány e minőségét a Szolnoki Törvényszék által vezetett nyilvántartásba vétellel, illetve a nyilvántartásba vétel ezen irányú módosításával (közhasznúsági nyilvántartásba vétellel) szerzi meg.

Az alapítvány közhasznú tevékenységének típusa természetvédelmi, állatvédelmi tevékenység a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdésének 5.,11. és 19. pontja, valamint az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény 19. § (1)–(3) bekezdése alapján.

3. Az Alapítvány célja: hatékony, korszerű, európai színvonalú, a helyi közösségi, lakossági elvárásokat megvalósító állatvédelem feltételeinek, működtetésének biztosítása, a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítása a menhelyen otthont kapó állatok szocializálásával és szigorú szabályozással történő gazdásításával, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztésévelmelynek során az önkormányzat feladatkörébe tartozó állategészségügyi, állati hulladék ártalmatlanná tételével kapcsolatos szolgáltatások is ellátásra kerülnek.

Az alapítvány célja szerinti besorolása és besorolás kódja:

Jogvédő tevékenység, besorolási kód:1300

Szabadidős és hobbi tevékenység, besorolási kód:0400

Környezetvédelmi tevékenység, besorolási kód:1000

Egyéb tevékenység, besorolási kód:1900

4. Az Alapítvány vagyona: Alapító az Alapítvány induló vagyonát 500 000,- Ft-ban, azaz Ötszázezer forintban állapítja meg, melyet biztosít az alapítást kimondó határozatot követő 30 napon belül. Az Alapítvány működéséhez szükséges beruházások megvalósításához pedig 1 millió forinttal járul hozzá, melyet legkésőbb 1994. március 15-ig bocsát az Alapítvány rendelkezésére.

Az önkormányzat az alapítvány működésének idejére, az Alapító Okiratban megjelölt célokra, az önkormányzat tulajdonában lévő Szolnok belterület 721/7 hrsz.-ú 2 ha és 3092 m2 belterületi földterületet az Alapítvány használatába adja térítésmentesen, határozatlan, de legfeljebb az Alapítvány működésének időtartamára.

Az alapító az Alapítvány által ellátott önként vállalt önkormányzati állategészségügyivédelmi feladatok ellátásának támogatására minden évben Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata költségvetésében e célra előirányzott összeget az Alapítvány számlájára átutalja. Az Alapítvány vagyonértékévé válnak a későbbiekben az Alapítványhoz csatlakozó bel- és külföldi természetes személyek és szervezetek feltétel nélküli, valamint feltételhez kötött pénzbeli és dologi adományai, amennyiben azokat az Alapítvány kuratóriuma elfogadja.

Az Alapítvány működése során céljai megvalósítása érdekében gazdálkodik vagyonával, beruházást valósít meg, szolgáltatásokat nyújt, vállalkozásban vehet részt. Az Alapítvány vagyonának felhasználásáról az Alapító Okirat rendelkezései, továbbá az Alapítványhoz csatlakozó adományozók által meghatározott és a Kuratórium által elfogadott feltételek keretei között a Kuratórium dönt.

Az alapító ezen okirat aláírásával egyidőben az alapítványi vagyon elhelyezésére bankszámlát nyit. Az Alapítvány nyilvántartásba vételét követően az Alapítvány bankszámlájára bármely jogi és természetes személy, illetőleg közösség a 3. pontban megjelölt célok megvalósulásának elősegítésére bármilyen összeget átutalhat, befizethet.

Az alapítvány gazdasági-vállalkozási tevékenységet csak közhasznú vagy a létesítő okiratban meghatározott alapcél szerinti tevékenység megvalósítását nem veszélyeztetve végezhet. Az alapítvány a gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt csak a létesítő okiratban meghatározott célra fordíthatja.

Az alapítvány nem lehet korlátlan felelősségű tagja más jogalanynak, nem létesíthet alapítványt és nem csatlakozhat alapítványhoz.

Az alapítvány a vezető tisztségviselőit, valamint e személyek közeli hozzátartozóját – a bárki által igénybe vehető szolgáltatások kivételével – cél szerinti juttatásban nem részesítheti.

5. Az Alapítvány székhelye: Szolnok, József Attila út 85.

6. Az Alapítvány kezelője: az Alapítvány Kuratóriuma

A Kuratórium tagjai 2020. június 15. napjától a következő személyek:

Papp László (5000 Szolnok, Kertész utca 77.) a Kuratórium elnöke, aki képviseli az alapítványt;

Dr. Kormosné Szombati Márta (5000 Szolnok, Fényes Adolf u. 68.) kuratóriumi tag;

Dr. Nyakacskáné dr. Győri Dorottya (5435 Martfű, Széchenyi út 20.) kuratóriumi tag;

Kuratóriumi tagság megszűnik:

a) határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával;

b) megszüntető feltételhez kötött megbízatás esetén a feltétel bekövetkezésével;

c) megbízatásának lejárta előtt az alapítványi cél megvalósításának közvetlen veszélyeztetése esetén visszahívással;

d) lemondással;

e) a kuratóriumi tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;

f) a kuratóriumi tag cselekvőképességének a tevékenysége ellátásához szükséges körben történő korlátozásával;

g) a kuratóriumi taggal szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

A Kuratórium tagjainak száma: 3 fő. A Kuratórium elnökét és tagjait az alapító bízza meg 5 éves határozott időtartamra. Az alapítvány jogi személy, melyet a Kuratórium elnöke képvisel. Az elnök és a tagok megbízatásukat társadalmi munkában látják el.

Az Alapítvány egyszemélyi, törvényes képviselője a Kuratórium elnöke, akit az alapító jelöl ki a kuratórium tagjai közül. A Kuratórium elnöke önállóan képviseli az Alapítványt harmadik személyekkel szemben, bíróságok és hatóságok előtt. Önálló képviseleti joggal eljárva aláírási jogot gyakorol a szerződéskötéseknél, megrendeléseknél és a bankszámla feletti rendelkezésnél is. A Kuratórium gyakorolja a munkáltatói jogokat az Alapítvány alkalmazottjai felett. Az elnök akadályoztatása esetén helyettesítéséről a Kuratórium rendelkezik.

A Kuratórium évente legalább egyszer ülésezik, határozatképességéhez valamennyi tag jelenléte szükséges. Döntéseit egyszerű szótöbbséggel hozza. Valamennyi tagja egy szavazattal rendelkezik.

A Kuratórium üléseiről jegyzőkönyvet kell készíteni, melynek legalább azt tartalmaznia kell, hogy a tagok miként szavaztak és milyen döntést hoztak.

A Kuratórium felelőssége az ezen okiratban meghatározott célokra rendelt vagyon minél hatékonyabb működtetése.

Ezért feladata mindent megtenni annak érdekében, az Alapítvány vagyona a hatályos jogszabályi előírásoknak és törvényes gazdasági lehetőségeknek megfelelően gyarapodjon. A vagyon és az összes jövedelem csak az Alapítvány céljai által meghatározott körben és módon használható fel. Az alapító a Kuratóriumot felhatalmazza, hogy az Alapítvány vagyonával vállalkozzon, a vagyon és az abból származó jövedelem növelése érdekében. A Kuratórium jogosult az Alapítvány vagyonához történő csatlakozást feltétellel is elfogadni, ha az nem ellentétes az Alapítvány ezen okiratban meghatározott céljaival.

Az Alapítvány Kuratóriuma tevékenységéről szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal köteles tájékoztatni az alapítót, valamint a nyilvánosságot. A tájékoztatás történhet a tömegkommunikáció eszközeivel, de az egyéni kérdésfeltevéseket, illetőleg javaslatokat névre szólóan kell megválaszolni.

Az Alapítvány Kuratóriumának elnöke az ezen okiratban meghatározott célok és feladatok megvalósítása érdekében titkárt bízhat meg, aki tevékenységét munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban látja el.

Az Alapítvány napi operatív munkájának ellátását és munkavállalóit a Kuratórium által megválasztott titkár ellenőrzi és irányítja a jogszabályok és az Alapító Okirat keretei között, illetve a Kuratórium döntéseinek és a Kuratórium elnöke irányításának, utasításainak megfelelően.

A Kuratórium határozathozatalában nem vehet részt az a személy, akinek közeli hozzátartozója, élettársa a határozat alapján:

a) kötelezettség, vagy felelősség alól mentesül, vagy

b) bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt. Nem minősül előnynek a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás.

A közhasznú szervezet megszűnését követő három évig nem lehet más közhasznú szervezet vezető tisztségviselője az a személy, aki korábban olyan közhasznú szervezet vezető tisztségviselője volt – annak megszűnését megelőző két évben legalább egy évig –,

a) amely jogutód nélkül szűnt meg úgy, hogy az állami adó- és vámhatóságnál nyilvántartott adó- és vámtartozását nem egyenlítette ki,

b) amellyel szemben az állami adó- és vámhatóság jelentős összegű adóhiányt tárt fel,

c) amellyel szemben az állami adó- és vámhatóság üzletlezárás intézkedést alkalmazott, vagy üzletlezárást helyettesítő bírságot szabott ki,

d) amelynek adószámát az állami adó- és vámhatóság az adózás rendjéről szóló törvény szerint felfüggesztette vagy törölte.

Az Alapítvány Kuratóriuma, Felügyelőbizottsága tagja és elnöke, illetve az ennek jelölt személy köteles valamennyi érintett közhasznú szervezetet előzetesen tájékoztatni arról, hogy ilyen tisztséget egyidejűleg más közhasznú szervezetnél is betölt.

Az Alapítvány köteles nyilvántartást vezetni, amelyből ki kell, hogy tűnjön a Kuratórium döntésének tartalma, időpontja és hatálya, illetve a döntést támogatók és ellenzők számaránya, ha lehetséges, annak személye is. A nyilvántartásnak tartalmaznia kell továbbá a Kuratórium döntései érintettekkel való közlésének, illetőleg nyilvánosságra hozatalának módját.

Az Alapítvány szolgáltatásait bárki igénybe veheti, és beszámolóit nyilvánosságra kell hozni.

Az Alapítvány vezető szerve a döntéseit és határozatait az alapítvány székhelyén elhelyezett hirdetőtáblán teszi közzé. A határozatokat a hirdetőtáblán való elhelyezéssel hozza nyilvánosságra.

Az Alapítvány irataiba való betekintés az alapítvány székhelyén a hatályos adatvédelmi és adatbiztonsági jogi szabályozásnak megfelelően történhet.

Az Alapítvány vezető szerve az Alapítvány székhelyén elhelyezett hirdetőtáblán, illetve faliújságon hozza nyilvánosságra az alapítvány működési adatait, a szolgáltatás igénybevétel módját és a beszámolót.

Az alapítvány a működéséről, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről beszámolót készít. Az éves beszámolót a Kuratórium elnöke a Felügyelőbizottság véleményével együtt terjeszti a Kuratórium elé jóváhagyásra. Az éves beszámoló jóváhagyásáról a Kuratórium egyszerű szótöbbséggel hozott határozattal dönt. Az Alapítvány köteles beszámolóját az adott üzleti év mérlegfordulóját követő ötödik hónap utolsó napjáig letétbe helyezni és közzétenni. Az Alapítvány köteles a beszámoló jóváhagyásával egyidejűleg közhasznúsági mellékletet készíteni, amelyet a beszámolóval azonos módon köteles jóváhagyni, letétbe helyezni és közzétenni.

7. Az Alapítvány ellenőrző szerve: a Felügyelőbizottság

a) Az Alapítvány működésének és gazdálkodásának ellenőrzését elnökből és két tagból álló Felügyelőbizottság látja el.

A Felügyelőbizottság tagjai 2020. június 15. napjától a következő személyek:

Elnök: Lits László lakcím: 5000 Szolnok, Tabán telep 17.

Tag: Dudás-Rekter Gabriella lakcím: 5000 Szolnok, Orosz György utca 11. I. emelet 7.

Tag: Lászlóné Nagy Ilona lakcím: 5000 Szolnok, Kisgyep utca 24.

A Felügyelőbizottság elnökét és két tagját az alapító bízza meg a kuratórium megbízásával azonos időtartamra.

b) A Felügyelőbizottság évenként legalább egy ülést tart. Üléseit az elnök hívja össze írásos meghívóval, mely tartalmazza az ülés napirendjét. Az ülés határozatképes, ha az elnök és egy tag jelen van. A Felügyelőbizottság határozatait egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza. A határozathozatalhoz két egybehangzó szavazat szükséges. A Felügyelőbizottság társadalmi munkában látja el feladatát.

c) A Felügyelőbizottság ügyrendjét maga határozza meg az alapító okirat és a jogszabályi rendelkezések korlátai között.

d) A Felügyelőbizottság az alapítvány törvényes és közhasznú tevékenysége érdekében az alapítvány egész tevékenységére, működésére kiterjedően folyamatos ellenőrzést végez. A Felügyelőbizottság kizárólag az alapítvány alapítójának tartozik évente egy alkalommal beszámolni.

A Felügyelőbizottság főbb feladatai körében:

– az alapítvány szerveinek működésével és gazdálkodásával kapcsolatos bármely ügyet megvizsgálhatja,

– indítványozhatja a Kuratórium összehívását, az ok és cél megjelölésével,

– összehívhatja a Kuratórium ülését, ha az elnök nem tesz eleget erre vonatkozó kötelezettségének,

– a Kuratóriumot felhívhatja, hogy az Alapító Okiratnak vagy más jogszabálynak megfelelően járjon el.

A Felügyelőbizottság elnöke és tagjai a Kuratórium ülésein tanácskozási joggal részt vehetnek.

e) A Felügyelőbizottság köteles a Kuratóriumot, illetve az alapítót tájékoztatni és annak összehívását kezdeményezni, ha:

– tudomására jut, hogy a működés során olyan jogszabálysértés, vagy mulasztás történt, amelynek megszüntetése, következményeinek elhárítása, illetve enyhítése a Kuratórium döntését teszi szükségessé;

– a vezető tisztségviselők felelősségét megalapozó tény merült fel.

Ha az arra jogosult szerv a törvényes működés helyreállítása érdekében szükséges intézkedéseket nem teszi meg, a Felügyelőbizottság köteles haladéktalanul értesíteni a törvényességi felügyeletet ellátó szervet.

f) A Felügyelőbizottság itt meghatározott jogkörében eljárva, illetőleg a képviseletében eljáró elnöke vagy tagjai jogosultak az alapítvány bármely dokumentumába, nyilvántartásába, irataiba betekinteni.

A Felügyelőbizottság az Alapítvány működésének és gazdálkodásának ellenőrzése során a vezető tisztségviselőktől jelentést, a szervezet munkavállalóitól pedig tájékoztatást vagy felvilágosítást kérhet.

Mind a Felügyelőbizottság tagjai, mind az általa felkért szakértő köteles a vizsgálata során tudomására jutott információkat megőrizni, s arról csak a Felügyelőbizottságot, illetőleg a Kuratóriumot tájékoztathatják.

g) Nem lehet a Felügyelőbizottság elnöke vagy tagja az a személy, aki:

– a Kuratórium elnöke vagy tagja,

– a közhasznú szervezettel a megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,

– a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásából részesül – kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatásokat –, illetve

– az előző pontokban meghatározott személyek hozzátartozója.

h) A Felügyelőbizottsági tagság megszűnik:

a) határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával;

b) megszüntető feltételhez kötött megbízatás esetén a feltétel bekövetkezésével;

c) megbízatásának lejárta előtt az alapítványi cél megvalósításának közvetlen veszélyeztetése esetén visszahívással;

d) lemondással;

e) a tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;

f) a tag cselekvőképességének a tevékenysége ellátásához szükséges körben történő korlátozásával;

g) a taggal szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

8. A Kuratórium, valamint a Felügyelőbizottság elnöke és tagjai megbízatásukat díjazás nélkül látják el, jogosultak azonban felmerült költségeik megtéríttetésére.

A Ptk. rendelkezései szerint vezető tisztségviselő az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozták.

Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült.

Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit e foglalkozástól jogerősen eltiltottak. Akit valamely foglalkozástól jogerős bírói ítélettel eltiltottak, az eltiltás hatálya alatt az ítéletben megjelölt tevékenységet folytató jogi személy vezető tisztségviselője nem lehet.

Az eltiltást kimondó határozatban megszabott időtartamig nem lehet vezető tisztségviselő az, akit eltiltottak a vezető tisztségviselői tevékenységtől.

A Kuratórium és Felügyelőbizottság elnöke és tagjai összeférhetetlenségére a jelen alapító okiratban foglaltakon túl a Ptk.-ban, a Civil törvényben, valamint egyéb hatályos jogszabályokban meghatározott összeférhetetlenségi szabályokat kell alkalmazni.

9. Az Alapítvány határozatlan időre alakul, jogutód nélküli megszűnése esetén – a hitelezők kielégítése után – a megmaradó vagyon az alapítót illeti, aki a hasznosítása során a vonatkozó jogszabályok alapján köteles eljárni.

10. Ezen Alapítói Okiratot a Szolnoki Törvényszéknél be kell jegyeztetni. Az Alapítvány a bejegyzéssel jön létre.

11. Az alapító okiratban nem szabályozott kérdésekre a Ptk., a Civil törvény, illetve az egyéb hatályos jogszabályok rendelkezéseit kell alkalmazni.

A létesítő okirat egységes szerkezetbe foglalt szövege megfelel a létesítő okirat – módosítások alapján hatályos tartalmának.

Kelt.: Szolnok, 2022. május 26.

Szalay Ferenc

Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

Alapító

6. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

KÖZSZOLGÁLTATÁSI KERETSZERZŐDÉS

amely létrejött egyrészről

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint a társadalmi közös szükséglet kielégítéséért felelős szerv (székhelye: 5000 Szolnok, Kossuth Lajos tér 9.) képviseletében eljáró Szalay Ferenc polgármester, továbbiakban Önkormányzat, másrészről a

Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet, mint a közfeladatot ellátó szervezet (székhelye: 5000 Szolnok, József Attila út 85., nyilvántartási száma: 16–01–0000389, adószáma: 18821914–1–16) képviseletében eljáró Papp László kuratóriumi elnök, továbbiakban Közszolgáltató, együttes említésük esetén Felek között az alulírott helyen és időben az alábbi feltételek mellett:

I. Előzmények, a szerződés célja és tárgya

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 1993. évben alapította a Szolnok Városi Állatotthon Alapítványt, mely 1998. év óta működik közhasznú szervezetként. A Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet céljaként az alapító okiratában rögzítettek szerint szerepelt a hatékony, korszerű, európai színvonalú, a helyi közösségi, lakossági elvárásokat megvalósító állatvédelem feltételeinek, működtetésének biztosítása, melynek során az önkormányzat feladatkörébe tartozó állategészségügyi, állati hulladék ártalmatlanná tételével kapcsolatos szolgáltatások is ellátásra kerültek.

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése a 107/2020. (VI.25.) határozatával döntött arról, hogy 2020. július 1. napjától a gyepmesteri szolgálatot az NHSZ Zounok Zrt. útján biztosítja.

A Közszolgáltató ezúton nyilatkozik, hogy a feladatátcsoportosítást követően a közhasznú szervezet gyakorlati működése az alapító okiratában megfogalmazott: „hatékony, korszerű, európai színvonalú, a helyi közösségi, lakossági elvárásokat megvalósító állatvédelem feltételeinek, működtetésének biztosítása” cél elérésére koncentrálódik, az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény preambulumában meghatározottakkal összefüggésben működésével arra törekszik, hogy elősegítse az állatok védelmét, fokozza az emberek felelősségtudatát az állatokkal való kíméletes bánásmód érdekében, valamint támogassa az állatok védelme alapvető szabályainak érvényesülését. Az állatvédelmi feltételeket korszerű, európai színvonalon teljesíti, támogatva az NHSZ Zounok Zrt. ebrendészeti feladatellátását. A Közszolgáltató az altatásra előírt minimum időtartam lehetőség szerinti meghosszabbításával törekszik az állatok szocializálására és szigorú szabályozással történő gazdásítására, továbbá lépéseket tesz az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztésére – többek között iskolákban elindított szemléletformáló edukáció útján is – annak érdekében, hogy elkerülhető legyen az ebek újbóli utcára kerülése.

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 153/2022.(V.26.) határozatában deklarálta, hogy az Önkormányzat többet kíván tenni a jogszabályban meghatározott minimumkövetelményeknél a felelős állattartás és állatvédelem megvalósítása érdekében és önként vállalt feladatként rendeleti szinten rögzítette a helyi állatvédelem magas szintű megvalósításának kiemelt támogatását, melyben való közreműködésre felkérte fel a feladat ellátásához szükséges feltételekkel rendelkező, alapító okiratában alapfeladataként is ezen célkitűzésekkel megegyező feladatot felvállaló Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezetet.

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése fenti határozatában döntött továbbá arról, hogy az Önkormányzat kössön a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezettel a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítására vonatkozó közszolgáltatási szerződést, a hosszútávú együttműködés reményében keretjelleggel, 10 évre vonatkozóan, hogy lehetőség nyíljon a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet európai uniós szabályoknak megfelelő állami (önkormányzati) támogatására.

Az Önkormányzat a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 11. pontjában foglaltak szerint a helyi önkormányzat feladata a helyi környezet- és természetvédelem, Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 7/2014.(II.28.) önkormányzati rendelete 8. sz. mellékletének 11. címe alatt önként vállalt feladatként került meghatározásra a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány létrehozása és az alapítvány – alapító okiratában meghatározott célok szerinti – működésének támogatása a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítása érdekében a menhelyen otthont kapó állatok szocializálásával és szigorú szabályozással történő gazdásításával, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztésével.

Az Önkormányzat fentiek szerinti önként vállalt feladatának ellátását a tevékenység hatékonysága, a pénzügyi források felkutatása, a költségvetési források takarékosabb felhasználása, és az önkormányzati vagyon gazdaságosabb hasznosítása érdekében Közszolgáltató közreműködésével kívánja biztosítani. a

A Közszolgáltató által ellátott feladatok támogatására, az általa kitűzött célok megvalósítása érdekében Felek közszolgáltatási szerződést kötnek az alábbiak szerint.

II. *  A szolgáltatások részletes leírása, helyének meghatározása, továbbá a kapcsolódó egyéb szolgáltatások

A szolgáltatások részletes leírása:

A Közszolgáltató vállalja a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítása érdekében a menhelyen otthont kapó állatok szocializálásával és szigorú szabályozással történő gazdásítását, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztését.

A szolgáltatások helye:

Szolnok, 721/7 hrsz.-ú 2 ha és 3092 m2 belterületi földterület

Egyéb kapcsolódó szolgáltatások:

Közszolgáltató által biztosított valamennyi alapcél szerinti közhasznú tevékenység.

III. A szolgáltatások ellátását biztosító személyi, tárgyi és pénzügyi feltételek

Személyi feltételek

Felek rögzítik, hogy Közszolgáltató 1 fő munkaviszonyban foglalkoztatott szellemi dolgozót és 3 fő munkaviszonyban foglalkoztatott fizikai dolgozót alkalmaz a feladat biztosítása érdekében.

Tárgyi feltételek, pénzügyi feltételek

I. 2011. évben az Önkormányzat a tulajdonában lévő Szolnok belterület 721/7 hrsz.-ú 2 ha és 3092 m2 belterületi földterületet határozatlan időre, de legfeljebb a Közszolgáltató működésének időtartamára térítésmentesen a Közszolgáltató használatába adta az alapító okiratában megjelölt célokra.

Az Önkormányzat Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 153/2022. (V.26.) határozatában foglaltak szerint kötelezettséget vállalt arra, hogy minden évben támogatást nyújt a Közszolgáltató részére az általa végzett közfeladatellátáshoz.

II. A Közszolgáltató az alapító okiratában meghatározott, továbbá a jelen megállapodás II. fejezetében rögzített feladatai ellátását az Önkormányzat által biztosított önkormányzati támogatásból, és saját bevételeiből biztosítja.

Az Önkormányzat (támogató) vállalja, hogy jelen szerződés időtartama alatt éves önkormányzati támogatást nyújt a Közszolgáltatónak a jelen szerződés II. fejezetében meghatározott szolgáltatások ellátásához.

Az Önkormányzat kötelezettséget vállal arra, hogy költségvetésének tervezése során az önkormányzati támogatás megállapításakor figyelembe veszi a jelen szerződésben foglaltakat.

Az önkormányzati támogatást a Közszolgáltató a működtetés-fenntartás dologi kiadásai, a személyi juttatások és járulékai, valamint felhalmozási kiadások forrásaként, a Felek közötti külön támogatási szerződések rendelkezéseinek, valamint a vonatkozó hatályos jogszabályoknak megfelelően használhatja fel.

III.

1. Az éves támogatási összeg kiszámítása a Közszolgáltató gazdasági kalkulációján alapul, melyről a Felek egyeztetést folytatnak le.

2. Az ellentételezést kizárólag a közszolgáltatási kötelezettség ellátására lehet felhasználni. Az éves támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának mellékletben meghatározott költségeken belüli nettó költségét, azaz a közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőke-rész alapján várható észszerű profitot is. Felek kijelentik, hogy a támogató észszerű nyereséget nem kíván elismerni.

3. Az éves támogatás felhasználásának ellenőrzése a Közszolgáltató elszámolása alapján történik. A Közszolgáltatónak a túlkompenzációt vissza kell fizetnie. A Közszolgáltató a támogatásról olyan elkülönített elszámolást köteles vezetni, amelyből a jelen szerződésben meghatározott követelmények ellenőrizhetőek.

4. Önkormányzat az elszámolás továbbá a támogatás szükségességének felülvizsgálatát a hatályos pénzügyi-számviteli és egyéb vonatkozó jogszabályok valamint a vonatkozó számviteli standardok alapján végzi.

5. A Közszolgáltató kötelezi magát arra, hogy az éves szerződésekben rendelkezésére bocsátott összeget kizárólag jelen keretszerződésben megjelölt cél megvalósítása érdekében használja fel, a támogatás pénzügyi nyilvántartásokban történő elkülönítésével. A Felek a támogatással kapcsolatos iratokat, a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatokat a jelen keretszerződésben meghatározott megbízási időtartam alatt és annak lejártát követő legalább 10 évig kötelesek megőrizni. Közszolgáltató a támogatásból beszerzett tárgyi eszközöket a támogatás folyósításától számított 5 éven belül kizárólag támogató előzetes hozzájárulásával idegenítheti el. A Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy a támogatásból megvalósuló beszerzései során a hatályos közbeszerzési törvény szerint, vagy amennyiben nem tartozik annak hatálya alá, nyílt és diszkriminációmentes eljárás alapján kell eljárnia.

6. Közszolgáltató a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény) 4. § (1) bekezdése értelmében működéséről, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről az üzleti év könyveinek zárását követően, könyvvezetéssel alátámasztott beszámolót köteles készíteni, mely tartalmazza a Polgármesteri Hivatal Műszaki Igazgatóságára az éves támogatást követő év január 31. napjáig benyújtott elszámolást, melyben bemutatásra kerül a támogatás felhasználása az éves támogatási szerződés mellékletét képező költségkalkuláció szerinti bontásban és tartalommal és a teljesítés értékelésével. A Közszolgáltató az Önkormányzat részére benyújtandó elszámolást úgy köteles elkészíteni, hogy az alkalmas legyen az éves támogatás felhasználásának részletes ellenőrzésére.

7. Amennyiben a Közszolgáltató a közszolgáltatás körén belül és kívül is végez tevékenységeket, akkor a közszolgáltatás költségeit és bevételeit a többi szolgáltatásétól elkülönítve kell kimutatnia belső számláiban, a költségek és bevételek elkülönítésének paramétereivel együtt. A közszolgáltatáson kívül eső tevékenységek költségei magukban foglalják az összes közvetlen költséget, a közös költségek arányos részét és a megfelelő tőkemegtérülést. E költségekre nem adható ellentételezés.

8. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy amennyiben az előírt számadási kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, e kötelezettségének teljesítéséig az Önkormányzat a további támogatást felfüggeszti. A támogatás jogszabálysértő vagy nem rendeltetésszerű felhasználása esetén, valamint ha hitelt érdemlően bebizonyosodik hogy a Közszolgáltató a költségkalkulációjában a támogatási döntést érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott, Önkormányzat jogosult a szerződéstől elállni és Közszolgáltató a támogatásnak a tudomásszerzés napját megelőző naptári félév utolsó napján érvényes jegybanki alapkamattal növelt összegét köteles visszafizetni az Önkormányzat írásbeli felszólítását követő 30 napon belül.

9. Amennyiben a Közszolgáltató az éves támogatási összeget a felhasználási határidő utolsó napjáig nem vagy nem teljeskörűen használta fel, a fel nem használt összeget az elszámolási határidő utolsó napját követő 15 napon belül egy összegben köteles az Önkormányzat OTP Bank Nyrt.-nél vezetett 11745004–15408930–00000000 számú számlájára visszafizetni.

10. Közszolgáltató kötelezi magát, hogy az éves támogatás felhasználásának ellenőrzését a jogszabályok által feljogosított ellenőrző szervek részére biztosítja, lehetővé teszi a támogatás helyszíni ellenőrzését.

11. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy az éves támogatás az ÁFA-alanyiságára vonatkozó írásbeli nyilatkozatának figyelembevételével került megállapításra.

12. Közszolgáltató tudomásul veszi, hogy az éves támogatási szerződés aláírásának feltétele írásbeli nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy nincs adó (beleértve a helyi adót és gépjárműadót is), vám és társadalombiztosítási tartozása.

13. Az Önkormányzat vállalja, hogy a közszolgáltatásért igénybe vehető központi költségvetési támogatás lehívásáról a mindenkori költségvetési törvényben előírt módon és annak vonatkozó fejezetében meghatározott bontás, valamint a végrehajtási rendeletek szabályai szerinti, a vonatkozó pénzügyi-számviteli jogszabályok betartásával gondoskodik, és azt a Közszolgáltató számára biztosítja. A Közszolgáltató vállalja, hogy a működési támogatást a működési kiadások fedezésére, a feladathoz címzett támogatást a célnak megfelelő tevékenységére fordítja.

IV. A Közszolgáltató vállalt szolgáltatásaival összefüggő jogai és kötelezettségei

1. A Közszolgáltató a gazdálkodásával kapcsolatban köteles:

a) az önkormányzati támogatást, illetve az állami költségvetés által biztosított támogatást a célnak megfelelően felhasználni.

b) kiegyensúlyozott és racionális gazdálkodásra törekedni,

c) a tőle elvárt feladatok teljesítésének szakmai igazolásaként évente az Önkormányzat Közgyűlése számára írásos beszámolót készíteni és az ülésen szóban értékelni a lezárult év teljesítési adatait. A Közgyűlés a teljesítési adatok alapján határozatot hoz a beszámoló elfogadásáról.

2. Közszolgáltató a támogatás jogszerű felhasználásáért teljes anyagi felelősséggel tartozik, a támogatást az Önkormányzattal kötött támogatási szerződések és a mindenkor hatályos jogszabályi előírások szerint használhatja fel.

3. A Közszolgáltató együttműködik az Önkormányzattal a feladatai ellátásához rendelkezésére bocsátott ingatlanok műszaki adatairól, állapotáról, valamint az egyéb eszközökről vezetett nyilvántartás elkészítésében.

4. Közszolgáltató a szakmai feladatok tekintetében Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Önkormányzatot képviselő illetékes szakmai osztályával köteles egyeztetni.

5. Közszolgáltató vállalja, hogy forrásbővítés céljából részt vesz a szakterület számára kiírt pályázatokon, sikeres pályázat esetén azokat gondozza, és elszámol a kiírásnak megfelelően.

V. A közszolgáltatási szerződés módosításának, felmondásának feltételei

1. Felek megállapodnak abban, hogy jelen szerződés közös akarattal bármikor módosítható.

2. Felek a szerződés felmondására a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben meghatározott általános szabályokat rendelik alkalmazni.

3. A jelen szerződés módosítása és megszüntetése csak írásban érvényes.

VI. A közszolgáltatási szerződésben meghatározott kötelezettségek megszegése esetére vonatkozó jogkövetkezmények, valamint a közszolgáltatási szerződés teljesítésével kapcsolatos esetleges jogviták rendezésének módja

1. Szerződésszegésnek minősül a Közszolgáltató részéről – különösen –

a) a támogatás összegének a szerződésben foglaltaktól eltérő felhasználása,

b) a vállalt feladatok ellátásának indokolatlan megszüntetése,

c) valótlan adatok, tények, körülmények közlése,

d) az elszámolási kötelezettségek megszegése,

e) az ellenőrzés akadályozása,

f) a jogszabályok, szakmai követelmények, nyilvántartási kötelezettségek, valamint – ismételt felszólítást követően – a megállapodás szerinti tájékoztatási kötelezettségek megszegése.

2. Amennyiben az 1. a)–b) pontokban meghatározott szerződésszegés Közszolgáltatónak felróható módon következik be, Közszolgáltató köteles Önkormányzatnak a felróhatóság jegyzőkönyvbe foglalt tényszerű megállapításától számított 60 napon belül a szerződésszegés évére járó költségvetési támogatás 10%-ának megfelelő mértékű kötbért megfizetni.

3. E szerződés teljesítése érdekében a Felek szoros együttműködésre kötelesek. Az esetleges vitás kérdésekben elsősorban egyeztetés és közös megegyezés útján kívánnak eljárni. Peres kérdésekben a felek kikötik a Szolnoki Járásbíróság, illetve hatáskörtől függően a Szolnoki Törvényszék kizárólagos illetékességét.

VII. A közszolgáltatás megkezdésének időpontja és a szerződés időbeli hatálya

Jelen közszolgáltatási szerződés a Felek első alkalommal 2022. évben rendelik alkalmazni, és 10 év határozott időtartamra szól.

Jelen szerződést a Felek, közös elolvasás és értelmezés után, mint akaratukkal mindenben megegyezőt jóváhagyólag írták alá.

A jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyv, valamint a tárgyhoz kapcsolódó egyéb jogszabályok vonatkozó rendelkezései az irányadók.

Szolnok, 2022

...............................
Papp László
kuratórium elnöke
................................
Szalay Ferenc
polgármester
Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány
Közhasznú Szervezet
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

Melléklet a közszolgáltatási keretszerződéshez

Az éves támogatás során elszámolható költségek
A tétel megnevezése

Anyagjellegű ráfordítások
Anyagköltségek
Igénybe vett szolgáltatások értéke
Egyéb szolgáltatások értéke
Személyi jellegű ráfordítások
Bérköltség
Személyi jellegű egyéb kifizetések
Bérjárulékok
Értékcsökkenési leírás
Egyéb ráfordítások
Pénzügyi műveletek ráfordításai
Rendkívüli ráfordítások


Az Önkormányzattól kapott támogatással megvalósuló beruházások értéke után elszámolt értékcsökkenésre állami támogatás nem adható.

7. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 153/2022. (V. 26.) határozatához

TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉS

Mely létrejött egyrészről Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata (nevében eljáró Szalay Ferenc polgármester) Szolnok, Kossuth tér 9., mint támogató,

másrészről

neve: Szolnoki Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet

címe: 5000 Szolnok, József Attila út 85.

képviselője: Papp László kuratóriumi elnök

adóhatóságnak bejelentett pénzforgalmi száma:

adószáma: 18821914–1–16

nyilvántartási száma: 16–01–0000389,

mint támogatott között

a Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2022. évi Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2022. évi költségvetésében Városüzemeltetési feladatok 2.7. Állategészségügy feladatok Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány támogatása tervezési alapegységen biztosított 28 203 251,- Ft, azaz huszonnyolcmillió-kettőszázháromezer-kettőszázötvenegy forint támogatási összeg felhasználására.

1. Támogató a támogatott részére jelen szerződés alapján 28 203 251,- Ft-ot, azaz huszonnyolcmillió-kettőszázháromezer-kettőszázötvenegy forintot utal át támogatás céljából a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítása érdekében a menhelyen otthont kapó állatok szocializálásával és szigorú szabályozással történő gazdásításának, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztésének biztosítására jelen szerződés aláírásának napjától 2022. december 31-ig terjedő időszakban történő felhasználásra egy összegben, előre.

1.1. A támogatott a támogatóval kötött közszolgáltatási szerződés alapján, az abban meghatározott tartalommal a 2022. évben ellátja a támogató Szolnok Megyei Jogú Város Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 7/2014.(II.28.) önkormányzati rendelet 8. sz. melléklet 11. Egyéb feladatok címe alatt feltüntetett „Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány létrehozása és az alapítvány – alapító okiratában meghatározott célok szerinti – működésének támogatása a helyi állatvédelem magas szintű megvalósítása érdekében a menhelyen otthont kapó állatok szocializálásával és szigorú szabályozással történő gazdásításával, továbbá az állattartásban a magas szintű állatvédelmi szempontoknak megfelelő szemléletmód terjesztésével” megnevezésű önként vállalt közszolgáltatási feladatát.

1.2. A támogatási összeg kiszámítása a támogatott gazdasági kalkulációján alapul, melyről a felek egyeztetést folytattak le. Az egyeztetés eredményeként létrejött költségkalkulációt jelen szerződés melléklete tartalmazza.

1.3. Az ellentételezést kizárólag a közszolgáltatási kötelezettség ellátására lehet felhasználni. A támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának nettó költségét, azaz a közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőke-rész alapján várható észszerű profitot is. Felek kijelentik, hogy a támogató észszerű nyereséget nem kíván elismerni.

1.4. A támogatás felhasználásának ellenőrzése a támogatott elszámolása alapján történik, A kedvezményezettnek (támogatottnak) a túlkompenzációt vissza kell fizetnie. A kedvezményezett (támogatott) a támogatásról olyan elkülönített elszámolást köteles vezetni, amelyből a jelen szerződésben meghatározott követelmények ellenőrizhetőek.

1.5. Támogató az elszámolás továbbá a támogatás szükségességének felülvizsgálatát a hatályos pénzügyi-számviteli és egyéb vonatkozó jogszabályok valamint a vonatkozó számviteli standardok alapján végzi.

2. A támogatott kötelezi magát arra, hogy a rendelkezésre bocsátott összeget kizárólag a szerződésben megjelölt cél megvalósítása érdekében használja fel a támogatás pénzügyi nyilvántartásokban történő elkülönítésével. Támogatott kötelezi magát arra, hogy a támogatással kapcsolatos iratokat, a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatokat a jelen támogatási szerződésben meghatározott megbízási időtartam alatt és annak lejártát követő legalább 10 évig megőrzi. Támogatott a támogatásból beszerzett tárgyi eszközöket a támogatás folyósításától számított 5 éven belül kizárólag támogató előzetes hozzájárulásával idegenítheti el. A támogatott tudomásul veszi, hogy beszerzései során a hatályos közbeszerzési törvény szerint, vagy amennyiben nem tartozik annak hatálya alá, nyílt és diszkriminációmentes eljárás alapján kell eljárnia.

3. Támogatott a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény) 4. § (1) bekezdése értelmében működéséről, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről az üzleti év könyveinek zárását követően, könyvvezetéssel alátámasztott beszámolót köteles készíteni, mely tartalmazza a Polgármesteri Hivatal Műszaki Igazgatóságára 2023. január 31-ig benyújtott elszámolást. Az elszámolásban bemutatásra kerül a támogatás felhasználása a támogatási szerződés mellékletét képező költségkalkuláció szerinti bontásban és tartalommal és a teljesítés értékelésével. A támogatott a támogató részére benyújtandó elszámolást úgy köteles elkészíteni, hogy az alkalmas legyen a támogatás felhasználásának részletes ellenőrzésére.

Amennyiben a támogatott a közszolgáltatás körén belül és kívül is végez tevékenységeket, akkor a közszolgáltatás költségeit és bevételeit a többi szolgáltatásétól elkülönítve kell kimutatnia belső számláiban, a költségek és bevételek elkülönítésének paramétereivel együtt. A közszolgáltatáson kívül eső tevékenységek költségei magukban foglalják az összes közvetlen költséget, a közös költségek arányos részét és a megfelelő tőkemegtérülést. E költségekre nem adható ellentételezés.

4. Támogatott tudomásul veszi, hogy amennyiben az előírt számadási kötelezettségének határidőben nem tesz eleget, e kötelezettségének teljesítéséig az önkormányzat a további támogatást felfüggeszti. A támogatás jogszabálysértő vagy nem rendeltetésszerű felhasználása esetén, valamint ha hitelt érdemlően bebizonyosodik hogy a támogatott a költségkalkulációjában a támogatási döntést érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott, támogató jogosult a szerződéstől elállni és támogatott a támogatásnak a tudomásszerzés napját megelőző naptári félév utolsó napján érvényes jegybanki alapkamattal növelt összegét köteles visszafizetni támogató írásbeli felszólítását követő 30 napon belül.

5. Amennyiben támogatott a támogatási összeget a felhasználási határidő utolsó napjáig nem vagy nem teljeskörűen használta fel, a fel nem használt összeget az elszámolási határidő utolsó napját követő 15 napon belül egy összegben köteles Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzatának az OTP Bank Nyrt.-nél vezetett 11745004–15408930–00000000 számú számlájára visszafizetni.

6. Támogatott kötelezi magát, hogy a támogatás felhasználásának ellenőrzését a jogszabályok által feljogosított ellenőrző szervek részére biztosítja, lehetővé teszi a támogatás helyszíni ellenőrzését.

7. Támogatott tudomásul veszi, hogy a támogatás a támogatott ÁFA-alanyiságára vonatkozó írásbeli nyilatkozatának figyelembevételével került megállapításra.

8. Támogatott tudomásul veszi, hogy a támogatási szerződés aláírásának feltétele a támogatott írásbeli nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy nincs adó (beleértve a helyi adót és gépjárműadót is), vám és társadalombiztosítási tartozása.

9. Támogatott tudomásul veszi, hogy amennyiben az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (a továbbiakban: törvény) hatálya alá tartozó civil szervezetnek minősül a támogatás folyósításának feltétele a támogatott írásbeli nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy a törvényben, illetve a számviteli törvény szerinti egyes egyéb szervezetek beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 479/2016. (XII. 28.) Korm. rendeletben előírt beszámolási kötelezettségének eleget tett.

10. Jelen szerződés aláírásával a támogatott a fentiekre kötelezi magát.

Szolnok, ..............................

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Közhasznú Szervezet
támogató támogatott

KÖLTSÉGKALKULÁCIÓ TEVÉKENYSÉGENKÉNTI BONTÁSBAN TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉSHEZ


Sorszám

A tétel megnevezése
Állatvédelmi feladatok
(Ft)

2022. év összesen
1 Tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó bevételek önkormányzati támogatás nélkül 0 0
2 5 Anyagköltség összesen 7 732 391 7 732 391
3 6 Igénybevett szolgáltatások értéke 10 687 689 10 687 689
4 7 Egyéb szolgáltatások értéke (játszótér, bútorcsere) 0 0
5 IV. Anyagjellegű ráfordítások (05+06+07) 18 420 080 18 420 080
6 10 Bérköltség összesen 7 986 220 7 986 220
7 11 Személyi jellegű egyéb kifizetések összesen 47 678 47 678
8 12 Bérjárulékok 1 749 273 1 749 273
9 V Személyi jellegű ráfordítások (10+11+12) 9 783 171 9 783 171
12 Önkormányzati támogatás összege (bevételek – kiadások) 28 203 251 28 203 251

Szolnok, 2022. ...............