Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 163/2022. (V. 26.) határozata

a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus vezetőjének megválasztására vonatkozó pályázat kiírás elfogadásáról

Módosította: 238/2022. (IX.29.) határozat, 268/2022. (X.25.) közgyűlési határozat

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről szóló 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet, a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése, a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény egyes rendelkezéseinek eltérő alkalmazásáról szóló 307/2021. (VI. 5.) Korm. rendelet 1. §-a, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 41. § (7) bekezdése alapján, valamint az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 39. §- 41. §-ai, az előadó-művészeti szervezet vezetőjének választására irányuló pályázati eljárásról és a munkakör betöltésének szabályairól szóló 155/2017. (VI. 15.) Korm. rendelet alapján az alábbi határozatot hozza:

1. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése pályázatot ír ki jelen határozat melléklete szerint a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus igazgatói munkakörének ellátására.

2. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése felhatalmazza Szalay Ferenc polgármestert, hogy az érvényes pályázatot benyújtó pályázókat meghallgató szakmai bizottság tagjait kérje fel.

Értesülnek: Szalay Ferenc polgármester

Fejér Andor alpolgármester

Györfi Mihály alpolgármester

Dr. Sebestyén Ildikó jegyző

Dr. Rácz Andrea aljegyző

Polgármesteri Hivatal igazgatói

az érintett szervezet a Személyügyi Osztály által

Szalay Ferenc s. k. Dr. Sebestyén Ildikó s. k.
polgármester jegyző

Melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 163/2022. (V.26.) határozatához

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata

pályázatot hirdet

a

Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus vezetői feladatainak ellátására az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény (Emtv.) 39–41. §- a, valamint az előadó-művészeti szervezet vezetőjének választására irányuló pályázati eljárásról és a munkakör betöltésének szabályairól szóló 155/2017. (VI.15.) Korm. rendelet (Korm.rendelet) alapján.

A jelenleg 15 tagból álló Szolnoki Bartók Béla Kamarakórust Szolnok város tanácsa alapította 1969-ben. Művészeti vezetője és karnagya 1989 óta Molnár Éva. Magyarország egyetlen hivatásos női kamarakórusaként nemcsak Szolnok város, hanem a megye és az ország zenei életében is fontos szerepet tölt be. Kiemelkedő művészeti tevékenysége révén 2012-ben megkapta a kiemelt előadó-művészeti szervezet minősítést.

A kamarakórus repertoárja jelentős részét romantikus és XX. századi, valamint kortárs zeneszerzők művei alkotják. Világi és egyházzenei művek egyaránt hallhatók koncertjein. Egyre több alkalommal kap megbízást oratorikus művek előadására is. Az elmúlt években több jelentősebb produkcióban kibővített létszámmal, vegyeskarként is pódiumra állt. A koncerteken kívül szívesen közreműködik karnagyi továbbképzéseken, műbemutatókon, stílusismereti előadásokon, karnagyi mesterkurzusokon, diploma- és doktorikoncerteken, kiállítás megnyitókon, konferenciákon, cégek ünnepi rendezvényein, valamint évfordulókhoz, jeles napokhoz kapcsolódó megemlékezéseken.

A kamarakórus nagy figyelmet fordít a fiatalok zenei nevelésére. Évente több alkalommal tart olyan ifjúsági koncertet, amelyen egy-egy zenetörténeti korszakot, vagy egy-egy zeneszerzőt mutat be.

A kamarakórus fontos szerepet vállal a Szolnoki Szigligeti Színház Nonprofit Kft. zenés produkcióiban is.

A vezető feladata: - Művészeti vezetői feladatok ellátása,

– Művészeti évadprogramok elkészítése,

– A szervezet művészeti ars poeticájának megfogalmazása, pozicionálása.

– A kórus hazai és nemzetközi képviselete.

2022. évi költségvetés tervezett fő előirányzatai:

Személyi juttatások: 79 949 740,-
Munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó: 10 494 520,-
Dologi kiadások: 18 388 916,-
Felhalmozási kiadások: -
Összesen: 108 833 176,-

A fenntartó által meghatározott, a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus művészi arculatával, művészeti vezetésének módjával, teljesítménymutatóival és a foglalkoztatással kapcsolatos elemek az alábbiak:

Művészi arculat, művészeti vezetés módja:

A Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus vezetőjének feladat ellátása során gondoskodnia kell arról, hogy a Kamarakórus hosszú távon tartsa meg a kiemelt minősítéshez szükséges szakmai követelményeket, ennek érdekében folyamatosan gondoskodjon arról, hogy megfeleljen a kiemelt előadó-művészeti szervezettel szemben támasztott az Emtv. 11. § (3) bekezdésében és 12. §-ban foglalt törvényes feltételeknek, továbbá arról, hogy a Kamarakórus tagjainak szakmai fejlődése biztosított legyen.

A Kamarakórus további teljesítménymutatói:

– az Emtv. 12. § b) pontja alapján a Kamarakórusnak évente legalább 40 hangversenyt kell tartania,

– Az Emtv. 12. § c) pontja alapján a Kamarakórus rendelkezzen a tevékenység ellátásához szükséges jogszabályban meghatározott tárgyi feltételekkel,

– az Emtv. 12. § d) pontja alapján tárgyévet megelőző évben a Kamarakórus teljesítse a jogszabályban meghatározott fizetőnéző – számot. Az előadó-művészeti szervezetek támogatásának részletes szabályairól szóló 428/2016. (XII. 15.) Korm. rendelet 5. melléklet g) pontja alapján meghatározott fizetőnéző-szám 5000 fő igazolása.

A Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus:

– Kiemelt művészeti és kulturális szerepet tölt be az előadó-művészeti életben a működési területén.

– Támogatja a fiatal művészek pályakezdését, kibontakozását.

– Műsorpolitikájában kiemelten kezeli a magyar szerzők műveit.

– Segíti és támogatja a kortárs magyar zeneművek létrehozását és bemutatását.

– Kiemelt figyelmet fordít a gyermek- és ifjúsági korosztály zene- és művészetszerető és értő fiatalokká nevelésére, ennek érdekében együttműködésre törekszik a köznevelési, gyermekvédelmi, gyermekjóléti és kulturális intézményekkel.

– Gondoskodik a közönségkapcsolatok folyamatos erősítéséről, a professzionális külső és belső kommunikációról, új közönségrétegek kineveléséről és bevonásáról.

– Biztosítja jelenlétét az országos előadó-művészeti életben, fenntartja és bővíti szakmai-művészeti kapcsolatrendszerét.

– Kapcsolatot tart fenn országos és külföldi előadó-művészeti szervezetekkel és intézményekkel, részt vesz határokon átívelő művészeti-szakmai együttműködésekben és elősegíti Szolnok város kulturális turisztikai céljainak teljesülését.

A foglalkoztatással kapcsolatos elemek:

Az Emtv. 25. §-ban foglaltak szerint a Kamarakórus tagjainak foglalkoztatására a Munka Törvénykönyvéről szóló 2021. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) szabályai alkalmazandók.

A művészi és művészeti munkakörök betöltésénél figyelemmel kell lenni az egyes művészi és művészeti munkakörökről, valamint a betöltésükhöz szükséges képesítési és egyéb feltételek részletes szabályairól szóló 122/2011. (VII. 15.) Korm. rendeletben foglaltakra.

Kamarakórus:

a) énekkar létszáma 15 fő

b) az énekkar összes fellépésének száma: minimum 40 hangverseny évente,

ebből átlagosan:

ifjúsági hangversenyek száma: 16

c) bemutatott kortárs magyar művek száma: 20

d) fizetőnézők száma: minimum 5000 fő

1. A munkaviszony kezdő és befejező időpontja, javadalmazás:

A vezetői munkakör betöltésére: 2022. december 1. napjától 2027. november 30. napjáig tartó munkaviszony keretében, teljes munkaidőben kerül sor.

A munkába lépés napja: 2022. december 1.

A munkabér megállapítása – figyelemmel az Emtv. 39/A. §-ban foglaltakra – a felek közötti megállapodás, az Mt. vezető állású munkavállalókra vonatkozó rendelkezései, valamint Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata intézményvezetőinek juttatásairól és hivatalos távollétének, szabadságának, engedélyezéséről szóló hatályos polgármesteri utasítás alapján történik.

2. A vezetői munkakör betöltésének feltételei:

Az Emtv. 40. §-a, valamint a Korm. rendelet 8. §-a alapján:

– szakirányú felsőfokú végzettség és

– legalább öt éves szakmai gyakorlat vagy legalább hároméves előadó-művészeti szervezetben szerzett vezetői gyakorlat.

Szakirányú felsőfokú végzettségnek minősül: a felsőfokú oktatási intézményben szerzett, az intézmény alaptevékenységének megfelelő felsőfokú végzettség és szakképzettség, vagy jogász, vagy közgazdász szakképzettség. Jogász vagy közgazdász szakképzettségű vezető foglalkoztatása esetén a szervezetnél művészeti vezetőt kell foglalkoztatni. A Korm. rendelet 8. § (5) bekezdése szerint a Kossuth-díjban, a Magyar Köztársaság Kiváló Művésze és a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, valamint a Magyarország Kiváló Művésze és Magyarország Érdemes Művésze díjban részesített, a művészet tudományterületen színházművészet, zeneművészet, tánc-és mozdulatművészet tudományágban tudományos (phd vagy DLA) fokozatot szerzett személy mentesül a meghatározott szakirányú felsőfokú végzettség és szakképzettség megszerzésének követelménye alól.

Szakmai gyakorlatnak minősül: a valamely előadó-művészeti szervezetnél, a szervezet alaptevékenységének megfelelő és ahhoz közvetlenül kapcsolódó munkakörben, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony esetében pedig az ilyen feladatkörben eltöltött idő.

Vezetői gyakorlatnak minősül: a valamely előadó-művészeti szervezetnél vezetői vagy magasabb vezetői munkakörben vagy e feladatkörben munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban eltöltött idő.

A feltételek vizsgálatánál figyelemmel kell lenni az egyes művészi és művészeti munkakörökről, valamint a betöltésükhöz szükséges képesítési és egyéb feltételek részletes szabályairól szóló 122/2011. (VII. 15.) Korm. rend. rendelkezéseire.

2.a pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

– Hivatásos kórus vezetésében szerzett 5 éves szakmai tapasztalat

– Közgazdász végzettség

3. A pályázatnak tartalmaznia kell:

– A gazdasági stratégiát, a pályázatban megjelölt szakmai koncepció megvalósításához, ezen belül a bevételek és kiadások tervezett struktúráját; a források növelésének lehetőségét, az igényelt és várható támogatásokat; az együttműködésben rejlő lehetőségeket.

– A pályázó által megvalósítandó művészeti koncepciót, szakmai elképzeléseket, évadtervet, produkciós tervet. Ezen belül a megpályázott előadó-művészeti szervezet múltjának, szakmai munkájának, művészi teljesítményének értékelését, a pályázó személyes motivációját, a szervezet jelenlegi működésére vonatkozó észrevételeket.

– A szervezet adottságainak figyelembevételével a konkrét szakmai elképzeléseket, a kamarakórus és közönségének viszonyáról, a változtatás esetleges irányáról kialakított álláspontot.

– Az alkotótársak felsorolását, az adott szervezeti felépítésre és személyi feltételekre reflektálva.

– Marketing, PR, belső-külső kommunikációs stratégiai elképzeléseket.

– Bel- és külföldi szakmai kapcsolatok, együttműködések tervezetét.

– A külső források, szponzorok bevonására vonatkozó elképzeléseket.

– A művészeti vezetés módjával, teljesítménymutatóival, foglalkoztatással kapcsolatos elképzeléseket.

3.a A pályázatra és a megbízásra vonatkozó speciális feltétel:

– Amennyiben a pályázó nem felel meg a pályázati kiírásban, illetve a jogszabályban meghatározott feltételnek, úgy a pályázat eredménytelen.

4. A pályázathoz csatolni kell:

– szakmai önéletrajzot,

– a végzettségeket igazoló okiratok másolatait, szakmai gyakorlatot bizonyító igazolásokat,

az Mt. 211. §-a (1)–(2) bekezdései értelmében az összeférhetetlenséggel kapcsolatos nyilatkozatot,

– hozzájáruló nyilatkozatot arról, hogy a pályázat teljes anyagát az elbírálásban résztvevők megismerhetik,

– nyilatkozatot arról, hogy a pályázatot elbíráló testület a pályázó személyét érintő napirendi pont tárgyalásakor nyilvános vagy zárt ülést tartson,

– nyilatkozatot arról, hogy a pályázati anyagban foglalt személyes adatoknak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul,

– a Korm. rendelet 7. § (1) bekezdése szerint a benyújtott pályázat tartalmát – ide nem értve a személyes adatokat – a kinevezési jogkör gyakorlója a helyben szokásos módon közölheti harmadik személlyel. A pályázó sikeres pályázata a pályázat benyújtásakor megtett előzetes nyilatkozata alapján nyilvánosságra kerül.

5. A pályázó a pályázat elkészítéséhez pályázati dokumentációt (elektronikus adathordozón) Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Kulturális, Ifjúsági, Köznevelési és Sport Osztályán (tel.: 56/503–470, 20/323–1440) kaphat, mely tartalmazza a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus

– alapító okiratát,

– működési alapmutatóit,

– költségvetését.

A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást ad, továbbá személyes konzultáció lehetőségét biztosítja Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Kulturális, Ifjúsági, Köznevelési és Sport Osztályán (tel: 56/503–470, 20/323–1440) Tapasztó Ildikó Osztályvezető

6. Benyújtási határidő: a Kultúráért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján történő közzétételtől számított 30 munkanapon belül.

7. Pályázati felhívás elérhető: 6. pontban megjelölt minisztérium honlapján

Szolnok város honlapján

www.szolnok.hu

8. A benyújtás helye, módja: a pályázatot postai úton, személyesen, vagy megbízott útján Szalay Ferenc Szolnok Megyei Jogú Város Polgármestere részére (5000 Szolnok, Kossuth tér 9.) zárt borítékban „Pályázat a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus vezetői feladatainak ellátására.” megjelöléssel egy eredeti példányban kell benyújtani, melyhez a pályázati teljes anyagot tartalmazó elektronikus adathordozót kell csatolni.

9. Az elbírálás módja, határideje:

A pályázatokat előzetesen szakmai bizottság véleményezi, a pályázatok elbírálásának rendjét a Korm. rendelet 4-8. §-ai szabályozzák.

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a munkakör betöltéséről – a szakmai bizottság véleményét is mérlegelve – a 2022. szeptemberi munkaterv szerinti ülésén dönt.

A döntésről Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala értesíti a pályázókat.

A pályáztató fenntartja magának a jogot, hogy a pályázati eljárást eredménytelennek nyilvánítsa.