Módosította: 37/2023. (II.23.) közgyűlési határozat, 99/2023. (IV.27.) közgyűlési határozat, 173/2023. (VI.28.) közgyűlési határozat
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a Magyarországi helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 41. § (7) bekezdése, a 42. § 2. pontja, valamint az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 39. §-41. §-ai, az előadó-művészeti szervezet vezetőjének választására irányuló pályázati eljárásról és a munkakör betöltésének szabályairól szóló 155/2017. (VI. 15.) Korm. rendelet alapján az alábbi határozatot hozza:
1. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése jelen határozat mellékletében foglaltak szerint
pályázatot ír ki a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft. ügyvezetői tisztségeinek betöltésére.
2. * Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése felkéri Szalay Ferenc polgármestert a határozat mellékletében foglalt pályázati felhívás közzétételére, a pályázatok véleményezésére jogosult szakmai bizottság tagjainak felkérésére.
Értesülnek: Szalay Ferenc polgármester
Fejér Andor alpolgármester
Györfi Mihály alpolgármester
Dr. Sebestyén Ildikó címzetes főjegyző
Dr. Versitz Éva aljegyző
Polgármesteri Hivatal igazgatói
a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft. a Személyügyi Osztály által
Szalay Ferenc s. k. | Dr. Sebestyén Ildikó s. k. | |
polgármester | címzetes főjegyző |
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény (a továbbiakban: Emtv.), az előadó-művészeti szervezet vezetőjének választására irányuló pályázati eljárásról és a munkakör betöltésének szabályairól szóló 155/2017. (VI. 15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet), a Munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) előírásainak megfelelően pályázatot hirdet a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft. (a továbbiakban: Társaság) ügyvezetői tisztségeinek betöltésére.
1. A Társaság alapfeladata és célkitűzései:
Az 1965-ben alakult Szolnoki Szimfonikus Zenekar Jász-Nagykun Szolnok Megye egyetlen hivatásos szimfonikus zenekara. Az együttes hatékonyabb és korszerűbb működtetése érdekében 2007-ben jött létre a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft., mely szervezet jelenleg is a zenekar működtetője.
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar megalakulása óta aktív szerepet vállal a magyar kulturális értékek megőrzésében, magas színvonalú közvetítésében. Az együttes Izaki Maszahiro japán karmester művészeti vezetésével óriási szakmai fejlődésen ment keresztül. Jelenleg kiemelt minősítésű hivatásos szimfonikus zenekar.
Az együttes állandó résztvevője a város és a vármegye egyházi és világi rendezvényeinek, és közreműködője a Szolnoki Szigligeti Színház zenés darabjainak. A város és a térség zenei igényeinek kielégítése mellett kiemelkedő feladatának tekinti az ifjúság zenei nevelését is.
A Társaság kiemelt célja a művészeti tevékenység színvonalának továbbfejlesztése. Ezért fokozott figyelmet szentel a kiemelt projektek magvalósítására is, ilyen például a Parti-Túra Szolnoki Szimfonikus Nyár, melyen egyszerre többezer néző számára biztosít tartalmas kikapcsolódást.
2. A Társaság alapító okirata szerint két ügyvezető vezeti a társaságot.
Az ügyvezetők alapító okirat szerinti feladata, az Alapító által meghatározott tartalmi követelmények: A Társaság hatályos alapító okirata a pályázati dokumentáció részét képezi.
Tartalmi követelmények:
– a zenekar művészeti tevékenysége révén meghatározó, erős pozíció elérése a vármegye, Tiszántúl és az ország zenei életében,
– az állami, illetve az önkormányzati támogatás mértékéhez igazodó művészeti program alapján a gazdasági társaság működtetése,
– az önkormányzat elvárásainak megfelelő költséghatékony gazdálkodás,
– az együttműködés fejlesztése a város és a régió művelődési, művészeti intézményeivel, szervezeteivel, aktív részvétel a város kulturális életében,
– tevékeny részvétel a fiatalok értő közönséggé való nevelésében,
– az önkormányzat és a zenekar között megkötött fenntartói megállapodásban foglaltak betartása.
3. A Társaság éves költségvetésének fő előirányzatai 2022-ben:
A 2023-as költségvetés előirányzatai még nem ismertek, így a 2022. évi várható adatok megadására van lehetőség:
Főbb bevételek:
Állami támogatás: 179 350 000,- Ft
Önkormányzati támogatás: 141 190 000,- Ft
Főbb kiadások:
Személyi jellegű ráfordítás: 262 027 000,- Ft
Anyagjellegű ráfordítás: 201 492 000,- Ft
4. A Társaság művészi arculatával, művészeti vezetésének módjával, teljesítménymutatóival és a foglalkoztatással kapcsolatos elemek:
Művészeti arculat, művészeti vezetés módja:
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar ügyvezetői biztosítják, hogy a szervezet megfeleljen a kiemelt előadó-művészeti szervezetekkel szemben támasztott követelményeknek.
A zenekar művészeti vezetője, egyben Szolnok város főzeneigazgatója Izaki Maszahiro japán karmester, akinek szakmai koncepciója alapján épül fel a zenekari évad programja.
A társaság alapfeladata és célkitűzései:
– törekszik arra, hogy kiemelt művészeti és kulturális szerepet töltsön be az előadó-művészeti életben a működési területén,
– támogatja a fiatal művészek pályakezdését, kibontakozását,
– műsorpolitikájában kiemelten kezeli a magyar klasszikus műveket,
– segíti és támogatja a kortárs magyar zeneművek létrehozását és bemutatását,
– kiemelt figyelmet fordít a gyermek- és ifjúsági korosztály zene- és művészetszerető és értő fiatalokká nevelésére, ennek érdekében együttműködésre törekszik a köznevelési, gyermekvédelmi, gyermekjóléti és kulturális intézményekkel,
– gondoskodik a közönségkapcsolatok folyamatos erősítéséről, a professzionális külső és belső kommunikációról, új közönségrétegek kineveléséről és bevonásáról,
– biztosítja a jelenlétét az országos előadó-művészeti életben, fenntartja, bővíti szakmai- művészeti kapcsolatrendszerét,
– kapcsolatot tart fenn országos és külföldi előadó-művészeti szervezetekkel és intézményekkel, részt vesz határokon átívelő művészeti- szakmai együttműködésekben és
– elősegíti Szolnok város kulturális turisztikai céljainak teljesülését.
Foglalkoztatással kapcsolatos elemek-Létszámkeret (A 2021/2022-es évad adatai alapján)
Teljes munkaidőben, művészi munkakörben foglalkoztatott munkavállalók létszáma: 53 fő
Részmunka időben, művészi munkakörben foglalkoztatott munkavállalók száma: 19 fő
Szerződéses jogviszonyban, művészi munkakörben foglalkoztatott munkavállalók száma: 15 fő
Teljes munkaidőben, nem művészi munkakörben foglalkoztatott munkavállalók létszáma: 7 fő
A művészi és művészeti munkakörök betöltésénél figyelemmel kell lenni az egyes művészi és művészeti munkakörökről, valamint a betöltésükhöz szükséges képesítési és egyéb feltételek részletes szabályairól szóló 122/2011.(VII.15.) Korm. rendeletben foglaltakra.
A Társaság további teljesítménymutatói: (2021/2022-es évadbeszámoló adatai alapján)
A zenekar összes fellépésének száma: 95
ebből:
1. a hangversenyek száma 59
2. az opera-előadásokon történő közreműködések száma 0
3. az ifjúsági hangversenyek száma 36
4. a bemutatott kortárs magyar művek száma 15
5. a fizetőnézők száma: 23 360
6. a kereskedelmi forgalomba hozott hangfelvételek, képfelvételek száma 0
5. Foglalkoztatás jellege, a munkaviszony kezdő és befejező időpontja, javadalmazás:
Az ügyvezetői munkakörök betöltésére határozott időtartamú 2023. július 01. napjától 2028. június 30. napjáig tartó munkaviszony keretében, teljes munkaidőben kerül sor.
A munkába lépés napja 2023. július 01.
A munkabér megállapítása – figyelemmel az Emtv. 39/A. §-ban foglaltakra – a felek közötti megállapodás, az Mt. vezető állású munkavállalókra vonatkozó rendelkezései, valamint a Társaság hatályos Javadalmazási Szabályzata alapján történik.
6. Az ügyvezetői munkakörök betöltésének szakmai és egyéb feltételei:
Az Emtv. 40. §-a, valamint a Korm. rendelet 8. §-a alapján:
– szakirányú felsőfokú végzettség és
– legalább öt éves szakmai gyakorlat vagy legalább hároméves előadó-művészeti szervezetben szerzett vezetői gyakorlat.
Szakirányú felsőfokú végzettségnek minősül: a felsőfokú oktatási intézményben szerzett, az intézmény alaptevékenységének megfelelő felsőfokú végzettség és szakképzettség, vagy jogász vagy közgazdász szakképzettség.
Jogász vagy közgazdász szakképzettségű vezető foglalkoztatása esetén a szervezetnél művészeti vezetőt kell foglalkoztatni.
A Korm. rendelet 8. § (5) bekezdése szerint
a) a Kossuth-díjban, a Magyar Köztársaság Kiváló Művésze és a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, valamint a Magyarország Kiváló Művésze és Magyarország Érdemes Művésze díjban részesített,
b) a művészet tudományterületen színházművészet, zeneművészet, tánc- és mozdulatművészet tudományágban tudományos (PhD vagy DLA) fokozatot szerzett személy
mentesül a meghatározott szakirányú felsőfokú végzettség és szakképzettség megszerzésének követelménye alól.
Szakmai gyakorlatnak minősül: a valamely előadó-művészeti szervezetnél, a szervezet alaptevékenységének megfelelő és ahhoz közvetlenül kapcsolódó munkakörben, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony esetében pedig az ilyen feladatkörben eltöltött idő.
Vezetői gyakorlatnak minősül: a valamely előadó-művészeti szervezetnél vezetői vagy magasabb vezetői munkakörben vagy e feladatkörben munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban eltöltött idő.
A feltételek vizsgálatánál figyelemmel kell lenni az egyes művészi és művészeti munkakörökről, valamint a betöltésükhöz szükséges képesítési és egyéb feltételek részletes szabályairól szóló 122/2011. (VII. 15.) Korm. rendeletben foglaltakra.
7. A pályázatnak tartalmaznia kell:
– A gazdasági stratégiát, a pályázatban megjelölt szakmai koncepció megvalósításához, ezen belül a bevételek és kiadások tervezett struktúráját; a források növelésének lehetőségét, az igényelt és várható támogatásokat; az együttműködésben rejlő lehetőségeket.
– A pályázó által megvalósítandó művészeti koncepciót, szakmai elképzeléseket, évadtervet, produkciós tervet. Ezen belül a megpályázott előadó-művészeti szervezet múltjának, szakmai munkájának, művészi teljesítményének értékelését, a pályázók személyes motivációját, a szervezetek jelenlegi működésére vonatkozó észrevételeket.
– A Társaság adottságainak figyelembevételével a konkrét szakmai elképzeléseket, a Társaság és közönségének viszonyáról, a változtatás esetleges irányáról kialakított álláspontot.
– Az alkotótársak felsorolását, az adott szervezeti felépítésre és személyi feltételekre reflektálva.
– A marketing, PR, belső-külső kommunikációs stratégiai elképzeléseket.
– A bel-és külföldi szakmai kapcsolatok, együttműködések tervezetét.
– A külső források, szponzorok bevonására vonatkozó elképzeléseket.
– A művészeti vezetés módjával, teljesítménymutatóival, foglalkoztatással kapcsolatos elképzeléseket.
7a. A pályázatra és a megbízásra vonatkozó speciális feltétel:
– Figyelemmel a kettős ügyvezetésre, két fő csak együttesen pályázhat az ügyvezetői tisztségre. A megbízást a tulajdonos két főnek együttesen adja azonos időtartamra.
– A két pályázónak közös szakmai programmal kell pályáznia.
– Amennyiben bármelyik pályázó nem felel meg a pályázati kiírásban, illetve a jogszabályban meghatározott feltételnek, úgy mindkét pályázó vonatkozásában eredménytelen a pályázati eljárás.
8. A pályázathoz csatolni kell:
– részletes szakmai önéletrajzokat,
– a Korm rendelet 8. §-a szerinti iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló okiratok másolatait, a szakmai vagy a vezetői gyakorlatot bizonyító igazolásokat,
– az Mt. 211. §-a (1)–(2) bekezdései, az Emtv.,valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 2023. évi V. törvényben foglaltak alapján az összeférhetetlenséggel kapcsolatos nyilatkozatokat,
– hozzájáruló nyilatkozatokat arról, hogy a pályázatot az elbírálásban résztvevők megismerhetik,
– nyilatkozatokat arról, hogy a pályázatot elbíráló testület a személyüket érintő napirendi pont tárgyalásakor nyilvános vagy zárt ülést tartson,
– nyilatkozatokat arról, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatoknak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárulnak,
– a Korm. rendelet 7. § (1) bekezdése alapján a benyújtott pályázat tartalmát-ide nem értve a személyes adatokat – a kinevezési jogkör gyakorlója a helyben szokásos módon közölheti harmadik személlyel. A pályázók sikeres pályázata a pályázat benyújtásakor megtett előzetes nyilatkozata alapján nyilvánosságra kerül.
– a pályázók nyilatkozata a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésének vállalásáról.
9. A pályázók a pályázatok elkészítéséhez pályázati dokumentációt (elektronikus adathordozón) Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Humán Igazgatósága Kulturális, Ifjúsági, Köznevelési és Sport Osztályán Tapasztó Ildikó osztályvezetőtől (tel: 56/503–470, 0620/3231440) kaphatnak, mely pályázati dokumentáció tartalmazza a Társaság:
– alapító okiratát,
– fenntartói megállapodását,
– üzleti tervét,
– működési alapmutatóit.
A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást ad Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Humán Igazgatósága Kulturális, Ifjúsági, Köznevelési és Sport Osztályán Tapasztó Ildikó az 56/503–470 vagy 0620/3231440 telefonszámon. Személyes konzultáció lehetőségének biztosításával megfelelő tájékoztatást kell nyújtani a pályázó számára a szervezetről, beleértve annak aktuális gazdasági helyzetét is.
10. Benyújtási határidő: a Kormány honlapján történő közzétételtől számított 30 munkanap.
11. Pályázati felhívás elérhető:
www.kormany.hu, Szolnok város honlapján
www.szolnok.hu
12. A benyújtás helye, módja: a pályázatot postai úton, személyesen, vagy megbízott útján Szalay Ferenc Szolnok Megyei Jogú Város Polgármestere részére (5000 Szolnok, Kossuth tér 9.) zárt borítékban „Pályázat a Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft. ügyvezetői tisztségének ellátására.” megjelöléssel egy eredeti példányban kell benyújtani, melyhez a pályázati teljes anyagot tartalmazó elektronikus adathordozót kell csatolni.
13. Az elbírálás módja, határideje:
Az érvényes pályázatokat benyújtó jelölteket a benyújtási határidőt követő 30 napon belül szakmai bizottság hallgatja meg, a pályázatok elbírálásának részletes rendjét a Korm. rendelet 5–6. §-ai szabályozzák.
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a munkakör betöltéséről – a szakmai bizottság véleményét is mérlegelve – a szakmai bizottság ülését követő ülésén dönt.
A döntésről Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata értesíti a pályázókat.
A pályáztató fenntartja magának a jogot, hogy a pályázati eljárást eredménytelennek nyilvánítsa.