Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 51/2024. (III.28.) határozata

a Szolnok TV Zrt.-vel kapcsolatos döntések meghozataláról

Módosította: 107/2024. (IV.25.) közgyűlési határozat, 202/2024. (IX.26.) közgyűlési határozat

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 7. pontja és a 107. §-a, valamint a Szolnok TV Zrt. alapszabályának VII. 7.4.1. e) és g) pontja alapján, figyelemmel Szolnok Megyei Jogú Város vagyonáról és a vagyonnal való gazdálkodás egyes szabályairól szóló 25/2003.(VII.9.) önkormányzati rendelet 18. § (1) bekezdésére az alábbi határozatot hozza:

1. Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése jóváhagyja a Szolnok TV Zrt. 2024. évi üzleti tervének módosítását a határozat 1. melléklete szerinti tartalommal.

2. *  A Szolnok TV Zrt. vállalja, hogy a veszteség csökkentése érdekében az önkormányzat közgyűlése 2024. júniusi üléséig javaslatot készít az üzleti terv optimalizálására.

3. *  Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a Szolnok TV Zrt. 2024. január 1-jétől 2024. december 31-ig terjedő működésére vonatkozó támogatási szerződése módosításának tervezetét a határozat 1. melléklete szerint jóváhagyja, és felhatalmazza Szalay Ferenc polgármestert annak aláírására.

Értesülnek: Szalay Ferenc polgármester

Fejér Andor alpolgármester

Györfi Mihály alpolgármester

Dr. Sebestyén Ildikó címzetes főjegyző

Dr. Versitz Éva aljegyző

Polgármesteri Hivatal igazgatói

Pető Dávid vezérigazgató, Szolnok TV Zrt.

Szalay Ferenc s. k. Dr. Sebestyén Ildikó s. k.
polgármester címzetes főjegyző

1. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 51/2024. (III.28.) határozatához

A SZOLNOK TELEVÍZIÓ ZRT. ÜZLETI TERVE
2024

1. A GAZDASÁGI TÁRSASÁG ÉS AZ ÁLTALA TELJESÍTETT SZOLGÁLTATÁSOK BEMUTATÁSA

1.1. A Szolnok Televízió bemutatása

A Szolnok Televízió Zrt. az ország egyik legrégebbi helyi televíziója, hiszen 37 éves múltra tekint vissza. A televízió életében mérföldkőnek számított a 2015 őszén megvalósult beruházás, melynek következtében a korábbi Szigliget utcai székházból az Aba-Novák Agóra Kulturális Központba költözött a Szolnok TV. Ez azonban nem csak egy helyszínváltással járt, hanem komoly technikai fejlődéssel is, hiszen új stúdió épült, megújultak a technikai eszközök (kamerák, adásvezérlő számítógépek, vágógépek, szerkesztői scriptelő gépek). Mellette pedig az „anyagkészítés” metódusa is megváltozott, modernizálódott, hiszen a korábbi szalagos SD kamerák után, digitális rögzítésre alkalmas Full HD kamerákkal kezdte meg munkáját a stáb. Ez más fajta munkafolyamatot jelentett mind szerkesztőnek, mind vágónak egy-egy anyag, bejátszás elkészítése során. Mellette viszont nem sikerült minden eszközt lecserélni anyagi forrás híján, például a régi kameraállványok és mikrofonok maradtak.

Az átköltözést követően a legkorszerűbb technikával felszerelt Full HD stúdióból kezdte meg adásának sugárzását a televízió. Az adóberendezések átállításával minden háztartásba HD adás jutott el, mindez igaz azokra a kábeles adásokra is, amelyek fejállomásai alkalmasak a HD minőség fogadására. Amelyek nem, azok szintén kiváló, zajmentes, de SD minőségben láthatták műsorunkat. Jelenleg valamennyi nagy kábelszolgáltató – UPC, Magyar Telekom, PR–Telekom, DIGI – kínálatában szerepel a Szolnok Televízió.

A Szolnok Televízió tagja a Helyi Televíziók Országos Egyesületének, mely szervezet egy korábbi felmérése szerint a helyi televíziós csatornák az országos átlagban az 5. legnézettebb magyar nyelvű csatornák. A Szolnok Televízió szintén egy korábbi felmérés szerint főműsoridőben a helyi lakosoknál a harmadik legnézettebb adó volt.

1.2. A teljesített szolgáltatások, feladatok bemutatása

A Szolnok Televízió jelenét nagyban meghatározza a 2020 szeptemberében az NMHH (Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság) által elfogadott korábbi adóbővítési pályázat, amivel körzeti televízióvá vált a Szolnok Televízió. Mindez azt jelenti, hogy a földfelszíni médiaszórással és a vezetékes műsorterjesztéssel elért települések száma jelentősen nőtt. Előbbiben (látható a térképen) Abony, Besenyszög, Cegléd, Ceglédbercel Cibakháza, Csataszög, Csemő, Fegyvernek, Hunyadfalva, Jászkarajenő, Jászladány, Kengyel, Kőröstetétlen, Kőtelek, Martfű, Nagykörű, Nagyrév, Nyársapát, Rákóczifalva, Rákócziújfalu, Szajol, Szászberek, Szolnok, Tiszaföldvár, Tiszajenő, Tiszakécske, Tiszapüspöki, Tiszasüly, Tiszatenyő, Tiszavárkony, Tószeg, Törökszentmiklós, Törtel, Újszász, Újszilvás, Úri, Vezseny, Zagyvarékas települések érintettek.

A vezetékes műsorterjesztéssel elérhető települések a következők: Abádszalók, Abony, Alattyán, Besenyszög, Cibakháza, Farmos, Fegyvernek, Jánoshida, Jászalsószentgyörgy, Jászapáti, Jászberény, Jászboldogháza, Jászdózsa, Jászfelsőszentgyörgy, Jászfényszaru, Jászivány, Jászjákóhalma, Jászkarajenő, Jászkisér, Jászszentandrás, Kengyel, Kétpó, Kiskunfélegyháza, Kisújszállás, Kőröstetétlen, Kőtelek, Kuncsorba, Kunhegyes, Kunmadaras, Kunszentmárton, Martfű, Mezőtúr, Nagykáta, Nagykőrös, Nagykörű, Nagyrév, Nyársapát, Örményes, Rákóczifalva, Rákócziújfalu, Szajol, Szászberek, Szolnok, Tápiógyörgye, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tiszaalpár, Tiszabő, Tiszaföldvár, Tiszagyenda, Tiszajenő, Tiszakécske, Tiszakürt, Tiszapüspöki, Tiszasüly, Tiszatenyő, Tószeg, Törökszentmiklós, Törtel, Újszász, Újszilvás, Vezseny, Zagyvarékas.

Földfelszíni műsorsszórással 194.000 főt ér el a Szolnok TV, míg összesen 247 162 főt.

A körzeti médiaszolgáltatóvá válással nagy feladatot vállalt a Szolnok Televízió, hiszen a 2032. december 31-ig szóló szerződés szerint a televíziónak hetente 16 óra 20 perc saját gyártású műsort kell elkészítenie.

2023-ban viszont módosítani kellett ezt az NMHH-val kötött szerződést 11 óra 40 percre, hiszen a televízió működésre szánt költsége jelentősen csökkent, dolgozói létszámot kellett csökkenteni és egyes vállalkozói szerződések megszűntetésére is szükség volt.

Mindezek mellett a Szolnok Televízió továbbra is az MTVA beszállítói partnere, így egy teljes stáb a nap 24 órájában rendelkezésre áll és teljesíti a közmédia bármely csatornája által megrendelt feladatot.

A Szolnok TV több városi eseményt is rögzít, illetve élőben közvetít. Ide tartoznak a városi ünnepségek, különböző koncertek, sportmérkőzések. Robotkamerás rendszerünket több alkalommal tudtuk bérbe adni konferenciák, események elő közvetítésére, melyek jelentős bevételt generáltak számunkra.

1.3 MŰSORSTRUKTÚRA – MŰSORAINK

A hétköznap legfontosabb és legnézettebb műsora az Aktuális. Hétfőtől péntekig minden nap 19 órakor jelentkezik a hírműsor mely szerkezetileg és külső megjelenésében is megújult. Az Aktuálishoz tartozik a Hírek+, ami hétfőtől-szombatig délelőttönként látható az előző nap fontosabb, érdekesebb eseményeit mutatja be bővebben. Szombatonként heti hírösszefoglalóval a Szummával várjuk nézőinket.

A város sportéletével foglalkozik a SzolnokSport és a SzolnokSport+, előbbiben összefoglalók láthatók, utóbbiban pedig elemzések. Műsorra tűzzük a Szolnoki Olajbányász, a Szolnoki MÁV FC mérkőzéseit és több ifjúsági kosárlabda mérkőzés is képernyőre kerül.

A megyeszékhely, illetve környezetének művészeti- és kulturális életével foglalkozik a Kultidő és a Ládafia című magazinunk.

A zene kerül fókuszba az Aranyhal és a Zenevonat című magazinjaikban.

Nagy hangsúlyt fektetünk a televízió egyik legnagyobb értékének, az archívumának megőrzésére. Ebből táplálkozó műsorunk a múltidéző Helyi járat, mely korábbi anyagainkból áll össze.

A megyeszékhely és környékének oktatásával foglalkozik a Különóra, mely egy tematikus magazin. A középiskolákat bemutató Merre tovább? című sorozatunk minden év novemberében indul, a szolnoki felsőoktatás magazinja a Campus pedig decemberben.

A szolnoki hitélet főbb szereplőivel naponta találkozhatnak a nézők, hiszen minden nap jelentkezik a Napi Üzenet, vasárnaponként pedig az Ökumenikus Istentiszteletet közvetítjük.

Az állatbarátok kedvelt műsora lett az Örökbefogadlak, melyben a Szolnok Városi Állatotthon örökbefogadható lakóit mutatjuk be.

Fiataloknak szóló interaktív műsorunk az UPSZ!, melyet olyan ifjú műsorvezetőinket vezetnek és szerkesztenek, akik még középiskolások, de televíziózással szeretnének foglalkozni a jövőben.

Szórakoztató műsorunk a Programkalauz, mely azon túl, hogy programokat ajánl zenei klipekkel, vendégekkel várja a nézőket.

Minden műsorra tűzzük Podcast sorozatunkat. Hétfőn jelentkezik a vallási témákkal foglalkozó HIT, kedden a környezetvédelemről szóló Greenzone, szerdán a sportos Kispad, csütörtökön a szórakoztató Chillzone, pénteken a régiségekkel foglalkozó Tárgy-eset, szombatonként pedig a komolyabb témákat érintő Köz-ügy. A podcast egy új műfaj a Szolnok Televízió életében és a helyi televíziók közül elsőként vezettük be ezeket a műsorokat.

A műsoraink megtekinthetők a Szolnok TV webes felületein is, úgymint a weboldalon (www.szolnoktv.hu), facebook és youtube csatornákon. A Szolnok TV továbbá megtalálható az instagramon és a Tiktok-on is.

2. MŰKÖDÉSI TERV

A korábban leírtaknak megfelelően a 11 óra 40 perces minimális heti friss gyártású műsorok előállítása a Szolnok Televízió fő feladat. Műsorstruktúránk kialakításakor arra figyelünk, hogy mindenki megtalálja az érdeklődése szerinti műsort. Helyi televízióként működésünk, műsorkészítésünk során fő szempont, hogy anyagaink Szolnokról szóljanak, illetve a város lakóit érintő, érdeklő témákkal foglalkozzunk.

A televízió műsorainak klasszikus megjelenése mellett (televízió) természetesen nagy hangsúlyt fektetünk annak online felületen történő közlésére is. A Szolnok Televízió weboldalán az összes műsorunk, híreink megtalálhatók videós formába. A közösségi média platformjait is használjuk, facebook oldalunkat, youtube csatornánkat, valamint az élő online közvetítésre szánt vimeo oldalunkat.

A Szolnok Televízió küldetése a helyi valós hírek közvetítése, értékteremtő műsorok alkotása és minden korosztály megszólítása.

2021-ben az országban első helyi televízióként elindítottuk podcast műsorunkat, melyhez kialakítottunk egy podcast stúdiót is. A nézettségi adatok azt bizonyítják, hogy van létjogosultsága ennek a műfajnak, hiszen több ezres elérést generálnak és reakciókat váltanak ki nézőinkből.

3. FEJLESZTÉSEK

A televíziózásban hatványozottan igaz, hogy a technika elavul. Ebben a szakmában még jobban, mint a telekommunikáció vagy éppen az informatika világában – köszönhetően annak, hogy mind a kettőt használjuk. Folyamatosan jönnek ki az új vágószoftverek, az adáslebonyolító szoftverek, egyre magasabbak a gépigények és egyre jobban használódik az évekig használt technika. Ide sorolandóak a számítógépek és ami nagyon fontos, a kamerák. A 2015-ben vásárolt kamerák működése egyre bizonytalanabb, előjönnek a korral járó hibák. Kártyaolvasási, írási hibák, beállításbéli problémák. A jövőben elengedhetetlen lesz a kamerapark fejlesztése. A kültéri forgatós és a beltéri stúdiókamerák tekintetében is. A jövőben szintén fontos fejlesztési feladat lesz a vezérlőben használt eszközök fokozatos cseréje is.

Összegezve: technikai szempontból nem vagyunk lemaradva a több helyi televíziótól. Feladatainkat el tudjuk látni, de az eszközök életkora és egy-egy mutatkozó hiba miatt bármikor előjöhet nagyobb probléma is. Ezt a gondot tovább tetőzi, hogy a legtöbb kameránkhoz már nem lehet alkatrészt sem beszerezni, így egy-egy kardinális hiba végzetes is lehet.

Azonban az idei költségvetésünk sem engedi meg a fejlesztéseket, de a karbantartásra is csupán minimális forrás jut, ami rendkívüli módon veszélyeztetheti a napi működést.

4. MARKETING TERV

A körzeti televízióvá válás komoly feladatot jelent, mellette viszont lehetőséggel is jár – hiszen, több mint 200.000 ember lát minket. Ezzel a lehetőséggel élni kell, hiszen ez a szám vonzó lehet a potenciális reklámozók számára is. 2021-ben és 2022 első felében több új hirdetővel sikerült szerződést kötni, reklámszervező kollégáink munkáját viszont nehezítette először a koronavírus majd az Ukrajna és Oroszország között kirobbant háborús konfliktus okozta, több cégnél is fellépő gazdasági probléma. Ezek a cégek vagy nem tudtak, vagy kevesebb összeget tudtak fordítani a reklámozásra. A reklámbevételek bővítésének egyik forrása a Szolnok Televízió új weboldala, mely reklám sávval rendelkezik, ezek eladható felületek. A reklámszervező csapat által kialakított csomagajánlatban ez is megtalálható. Szintén hirdetési felület a képújság, aminek működtetése kötelező elem, de a mai napig eladható felület, illetve információk megjelenítésre kiváló.

Mindazonáltal muszáj hangsúlyozni, hogy a jelenlegi gazdasági környezet nem ad okot arra, hogy reklámbevétel növekedésben bízhassunk. A potenciális reklámozók sorra lépnek vissza a hirdetésektől anyagi helyzetükre hivatkozva. Abban az esetben, ha jelentősen csökkenek ezen bevételeink – az előrejelzések sajnos ezt mutatják – kénytelenek leszünk csökkenteni a gyártáskapacitásunkon.

Reklámszervező csapatunk minden elkövet annak érdekében, hogy teljesítsék a kitűzött célt, de ez 2024-ban minden eddiginél nehezebb lesz. Ez igaz volt a 2023-mas esztendőre is, de az ideire még fokozottabban.

5. PROMÓCIÓ

A műsoraink akkor lehetnek nézettek – azon túl, hogy minőségi a tartalom –, ha jól vannak hírelve. Műsorainkat reklámozzuk internetes platformjainkon, ajánlókat helyeztük el műsorunkban elszórva. Műsorújságunkat megjelenítjük facebook és weboldalunkon, illetve az Új Néplap hasábjain is olvasható a napi műsorajánlatunk. Több szervezettel megállapodtuk, hogy eseményeiken a Szolnok Televízió molinója megjelenik, plakátjaikon logónkat megjelenítik. Több helyi kiadványban reklámozzuk műsorainkat, amit a jövőben tovább szeretnénk erősíteni sűrűbb megjelenéssel.

6. PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGEK

Folyamatosan figyeljük a helyi televíziók számára kiírt pályázati lehetőségeket. Ezek a Médiatanács Támogatási Program keretében meghirdetett lehetőségek. 2023-ben két műsorunk is támogatást nyerte el. Az egyik az Aktuális, amivel egy évre 10.800.000 forintot nyertünk el, másik a Kultidő, ami 1.920.000 forint bevételt jelentett. Előbbi bevételeit 2024-ben is realizáljuk, hiszen a híradós pályázat nem naptári, hanem pályázati évre szól. Hasonló pályázatokat hirdet a program különböző tematikus műsorokra, dokumentumfilmekre. Minden lehetőséget igyekszünk megragadni, pályázatokat nyújtunk be, hogy műsorkészítéssel növeljük a televízió bevételeit.

7. VEZETŐSÉG ÉS SZERVEZETI FELÉPÍTÉS

A Szolnok Televízió korábban cégvezetői, jelenleg vezérigazgatói posztját Pető Dávid tölti be 2021. január 7. óta A televízió műszaki vezetője Enyedi J. Gábor, a főszerkesztő Tálas László, a gyártásvezető Kovács Barnabás, az értékesítési és marketing vezető Tóth Piroska.

A televíziónál 3 tagú felügyelő bizottság működik, melynek elnöke Holler Zoltán.

A könyvelési feladatokat határozatlan időtartamú megbízási szerződéssel 2017. július 1-től a Szollak Kft. látja el, a könyvvizsgálatot pedig továbbra is a Morál-Audit Kft. végzi.

A Szolnok Televíziónál több szervezeti egység dolgozik:

– Aktuális, hírműsor: Tálas László főszerkesztő irányítja a szerkesztőség munkáját, mellette négy szerkesztő-riporter dolgozik.

– magazin műsorok: közvetlenül a főszerkesztő irányítása alatt készülnek a magazinok, produkciók. Belsős és külsős munkatársak egyaránt készítik a különböző műsorokat.

– értékesítés és marketing: az üzletkötői feladatokat hárman látják el, jutalékos rendszerben dolgoznak. Vezetőjük Tóth Piroska.

– adásszerkesztés és online felületek: a főszerkesztő mellett a gyártásvezető és az adásszerkesztő végzi ezt a munkát a cégvezetővel való egyeztetés után.

– műszaki, technikai részleg: a műszaki igazgató vezetésével és irányítása mellett működik ez a részleg. Ebbe a csoportba tartoznak a vágók, operatőrök, rögzítésvezetők, adásvezetők, hangmérnökök.

A részlegek munkáját a gyártásvezető szervezi, fogja és hangolja össze, míg a cégvezetői feladatok ellátását egy pénztáros/gazdasági ügyintéző/ adminisztrátor kolléga segíti.

A televízió munkatársai évek óta dolgoznak a Szolnok TV-ben, sokak háta mögött 15–20 éves gyakorlat áll. E mellett fontos az utánpótlás nevelése is, mely az ifjúsági műsorral elindult. A feladat mindenesetre nem könnyű, hiszen nehéz szakirányú végzettséggel rendelkező fiatalokat, friss diplomásokat is találni. Egyrészt az anyagi, másrészt szakmai okok miatt.

2023-ban csökkent a televízió dolgozói létszáma, azonban a munkában fennakadás nem történt, a feladatainkat maximálisan el tudtuk látni a jelenlegi létszámmal.

7. VEZETŐI ÖSSZEFOGLALÓ

A 2024-es év minden eddiginél nehezebbnek ígérkezik. Üzleti tervünkben is látszik, hogy negatív mérleggel kalkulálunk. Tervünkben nem jelentkezik extra kiadás. Nincs betervezve fejlesztés, felújítás és karbantartási ráfordítás is minimális szinten szerepel, azonban, mint az fentebb is olvasható ez jelentős kockázatot jelent a cég működésében. A bérek emelésére szintén nem tudunk forrást biztosítani, így csak a kötelező béremelést tudjuk eszközölni. A marketing bevételek szinte bizonyosan nem növekednek idén, ez nem helyi sajátosság ez az országos előrejelzés. Az elemzők szerint a teljes reklámmédiapiac nagyjából 15–20 százalékkal csökken, ez pedig kihat a helyi médiaszolgáltatókra, így a Szolnok Televízióra is.

Szeretnénk jelezni, hogy a televíziónál az év utolsó negyed évében, amennyiben nem kap a jelenlegi felett többlettámogatást likviditási problémák, fizetésképtelenség fog fellépni.

Tisztelt Polgármester Úr! Tisztelt Közgyűlés!

Kérem, hogy a Szolnok Televízió Zrt. 2024. évi üzleti tervét, továbbá annak szöveges indoklását fogadják el, segítve ezzel társaságunk sikeres és eredményes működését!

Szolnok, 2024. március 11.

Készítette:

Pető Dávid

vezérigazgató

Szolnok Televízió Zrt.

Szolnok Tv Zrt. 2024 évi üzleti terv

Adatok ezer forintban

Sorszám

A tétel megnevezése

2023. évi terv

2023 várható
2024 évi terv 2023 decemberben elfogadott 2024. évi terv felhasználási korláttal nem érintett
2024 terv–2023 tény

%-os eltérés
1 bérleti díj 100 100 –100 –100,00%
2 képújság + reklám 13 183 13 759 18 100 13 759 0,00%
3 egyéb árbevétel 16 455 14 118 32 078 14 118 0,00%
4 közvetített szolgáltatások árbevétele 181 533 –533 –100,00%
5 01 Belföldi értékesítés árbevétele 29 919 28 510 50 178 27 877 – 633 –2,22%
6 02 Exportértékesítés nettó árbevétele
7 I. Értékesítés nettó árbevétele (01+02) 29 919 28 510 50 178 27 877 – 633 –2,22%
8 03 Saját termelésű készletek állományváltozása ±
9 04 Saját előállítású eszközök aktivált értéke
10 II. Aktivált saját teljesítmények értéke (±03+04)
11 önkormányzattól alaptámogatás 144 949 144 949 142 929 144 384 –565 –0,39%
12 nmhh 5 186 1 793 9 880 9 600 7 807 435,42%
13 egyéb támogatás 5 294 5 500 3 733 –5 500 –100,00%
14 Egyéb 16 024 15 893 2 480 –13 413 –84,40%
15 III. Egyéb bevételek 171 453 168 135 156 542 156 464 – 11 671 –6,94%
16 ebből: visszaírt értékvesztés
17 tisztítószer 234 156 172 16 10,26%
18 nyomtatvány irodaszer 522 522 549 574 52 9,96%
19 Dekoráció
20 Anyagköltségek
21 Műszaki cikkek (cd dvd könyv informatikai anyagok supportok) 872 1 468 1 320 1 615 147 10,01%
22 Áram, gáz, víz 14 793 12 183 10 284 12 278 95 0,78%
23 üzemanyag 117 98 291 107 9 9,18%
24 egyéb anyagköltség 1 270 883 991 400 –483 –54,70%
25 05 Anyagköltségek összesen 17 808 15 310 13 435 15 146 – 164 –1,07%
26 utazási költség 1 289 1 113 1 092 1 224 111 9,97%
27 bérleti dij 15 901 15 539 15 844 17 822 2 283 14,69%
28 hírdetés reklám marketing 84 73 104 100 27 36,99%
29 reklámszervezés 4 566 5 143 7 506 5 143 0,00%
30 posta, telefon, internet, Tv előfizetés 2 979 3 453 3 307 3 453 0,00%
31 karbantartási ktg 8 660 9 151 6 914 10 472 1 321 14,44%
32 televíziós műsorkészítés 24 135 22 869 21 780 26 299 3 430 15,00%
33 frekvencia használat 380 380 380 380 0,00%
34 jogdíjak, filmvetítési jogok 2 266 2 510 2 520 2 510 0,00%
35 műsorszolgáltatási díj 663 497 522 497 0,00%
36 számviteli szolgáltatás 7 104 7 104 7 084 8 170 1 066 15,01%
37 könyvvizsgálat 540 660 540 759 99 15,00%
38 ügyvédi díj 1 320 1 920 1 320 2 400 480 25,00%
39 tagdíj 126 126 126 126 0,00%
40 vagyonvédelem 2 066 2 074 1 899 2 281 207 9,98%
41 oktatás 78 78 0,00%
42 szemétszállítás, takarítás 420 1 515 2 123 1 699 184 12,15%
43 agóra üzemeltetési ktg 3 105 1 385 3 472 1 593 208 15,02%
44 egyéb ktg + kamat 2 834 4 363 7 130 5 017 654 14,99%
45 06 Igénybe vett szolgáltatások értéke 78 438 79 953 83 663 90 023 10 070 12,59%
46 Hatósági díjak, illeték 101 109 220 125 16 14,68%
47 Pénzügyi, befekt.-I Szolg. Díjak 1 875 1 933 1 905 2 223 290 15,00%
48 Biztosítási díjak 2 097 1 776 1 809 2 042 266 14,98%
49 07 Egyéb szolgáltatások értéke 4 073 3 818 3 934 4 390 572 14,98%
50 08 Eladott áruk beszerzési értéke
51 09 Eladott (közvetített) szolgáltatások értéke 16 16 – 16 –100,00%
52 IV. Anyagjellegű ráfordítások (05+06+07+08+09) 100 335 99 097 101 032 109 559 10 462 10,56%
53 Alkalmazott bérköltség 108 079 96 724 78 457 78 207 –18 517 –19,14%
54 közfogl bér
55 megbízási díj 835 1 217 719 2 627 1 410 115,86%
56 tisztelet díj 1 200 1 200 720 1 200 0,00%
57 egyéb jogviszony – ingóság bérl 1 080 1 080 1 080 1 080 0,00%
58 10 Bérköltség összesen 111 194 100 221 80 976 83 114 – 17 107 –17,07%
59 reprezentáció 606 671 680 671 0,00%
60 saját gépkocsi használat , útiktg térítés
61 kiüldetés, napidij 80 80 0,00%
62 étkezési hozzájárulás és egyéb béren kívüli jutattatás
63 egyéb 416 234 260 257 23 9,83%
64 11 Személyi jellegű egyéb kifizetések összesen 1 022 985 940 1 008 23 2,34%
65 12 Bérjárulékok 10 667 9 336 10 828 8 637 – 699 –7,49%
66 V. Személyi jellegű ráfordítások (10+11+12) 122 883 110 542 92 744 92 759 – 17 783 –16,09%
67 VI. Értékcsökkenési leírás 10 482 10 553 9 718 10 553 0,00%
68 iparüzés adó + innováció 241 336 735 293 – 43 –12,80%
69 egyéb 64 102 21 – 81 –79,41%
70 VII. Egyéb ráfordítások 305 438 735 314 – 124 –28,31%
71 ebből: értékvesztés 0 0 0 0
72 A. ÜZEMI (ÜZLETI) TEVÉKENYSÉG EREDMÉNYE (I±II+III–IV–V–VI–VII) – 32 633 – 23 985 2 491 – 28 844 – 4 859 20,26%
73 13 Kapott (járó) osztalék és részesedés 0 0 0 0
74 ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott 0 0 0 0
75 14 Részesedések értékesítésének árfolyamnyeresége 0 0 0 0
76 ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott 0 0
77 15 Befektetett pénzügyi eszközök kamatai, árfolyamny. 0 0
78 ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott 0 0
79 16 Egyéb kapott kamatok,kamatjellegű bevételek
80 ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott 0 0
81 17 Pénzügyi műveletek egyéb bevételei 0 0
82 VIII. Pénzügyi műv. bevételei (13+14+15+16+17)
83 18 Befektetett pénzügyi eszközök árfolyamvesztesége 0 0
84 ebből: kapcsolt vállalkozásnak adott 0 0
85 19 Fizetendő kamatok és kamatjellegű ráfordítások 2 268 2 619 2 465 1 724 – 895 –34,17%
86 ebből: kapcsolt vállalkozásnak adott 0 0
87 20 Részesedések, értékp., bankbetétek értékvesztése 0 0
88 21 Pénzügyi műveletek egyéb ráfordításai 7
89 IX. Pénzügyi műveletek ráfordításai (18+19±20+21) 2 275 2 619 2 465 1 724 – 895 –34,17%
90 B. PÉNZÜGYI MŰVELETEK EREDMÉNYE – 2 275 – 2 619 – 2 465 – 1 724 895 –34,17%
91 C. ADÓZÁS ELŐTTI EREDMÉNY (±A±B) – 34 908 – 26 604 26 – 30 568 – 3 964 14,90%
92 X. Adófizetési kötelezettség
93 D. ADÓZOTT EREDMÉNY (±E–XII) – 34 908 – 26 604 26 – 30 568 – 3 964 14,90%
Keltezés: Szolnok 2024. 03. 08.

2. melléklet Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 51/2024. (III.28.) határozatához

TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉS MÓDOSÍTÁS

Mely létrejött egyrészről Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata (nevében eljáró Szalay Ferenc polgármester) Szolnok, Kossuth tér 9., mint támogató,

másrészről

neve: Szolnok TV Zrt.

címe: 5000 Szolnok, Hild János tér 1.

képviselője: Pető Dávid vezérigazgató

közhasznú minősítése: -

adóhatóságnak bejelentett pénzforgalmi jelzőszáma: 10918001–00000069–25420006

adóigazgatási azonosító száma: 11279787–2–16

telefonszáma, fax száma: 06–56/426–244,

e-mail címe: peto.david@szolnoktv.hu

mint támogatott között:

mint támogatott (együttes említésük esetén: Felek) között

Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének a Szolnok TV Zrt.-vel kapcsolatos intézkedések meghozataláról szóló 277/2023. (XII.7.) határozatában foglaltak alapján megkötött, a támogatott 2024. január 1. napjától 2024. december 31. napjáig terjedő időszakban történő támogatására vonatkozó – támogatási szerződés (továbbiakban: támogatási szerződés) módosítására:

1. Felek a támogatási szerződést a következők szerint módosítják:

1.1. A támogatási szerződés 1. pontjában szereplő „142 929 000,- Ft-ot, azaz száznegyvenkétmillió-kilencszázhuszonkilencezer forintot” szövegrész helyébe a „144 383 988,– Ft-ot, azaz száznegyvennégymillió-háromszáznyolcvanháromezer-kilencszáznyolcvannyolc forintot” szöveg lép.

1.2. a támogatási szerződés melléklete helyébe jelen szerződés melléklete lép.

2. Jelen támogatási szerződés módosítás az aláírás napján lép hatályba, a támogatási szerződés jelen módosítással nem érintett részei változatlan tartalommal hatályban maradnak.

3. Szerződő felek a fentieket, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, elolvasás és értelmezés után a mai napon helybenhagyólag aláírták.

Szolnok, 20.................................

...............................
Pető Dávid
vezérigazgató
................................
Szalay Ferenc
polgármester

Támogatási szerződés módosítás melléklete

Szolnok Televízió Zrt
sorszám a tétel megnevezése 2024. évi terv felhasználási korláttal nem érintett
1 Tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó bevételek (kereskedelmi bevételek, pályázatok, egyéb bevételek) 39 957
2 5 Anyagköltségek 15 146
3 6 Igénybevett szolgáltatások 90 023
4 7 Egyéb szolgáltatások 4 390
5 IV Anyag jellegű ráfordítások 109 559
6 10 Bérköltségek összesen 83 114
7 11 Személyi jellegű kifizetések 1 008
8 12 bérjárulékok 8 637
9 V Személyi jellegű ráfordítások 92 759
Egyéb bevétel terhelő kiadás – egyéb ráfordítás 10 867
Egyéb bevételt terhelő kiadás – eredmény – 28 844
10 Önkormányzati tamogatás összege (bevétele-kiadások) – 144 384
Szolnok, 2024. március 18.