Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 11/1993. (IV. 1.) önkormányzati rendelete

a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások térítési díjáról * 

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése az 1993. évi III. tv. (a továbbiakban: Szt.) 92/B. § (1) bekezdésében, valamint az 1997. évi XXXI. tv. (a továbbiakban: Gyvt.) 147. § (1) bekezdésében és a 29/1993. (II. 17.) Korm. rendeletben valamint a 133/1997. (VII. 29.) Korm. rendeletben kapott felhatalmazás alapján a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások térítési díjáról az alábbi rendeletet alkotja:

Általános rendelkezések

1. § *  A rendelet a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata által fenntartott valamennyi személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti intézményre, az ott nyújtott ellátást igénybe vevő jogosultakra (a továbbiakban: jogosult), továbbá a térítési díj fizetésére kötelezettekre terjed ki. Az egyházi, nem állami szerv által fenntartott intézményekben, az önkormányzattal ellátási szerződés alapján biztosított szolgáltatásokért fizetendő térítési díjak megállapítása esetén – amennyiben ezt az ellátási szerződés is tartalmazza – szolgáltatást biztosítónak az önkormányzattal egyeztetési kötelezettsége van.

2. § *  (1) A személyes gondoskodást nyújtó ellátásért, valamint a gyermekétkeztetésért térítési díjat kell fizetni, melyet a hatályos adójogszabályok szerint általános forgalmi adó terhel. A számítás során a pénzügyi, számviteli, adóigazgatási szabályok szerint kell kerekíteni.

(2) A térítési díj fizetése során a jogosultat az 1–15. számú mellékletben megjelölt mértékű kedvezmény illeti meg

3. § (1) A szociális alapszolgáltatás személyi térítési díjának megállapítása során az Szt. 116. § (1) bekezdés szerinti jövedelmet lehet figyelembe venni. A gyermekjóléti alapellátások személyi térítési díjának megállapítása során a Gyvt. 150. § (1) bekezdése szerinti jövedelmet lehet figyelembe venni.

(2) A személyi térítési díjat a személyes gondoskodást nyújtó intézmény vezetője állapítja meg.

(3) A polgármester állapítja meg a személyi térítési díj összegét, ha a kötelezett a személyi térítési díj összegét tartalmazó megállapodás vagy értesítés kézhezvételétől számított nyolc napon belül az intézményvezető döntésének jogszerűségét vitatja vagy a személyi térítési díj összegét tartalmazó megállapodás vagy értesítés kézhezvételétől számított nyolc napon belül méltányosságból annak csökkentését, illetve elengedését kéri körülményeire való hivatkozással.

A kérelmet a polgármesternél kell előterjeszteni.

(4) A személyi térítési díj méltányosságból történő, határozott vagy határozatlan időre történő csökkentésének vagy elengedésének különösen akkor van helye, ha a kérelmezőre eső lakásfenntartási költség, gyógyszerköltség, valamint a megállapított személyi térítési díj havi összege a rendszeres havi jövedelmét meghaladja.

(5) A (4) bekezdés alkalmazása során lakásfenntartási költségnek minősül:

a) közüzemi díj (vezetékes gáz-, áram-, távhő-szolgáltatási, víz- és csatornahasználati, szemétszállítási, több lakást tartalmazó lakóépületeknél, háztömböknél központi fűtési díj, számlával igazolt egyéb fűtési költség),

b) közös költség,

c) lakbér, bérleti díj, albérleti díj,

d) hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsönszerződésből fennálló törlesztés.

(6) Tartási vagy öröklési szerződés esetén a személyi térítési díj megállapításánál a tartásra kötelezett szociális helyzete és jövedelmi viszonyai nem vehetők figyelembe. Személyi térítési díjként az intézményi térítési díj teljes összegét a tartást és gondozást szerződésben vállaló személynek kell megfizetni.

(7) *  A személyi térítési díjat – az egyéb bölcsődei szolgáltatások, a bölcsődei gondozás és a családi napközi kivételével – az ellátás igénybevételét követően, havonta utólag, a hónap 10. napjáig kell megfizetni.

Alapszolgáltatások

Étkeztetés

4. § (1) Étkeztetés keretében különösen az Szt. 62. § (1) bekezdése szerinti ellátottak legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni.

(2) Életkora miatt rászoruló az a személy, aki 62. életévét, illetőleg a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte.

(3) Egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki krónikus vagy akut megbetegedése, fogyatékossága miatt, illetve a háziorvos, kezelőorvos igazolása alapján mozgásában olyan mértékben korlátozott, hogy önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni.

(4) Fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni és fogyatékosságát az Szt. 65/C. § (6) bekezdésében foglaltak szerint igazolja.

(5) Pszichiátriai betegsége, illetve szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényel, önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni. A pszichiátriai, illetve a szenvedélybetegséget a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevételéről szóló 9/1999. (XI. 24.) SzCsM rendelet 21. § (1) bekezdés szerinti szakvéleménnyel kell igazolni.

(6) Hajléktalansága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki – nyilatkozata szerint – bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik, kivéve azt, akinek lakcíme a hajléktalan szállás.

4/A. § (1) *  Étkeztetésben részesülhet szociális rászorultság esetén a 3. életévét betöltött gyermek.

(2) A 3. életévét be nem töltött gyermek részére speciális ellátási szükséglete miatt szociális étkeztetés nem biztosítható.

(3) Az étkeztetés keretében végzett ellátásért fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg az Szt. 116. § (3) bekezdés a) pontja szerinti mértéket.

(4) Ha az ellátást a jogosult a hónap nem minden napján veszi igénybe, napi térítési díjat kell fizetnie, amelyet a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások térítési díjáról szóló 29/1993. (II. 17.) Korm. rendelet 6. §-ában foglaltakra figyelemmel kell megállapítani.

(5) Az étkeztetés intézményi térítési díját, valamint az ennek alapján fizetendő személyi térítési díjat az 1. melléklet tartalmazza.

(6) Kiszállítással történő étkeztetés azon személy részére biztosítható, aki egészségi állapota miatt az ételért nem tud elmenni a főző- vagy tálalóhelyre, és nincs olyan vele együtt élő személy, aki számára az ételt házhoz tudja szállítani.

Házi segítségnyújtás

5. § *  (1) A házi segítségnyújtás keretében végzett szociális segítés, vagy a személyi gondozás ellátásért fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg az Szt. 116. § (3) bekezdés b) pontja szerinti mértéket.

(2) Ha az ellátás keretében étkeztetést is igénybe vesz a jogosult, a személyi térítési díj az Szt. 116. § (3) bekezdés c) pontjában meghatározott mértékig terjedhet.

(3) Amennyiben a házi segítségnyújtást a házastársával (élettársával) közös háztartásban élő kéri, és mindketten ellátásban részesülnek, a gondozásra fordított időt a két személy között megosztva kell figyelembe venni.

(4) A házi segítségnyújtás keretében végzett szociális segítés és a személyi gondozás intézményi térítési díját, valamint az ennek alapján fizetendő személyi térítési díjat a 2. melléklet tartalmazza.

Családok Átmeneti Otthona

6. § (1) A személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátás intézményi térítési díjának alapja az átmeneti gondozást nyújtó ellátás esetén az egy ellátottra jutó önköltség napi összege.

(2) Az ellátásért fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg a Gyvt. 150. § (3) bekezdésében meghatározott mértéket.

(3) A kötelezett a szolgáltatás igénybevétele alatt az egyéni gondozási szerződésben foglaltak alapján, elő-takarékosság címén megtakarított összeget az intézményi jogviszony megszűnésekor egy összegben visszakapja, amennyiben térítési díj és az általa vagy gyermeke által okozott kár meg nem térítéséből eredő hátralékkal nem rendelkezik, és azt igazoltan lakhatási problémájának megoldására fordítja.

(4) A családok átmeneti otthona igénybevételének intézményi térítési díját, valamint az ennek alapján fizetendő személyi térítési díjat a 7. melléklet tartalmazza.”

Helyettes szülői hálózat

7. § (1) Az ellátásért fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg a Gyvt. 150. § (3) bekezdésében meghatározott mértéket.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a 6. melléklet tartalmazza.”

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

8. § (1) Az intézményi és a személyi térítési díjat a 3. melléklet tartalmazza.

(2) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele szempontjából szociálisan rászorult az Szt. 65. § (4) bekezdése szerinti személy.

(3) A személyi térítési díj nem haladhatja meg az Szt. 116. § (3) bekezdés e) pontja szerinti mértéket.”

I. Idősek Klubja

9. § (1) A nappali ellátást nyújtó szociális intézményekben fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg az Szt. 117. § (1) bekezdés b) pontja szerinti mértéket.

(2) Ha a jogosult az ellátást a hónap nem minden napján veszi igénybe, a fizetendő térítési díjat napi térítési díj alapján kell megállapítani. A napi térítési díjat a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások térítési díjáról szóló 29/1993. (II. 17.) Korm. rendelet 6. §-ában foglaltakra figyelemmel kell meghatározni.

(3) Az ellátás intézményi térítési díját, valamint az ennek alapján fizetendő személyi térítési díjat a 4. melléklet tartalmazza.

II. Szakosított ellátási formák

10. § * 

Nyári szabadidős foglalkozás

11. § (1) A nyári szabadidős foglalkozás igénybevételéért az Szt. 114. § (2) bekezdés szerinti kötelezettnek térítési díjat kell fizetni.

(2) A nyári szabadidős szolgáltatásért fizetendő személyi térítési díjat havonta előre, a tárgyhónapot megelőző hónap 15. napjáig kell megfizetni.

(3) Ha az adott hónapra fizetendő személyi térítési díj összege kevesebb, mint a már befizetett összeg, úgy a többletet a következő fizetés alkalmával be kell számítani, vagy vissza kell fizetni.

(4) Amennyiben a fizetendő térítési díj összege növekszik, a befizetett és a ténylegesen fizetendő összeg különbözetét visszamenőleg meg kell fizetni.

(5) Az ellátásért fizetendő személyi térítési díj nem haladhatja meg egy gyermek esetén a kötelezett havi jövedelmének 25%-át, több gyermek esetében a kötelezett havi jövedelmének 50%-át.

(6) A személyi térítési díjat napi térítési díj alapján kell meghatározni.

11/A. § (1) A szolgáltatás igénybevételére a nyári iskolai szünet időtartama alatt szervezett szakmai programok keretében van mód.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 8. melléklete tartalmazza.

(3) A kérelmet és a mentességre jogosító igazolásokat a program kezdete előtt 30 nappal az intézményvezetőhöz kell benyújtani.”

Gyermekfelügyelet

11/B. § * 

Iskolai előmenetelt segítő szolgáltatás

11/C. § * 

Nyári szabadidős foglalkozások

11/D. § (1) A szolgáltatás igénybevételére a nyári iskolai szünet időtartama alatt szervezett szakmai programok keretében van mód.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 8. melléklete tartalmazza.

(3) A kérelmet és a mentességre jogosító igazolásokat a program kezdete előtt 30 nappal az intézményvezetőhöz kell benyújtani.

Képzőművészeti fejlesztő foglalkozások

11/E. § * 

Játszóház általános iskolás gyermekek részére

11/F. § * 

Bölcsődei szolgáltatások

12. § (1) *  A Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény (a továbbiakban: Szombathelyi EBI) a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet 44. § (1) bekezdése alapján a bölcsődei alapfeladatot nem veszélyeztetve a Szombathelyi EBI telephelyein térítési díj ellenében egyéb szolgáltatásokat (babamuzsika, idegen nyelvű játékok, időszakos gyermekfelügyelet, játszóház, bölcsődei nyári tábor, bölcsődei mozgásfejlesztés: baba-mama torna, kismama torna, mocorgó torna, pöttöm torna) is biztosít.

(2) Az egyéb bölcsődei szolgáltatásokért fizetendő személyi térítési díjat előre, legkésőbb a szolgáltatás igénybevételének napján kell megfizetni.

Babamuzsika

12/A. § (1) *  Zenepedagógus végzettségű kisgyermeknevelő vezetésével végzett zenei képességet fejlesztő szolgáltatás bölcsődés, mini bölcsődés gyermekek és szüleik számára.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 9. melléklete tartalmazza.”

Idegen nyelvű játékok

12/B. § (1) *  Nyelvvizsgával rendelkező pedagógus végzettségű kisgyermeknevelő vezetésével gyermekre szabott egyéni szolgáltatás két és fél éves kor feletti bölcsődés gyermekek számára.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 9. melléklete tartalmazza.

Időszakos gyermekfelügyelet

12/C. § (1) Bölcsődei ellátás biztosítása nem beíratott gyermekek számára a beíratott, de távollevő gyermekek férőhelyének erejéig. A szolgáltatás csak a nevelési év alatt vehető igénybe.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 10. melléklete tartalmazza.

Játszóház

12/D. § (1) *  „Háziasszony kisgyermeknevelő” vezetésével végzett egyéni fejlesztő foglalkozás a bölcsődébe nem beíratott gyermekek és szüleik számára.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 10. melléklete tartalmazza.

Bölcsődei nyári tábor

12/E. § (1) *  Kisgyermeknevelők vezetésével nyújtott ellátás bölcsődébe beíratott 0–3 éves gyermekek és 10 év alatti testvéreik számára. A szolgáltatás csak a nevelési éven kívül munkanapokon vehető igénybe.

(2) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 11. melléklete tartalmazza.

Bölcsődei mozgásfejlesztés

12/F. § *  (1) A baba-mama tornán a szülők gyermekeikkel együtt vesznek részt mozgásos foglalkozásokon a bölcsődék tornaszobájában gyógytornász vezetésével.

A szolgáltatás munkanapokon, előzetes jelentkezés alapján történik.

(2) A kismama tornán kismamák részére ajánlunk terhes tornára lehetőséget a bölcsődék tornaszobájában gyógytornász vezetésével.

A szolgáltatás munkanapokon, előzetes jelentkezés alapján történik.

(3) A mocorgó torna mozgásfejlesztés azon gyermekek számára, akik valamilyen fejlődési szinten lemaradást mutatnak, korai fejlesztést igényelnek. Egyéni vagy kiscsoportos formában foglalkozik gyógytornász szakember a gyermekkel a bölcsődék tornaszobájában.

A szolgáltatás munkanapokon, előzetes jelentkezés alapján történik.

(4) A pöttöm torna játékos-mozgásos foglalkozás bölcsődébe, mini bölcsődébe járó kisgyermekek részére kisgyermeknevelő vezetésével, heti egy alkalommal a délelőtti órákban. A szolgáltatás munkanapokon, előzetes jelentkezés alapján történik.

(5) Az intézményi és személyi térítési díjat a rendelet 9. melléklete tartalmazza.

Bölcsődei gondozás

13. § *  (1) A Gyvt. 147. § (2) bekezdése alapján a bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért térítési díjat kell fizetni.

(1) A bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért fizetendő havi személyi térítési díj összege a gyermek családjában az egy főre jutó rendszeres havi jövedelem alapján a gyermek szülői felügyeletet gyakorló szülője vagy más törvényes képviselője és a szülő vagy más törvényes képviselő házastársa vagy élettársa kereső-tevékenységből származó havi jövedelmének százalékában kerül meghatározásra.

(2) *  A bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért fizetendő havi személyi térítési díj összege a gyermek családjában az egy főre jutó rendszeres havi jövedelem alapján napi fix összegben kerül meghatározásra.

(3) Az intézményi és személyi térítési díjat a 12. melléklet tartalmazza azzal, hogy a bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért megállapított havi személyi térítési díj nem lehet kevesebb 1.000 forintnál.

(4) A bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért fizetendő személyi térítési díjat a tárgyhónap 15. napjáig kell megfizetni.

13/A. § * 

Gyermekétkeztetés * 

13/B. § *  (1) A Gyvt. 146. § (1) bekezdése és a 151. § (3) bekezdése alapján a bölcsődében, mini bölcsődében biztosított étkezés, az óvodai, általános és középiskolai, valamint kollégiumi gyermekétkezés intézményi térítési díja a mindenkor hatályos élelmezési nyersanyagköltség általános forgalmi adóval növelt összegével megegyező összegben kerül meghatározásra.

(2) A személyi térítési díjat az intézmény vezető a Gyvt. 151. § (4) bekezdésében foglaltak szerint állapítja meg.

(3) A köznevelési intézményekben a gyermekétkezés személyi térítési díját egy havi időtartamra előre kell megfizetni.

(4) A bölcsődei, mini bölcsődei étkezés intézményi térítési díját a 14. melléklet, az óvodai, általános és középiskolai, valamint kollégiumi gyermekétkezés intézményi térítési díját a 15. melléklet tartalmazza.

Szünidei gyermekétkeztetés * 

13/C. § *  (1) A Gyvt. 21/C. § (1) bekezdés a) pontjában foglalt gyermekeken túl, a Gyvt. 21/C. § (1) bekezdés b) pontja alapján az ingyenes szünidei gyermekétkeztetés keretében déli meleg főétkezésre jogosult a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek az általános iskolában töltött utolsó tanév végéig.

(2) Az a gyermek, akinek a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága az adott év

a) szeptember 1-jén fennáll, az évközi szünet időtartamára eső,

b) május 1-jén fennáll, a nyári szünet időtartamára eső

szünidei gyermekétkeztetés igénybevételére jogosult.

(3) Az ingyenes szünidei gyermekétkezésre jogosult gyermek, vagy törvényes képviselője a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások és gyermekvédelmi szakellátások térítési díjáról és az igénylésükhöz felhasználható bizonyítékokról szóló 328/2011. (XII. 29.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Kormányrendelet) foglalt eljárási rend szerint, a kijelölt ételkiosztó helyről történő elvitellel jogosult igénybe venni az étkezést azzal, hogy a (2) bekezdés szerint jogosultak esetében a Kormányrendelet 13/B. § (5) bekezdése foglalt kötelezettséget kérelem alapján kell teljesíteni.

14. § (1) Az egyéb bölcsődei szolgáltatások és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás esetében az intézményvezető mérlegelési jogkörében, a körülmények együttes értékelése alapján, kérelemre a térítési díj megfizetése alól részben vagy teljesen mentesítheti

a) az egyéb bölcsődei szolgáltatások esetén különösen azt a szülőt, aki

– 3 vagy több gyermeket nevel,

– tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevel,

– gyermeke után rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

– rendszeres szociális járadékban részesül;

b) az egyéb bölcsődei szolgáltatások esetén különösen azt a családot, ahol az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének háromszorosát;

c) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás esetén különösen azt

– az egyedül élő 65 év feletti személyt

– az egyedül élő súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személyt

– a kétszemélyes háztartásban élő 65 év feletti, illetve súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személyt,

akinek egészségi állapota indokolja a szolgáltatás folyamatos biztosítását.”

15. § (1) Ez a rendelet 1993. április 10-én lép hatályba * .

(2) E rendelet alapján megállapított térítési díjak első ízben 1993. május 1. napjától kezdődően alkalmazhatók.

Szombathely, 1993. április 1.

Wagner András s. k. Dr. Kaczmarski János s. k.
polgármester jegyző

1. melléklet * 

ÉTKEZTETÉS

1. *  Intézményi térítési díj szállítás nélkül: 510,- Ft + ÁFA

2. *  Intézményi térítési díj szállítással: 730,- Ft + ÁFA

3. Személyi térítési díj

(az intézményi térítési díj táblázat szerinti kedvezménnyel csökkentett része)
havi jövedelem a nyugdíjminimum százalékában 0 1–25 26–50 51–75 76–100 101–125 126–150 151–175 176–200 201–225 226–250 251–275 276–300 301–
kedvezmény mértéke százalékban 100 95 90 80 73 66 59 52 45 38 30 22 10 0

2. melléklet * 

HÁZI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS

1. Intézményi térítési díj szociális segítés esetében: 1.360,- Ft / óra

2. Intézményi térítési díj személyi gondozás esetében: 1.360,- Ft / óra

3. Személyi térítési díj

(az intézményi térítési díj táblázat szerinti kedvezménnyel csökkentett része)
havi jövedelem a nyugdíjminimum százalékában 0 1–25 26–50 51–75 76–100 101–125 126–150 151–175 176–200 201–225 226–250 251–275 276–300 301-
kedvezmény mértéke százalékban 100 100 100 100 100 100 100 85 75 65 55 50 45 40

3. melléklet * 

JELZŐRENDSZERES HÁZI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS

1. Intézményi térítési díj: 405,- Ft / nap

2. Személyi térítési díj

(az intézményi térítési díj táblázat szerinti kedvezménnyel csökkentett része)
Havi jövedelem a nyugdíjminimum százalékában 0 – 300 301 -
Kedvezmény mértéke százalékban 100 90

4. melléklet * 

IDŐSEK KLUBJA

1. Nappali ellátás intézményi térítési díja étkeztetés igénybevétele nélkül: 515 Ft / nap

2. Demens személyek nappali intézményi ellátásának intézményi térítési díja étkeztetés igénybevétele nélkül: 565 Ft / nap

3. *  Klubos étkeztetés intézményi térítési díja: 510,- Ft + ÁFA

4. Nappali ellátás és demens személyek nappali ellátásának személyi térítési díja étkeztetés igénybevétele nélkül:

4.1. Az öregségi nyugdíjminimum 200% – a alatti jövedelem esetén az ellátás ingyenes.

4.2. Az öregségi nyugdíjminimum 200%-a és 300%-a közötti jövedelem esetén: 5%

4.3. Az öregségi nyugdíjminimum 300%-a feletti jövedelem esetén: 7%

5. Klubos étkeztetés személyi térítési díja: az intézményi térítési díj táblázat szerinti kedvezménnyel csökkentett része

havi jövedelem a nyugdíjminimum százalékában 0 1–25 26–50 51–75 76–100 101–125 126–150 151–175 176–200 201–225 226–250 251–275 276–300 301–
kedvezmény mértéke százalékban 100 95 90 80 73 66 59 52 45 38 30 22 10 0

5. melléklet * 

6. melléklet * 

Helyettes szülői hálózat

1. Intézményi térítési díj:

1.1. 175,- Ft /nap/fő

1.2. 5.250,- Ft/hónap/fő

2. A személyi térítési díjat az alábbi táblázat tartalmazza

1 főre jutó jövedelemhatár az öregségi nyugdíjminimum *  %-ában
Napi térítési díj
(Ft)

Havi térítési díj
(Ft)
100%-ig 250 7.500
120%-ig 320 9.600
140%-ig 400 12.000
160%-ig 480 14.400
180%-ig 560 16.800
200%-ig 640 19.200
220%-ig 730 21.900
240%-ig 820 24.600
260%-ig 910 27.300
280%-ig 1.000 30.000
300%-ig 1.100 33.000
320%-ig 1.200 36.000
340%-ig 1.300 39.000
360%-ig 1.400 42.000
380%-ig 1.500 45.000
381%-tól 1.520 45.600

7. melléklet * 

CSALÁDOK ÁTMENETI OTTHONA

1. Intézményi térítési díj:

1.1. 130 Ft/nap/fő

1.2. 3.900 Ft/hónap/fő

8. melléklet a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 11/1993. (IV.29) önkormányzati rendeletéhez

NYÁRI SZABADIDŐS FOGLALKOZÁSOK

1 főre jutó jövedelemhatár az öregségi nyugdíjminimum * 
%-ában

Napi térítési díj ebéddel /Ft

Heti térítési díj ebéddel/ Ft

Napi térítési díj ebéd nélkül/Ft

Heti térítési díj ebéd nélkül/Ft
100%-ig 300 1 500 100 500
100 – 150%-ig 550 2 750 250 1 250
150 – 200%-ig 800 4 000 350 1 750
200 – 250%-ig 1 100 5 500 400 2 000
250%-tól 1 400 7 000 600 3 000

9. melléklet a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 11/1993. (IV.29) önkormányzati rendeletéhez * 

BŐLCSŐDEI FEJLESZTŐ SZOLGÁLTATÁSOK

1 főre jutó jövedelemhatár az öregségi nyugdíjminimum * 
%-ában
Babamuzsika Idegen nyelvű játékok Bölcsődei mozgásfejlesztés
alkalom/Ft hónap/Ft alkalom/Ft
100%-ig 100 260 100
100 – 150%-ig 200 340 200
150 – 200%-ig 300 420 300
200 – 250%-ig 400 500 400
250%-tól 500 600 500

10. melléklet * 

EGYÉB BÖLCSŐDEI SZOLGÁLTATÁSOK


Időszakos gyermekfelügyelet
Játszóház (Minden megkezdett óra teljes órának számít. Az ötödik óra után 50% kedvezmény. Heti bérlet: 7.000 Ft. Havi bérlet: 20.000 Ft .)
óra/Ft (Étkezés igénybevétele esetén + az étkezési díj összege) óra/Ft (Étkezés igénybevétele esetén + az étkezési díj összege)
400 500

11. melléklet a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 11/1993. (IV.1.) önkormányzati rendeletéhez * 

BÖLCSŐDEI NYÁRI TÁBOR

1 főre jutó jövedelem a nyugdíjminimum * 
%-ában
Napi térítési díj étkezéssel /Ft Heti térítési díj étkezéssel/ Ft Napi térítési díj étkezés nélkül/Ft Heti térítési díj étkezés nélkül/Ft
100%-ig 1.307 6.535 900 4.500
100 150%-ig 1.567 7.835 1.160 5.800
150 200%-ig 1.847 9.235 1.440 7.200
200 – 250%-ig 2.127 10.635 1.720 8.600
250%-tól 2.407 12.035 2.000 10.000

12. melléklet * 

BÖLCSŐDEI, MINI BÖLCSŐDEI GONDOZÁS

1. Intézményi térítési díj:

1.1. 900 Ft/fő/nap

1.2. 18.900 Ft/hónap/fő

2. Személyi térítési díj:

A bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért fizetendő havi személyi térítési díj összege
a gyermek családjában az egy főre jutó rendszeres havi jövedelem alapján A bölcsődei, mini bölcsődei gondozásért fizetendő napi személyi térítési díj összege (Ft):
a nyugdíjminimum 250%-a alatt 100
a nyugdíjminimum 250 – 350%-a között 300
a nyugdíjminimum 350 – 450%-a között 500
a nyugdíjminimum 450 – 500%-a között 700
a nyugdíjminimum 500%-a felett 900

13. melléklet a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 11/1993. (IV. 1.) önkormányzati rendeletéhez * 

14. melléklet a 11/1993. (IV. 1.) önkormányzati rendelethez * 

BÖLCSŐDEI, MINI BÖLCSŐDEI ÉTKEZÉS

Étkezési forma Intézményi térítési díj
(nyersanyagköltség + ÁFA)
gondozott gyermek esetén (négyszeri étkezés)

csak ebéd igénybevétele
740,- Ft/fő/nap

395,- Ft/fő/nap
alkalmazott ebéd 585,- Ft/fő/nap

15. melléklet a 11/1993. (IV. 1.) önkormányzati rendelethez * 

ÓVODAI, ÁLTALÁNOS ÉS KÖZÉPISKOLAI, KOLLÉGIUMI GYERMEKÉTKEZÉS

Óvodák Intézményi térítési díj
(nyersanyagköltség + ÁFA)
tízórai 155,- Ft/fő/nap
ebéd 530,- Ft/fő/nap
uzsonna 145,- Ft/fő/nap
összesen 830,- Ft/fő/nap
Általános iskolák
tízórai 225,- Ft/fő/nap
ebéd 640,- Ft/fő/nap
uzsonna 225,- Ft/fő/nap
összesen 1090,- Ft/fő/nap
Középiskolák és kollégiumok
reggeli, tízórai 395,- Ft/fő/nap
ebéd 690,- Ft/fő/nap
uzsonna, vacsora 555,- Ft/fő/nap
összesen 1640,- Ft/fő/nap
Óvodai diétás gyermeknorma
tízórai 190,- Ft/fő/nap
ebéd 630,- Ft/fő/nap
uzsonna 165,- Ft/fő/nap
összesen 985,- Ft/fő/nap
Általános iskolai diétás gyermeknorma
tízórai 275,- Ft/fő/nap
ebéd 765,- Ft/fő/nap
uzsonna 275,- Ft/fő/nap
összesen 1315,- Ft/fő/nap
Középiskolai és kollégiumi diétás gyermeknorma
reggeli, tízórai 415,- Ft/fő/nap
ebéd 765,- Ft/fő/nap
uzsonna, vacsora 580,- Ft/fő/nap
összesen 1760,- Ft/fő/nap