Budapest Főváros XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2008. (IV. 3.) *  önkormányzati rendelete

egyes önkormányzati rendeletek módosításáról

Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi Önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvényben kapott felhatalmazás, továbbá az államháztartásról szóló többször módosított 1992. évi XXXVIII. törvény 108. §-ának felhatalmazása alapján a lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérbeadásának feltételeiről szóló 26/2003. (VI. 30.) ök. rendeletét (a továbbiakban: Bérbeadói ökr.), a XV. kerület Önkormányzatának tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítésének szabályairól szóló 17/2004. (IV.1.) ök. rendeletét (a továbbiakban: Elidegenítési ökr.), valamint az Önkormányzat vagyonáról, a tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló 5/2000. (II. 29.) ök. rendeletét (a továbbiakban: Vagyonrendelet) a következők szerint módosítja:

1. § (1) A Bérbeadói ökr. 3. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) Az LGB minden év február 28-ig meghatározza a lakások bérbeadásának jogcímeit, azok fontosság szerinti sorrendjét, valamint meghatározza a közérdekű célból köztisztviselőnek, közalkalmazottnak, fegyveres testületek és rendvédelmi szervek dolgozóinak, továbbá az Önkormányzat által alapított gazdasági társaságok alkalmazásában álló dolgozóknak juttatandó lakások számát.”

(2) A Bérbeadói ökr. 3. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki, ezzel egyidejűleg az (5)-(10) bekezdések (6)-(11) bekezdésre módosulnak:

„(5) A bérleti szerződést közjegyzői okiratba kell foglalni.”

2. § A Bérbeadói ökr. 4. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Pályázaton kívüli

a) az e rendeletben meghatározott közérdekű feladatok, célok megvalósítása érdekében,

b) lakáscsere jogcímén,

c) megállapodáson alapuló elhelyezési - másik lakás bérbeadási kötelezettség jogcíme alapján,

d) a bérlőkijelölési és bérlő-kiválasztási jog alapján,

e) a kényszerbérlők elhelyezése jogcímén,

f) jogszabályon alapuló elhelyezési kötelezettség jogcíme alapján,

g) méltányosság alapján,

h) lakásgazdálkodási érdek alapján,

i) adósságátvállalás alapján,

j) ismételt bérbeadás (hosszabbítás) alapján”

3. § A Bérbeadói ökr. 5. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) A (2) bekezdésben meghatározott feltételek teljesülése esetén sem adható bérbe lakás, ha:

a) a pályázó a pályázat benyújtására megállapított határnapig a 18. életévét nem töltötte be, kivéve, ha házasságkötés útján vált nagykorúvá,

b) öt éven belül volt beköltözhető önálló lakása, tulajdonjoga vagy eredményes pályázat útján bérbevételre lehetősége volt, amit önhibájából nem kötött meg.”

4. § (1) A Bérbeadói ökr. 7. §-ának (1) bekezdése a következő g) ponttal egészül ki:

„g) az Önkormányzat által alapított gazdasági társaságok alkalmazásában állóknak történő bérbeadáskor.”

(2) A Bérbeadói ökr. 7. §-a (5) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

d) az LGB a rendelet 3. § (2) bekezdése alapján hozott határozata szerint - melyben meghatározta a közérdekű célból köztisztviselőnek, közalkalmazottnak, fegyveres testületek és rendvédelmi szervek dolgozóinak, továbbá az Önkormányzat által alapított gazdasági társaságok alkalmazásában álló dolgozóknak juttatandó lakások számát - a d), f) és g) pontoknál a bérbeadói jogokat a polgármester gyakorolja.”

5. § A Bérbeadói ökr. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Ha a bérlő a szociális intézménybe utaláskor a lakását pénzbeli térítési igény nélkül bocsátja a bérbeadó rendelkezésére, elhelyezéséről az Önkormányzat az intézményből történő elbocsátás esetén a leadott lakásnak megfelelő másik lakás bérbeadásával gondoskodik. Erről az Önkormányzat az intézetbe utaláskor a bérlővel írásban megállapodik.

(2) Az e paragrafusban foglaltak tekintetében a bérbeadói jogokat a polgármester gyakorolja.”

6. § A Bérbeadói ökr. 12. §-át megelőző alcím helyébe a következő alcím lép:

„Bérbeadás jogszabályon alapuló elhelyezési kötelezettség alapján”

7. § (1) A Bérbeadói ökr. 13. §-a (2) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

d) ha a kérelmező családi, munkahelyi körülményei a lakásjuttatást indokolttá teszik, költségelvű vagy piaci bérű lakásra méltányosságból kijelölhető, amennyiben jövedelmi és/vagy vagyoni helyzete alapján szociális bérlakás biztosítására nem jogosult.”

(2) A Bérbeadói ökr. 13. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„Ha a bérlő a lakást ismételten bérbe kívánja venni, de szociális helyzete alapján a lakásbérletre már nem jogosult, akkor bérleti joga - jövedelmi/vagyoni helyzetének vizsgálata függvényében - költségelvűre vagy piaci alapú bérletre változik, és a továbbiakban az újonnan megállapított bérleti joga szerinti lakbért kell fizetnie.”

8. § (1) A Bérbeadói ökr. 15. §-át megelőző alcím helyébe a következő alcím lép:

„Bérbeadás adósságátvállalás alapján”

(2) A Bérbeadói ökr. új 15. §-sal egészül ki:

„(1) Azon lakás bérleti jogára, amely lakbér- (használati díj) és közüzemi díjtartozás miatt üresedik meg, az a személy is jogosulttá válhat, aki a lakáson keletkezett tartozást részben (a tartozás minimum 50%-át) vagy egészben megállapodás alapján átvállalja.

(2) Az e paragrafusban foglaltak tekintetében a bérbeadói jogokat az LGB gyakorolja.”

9. § A Bérbeadói ökr. 16. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A pályázat kötelező tartalmi elemeit az Önkormányzat lapjában, a „Városházi Napló”-ban kell közzétenni, és a pályázati kiírás teljes szövegét a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján 15 napra ki kell függeszteni.”

10. § A Bérbeadói ökr. 18. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A pályázati ajánlatok benyújtására a kiírástól számítva 15 nap áll rendelkezésre. A kiírás napja az a nap, amikor a pályázati kiírás a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján kifüggesztésre került.”

11. § (1) A Bérbeadói ökr. 19. §-a (2) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

c) a lakás bérletéért megajánlott legtöbb havi bérleti díjat, továbbá a bérleti díj értékállandóságának megőrzésére vonatkozó, e rendelet 17. §-a f) pontjában meghatározott kötelezettségvállalást,”

(2) A Bérbeadói ökr. 19. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(6) A helyezettek által megajánlott legtöbb havi bérleti díjat és a pályázatok sorszámát az Ügyfélszolgálati Irodán öt napra ki kell függeszteni.”

12. § A Bérbeadói ökr. 20. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A szerződéskötéskor a kezelő köteles érvényesíteni azt a szerződési feltételt, mely szerint lakás piaci alapon történő bérbeadásánál a megajánlott hónapok száma szerinti bérleti díj egy éves tartamú megfizetését követően a mindenkor hatályos önkormányzati lakbérrendelet alapján megállapított lakbért köteles fizetni a bérlő.”

13. § A Bérbeadói ökr. 21. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Szociális helyzet alapján, valamint költségelven történő bérbeadásra kiírt pályázatot a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján térítés ellenében beszerezhető formanyomtatványon kell benyújtani.”

14. § A Bérbeadói ökr. 22. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„Érvénytelen a pályázat, ha:

a) azt nem az előírt formanyomtatványon terjesztették elő,

b) nem felel meg a pályázati kiírásnak,

c) hiányos, valótlan adatokat tartalmaz,

d) az e rendeletben meghatározott anyagi vagy eljárási szabályok megsértésével került benyújtásra,

valamint szociális helyzet alapján történő bérbeadás esetén akkor is, ha

e) szociálisan nem rászorult személy terjesztette elő, vagy vele szemben kizáró ok áll fenn,

f) a pályázó nem igazolja a szociális helyzet alapján bérbe adott lakásra való jogosultságát.”

15. § (1) A Bérbeadói ökr. 23. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Szociális helyzet alapján, valamint költségelven történő bérbeadás esetén pályázat úgy is kiírható, hogy a bérbeadás feltételeként az adott lakás műszaki felújítása kerül meghatározásra.

(2) Az (1) bekezdés szerinti bérbeadásra kiírt pályázat esetén az pályázhat, aki:

a) együttesen megfelel e rendelet 5. § (3) és (5) bekezdésben foglaltaknak,

b) vállalja, hogy a bérleményt a bérleti szerződés megkötésétől számított 6 hónapon belül saját költségén, utólagos visszatérítés nélkül, rendeltetésszerű használatra alkalmassá teszi.

(3) Ha a pályázati kiírás szerint vállalt felújítási kötelezettség 6 hónapon belül nem teljesül, újabb bérleti szerződés nem köthető.”

16. § (1) A Bérbeadói ökr. 24. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Ha jogszabály és e rendelet másként nem rendelkezik, a lakást legfeljebb 5 évig tartó határozott időre kell bérbe adni. A bérlőnek a határozott idő letelte után szociális, költségelvű vagy piaci alapú bérlet alapján előbérleti joga van, amennyiben a kezelő az Ltv. 24. § (1) bekezdés a) és b) pontja alapján nem kezdeményezte a bérleti jogviszony felmondását.

(2) Határozott időre kell bérbe adni a lakást, ha:

a) a bérlő kiválasztására szociális, költségelvű vagy piaci alapú pályázat alapján került sor,

b) a bérbeadás törvényben, illetve e rendeletben előírt kötelezettség alapján valósul meg,

c) a bérlő és a bérbeadó így állapodnak meg.

(3) Határozott időre, vagy feltétel bekövetkezéséig kell a lakást bérbe adni, ha a bérlőkijelölési vagy bérlő kiválasztási jog jogosultja így rendelkezik.

(4) Ha a bérlő a határozott idő letelte előtt ismételt bérbevételre irányuló kérelemmel nem él, illetve további szociális bérletre nem jogosult, és költségelven vagy piaci alapon történő bérbeadás iránti kérelemmel nem él, úgy a lakást az e § (6) bekezdésében foglaltak szerint kell leadni a kezelőnek.

(5) A határozott időre szóló bérleti szerződéssel bérbe adott lakást:

a) határozatlan időre adhatja bérbe, ha a határozott idejű szerződése legalább egy ízben hosszabbításra került, és a meghosszabbítást nyert bérleti szerződésben foglalt időtartam letelt;

b) feltétel bekövetkeztéig tartó időre is bérbe adhatja.

(6) Ha a bérlő ismételt bérbevételre irányuló kérelemmel nem él, a határozott idejű, vagy feltétel bekövetkeztéig tartó bérleti idő lejár, a lakást tisztán, kifestve, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban, a bérleti szerződés lejártát követő 15 napon belül köteles a kezelő birtokába visszaadni.

(7) A költségalapú bérlakás a használatbavételi engedély megadásától kezdődően húsz évig csak költségalapú lakásbérleményként hasznosítható.

(8) Az e paragrafus tekintetében a bérbeadói jogokat az LGB gyakorolja.”

17. § A Bérbeadói ökr. 34. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A (3) bekezdés tekintetében az engedélyt az LGB adja meg, és egyben dönt a telepengedély alapján gyakorolható ipari és szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről szóló 80/1999. (VI. 11.) Korm. rendelet mellékletében felsorolt tevékenységek esetében a telephely engedélyezési eljáráshoz szükséges tulajdonosi hozzájárulásról is.”

18. § (1) A Bérbeadói ökr. 36. §-át megelőző alcím helyébe a következő alcím lép:

„A bérbeadó, valamint a bérlő jogai és kötelezettségei”

(2) A Bérbeadói ökr. 36. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A rendeletben nem szabályozott egyéb, a bérbeadót, valamint a bérlőt megillető jogok és az őket terhelő kötelezettségek vonatkozásában az Ltv. 13. § (1)-(2) bekezdéseit kell megfelelően alkalmazni.”

19. § (1) A Bérbeadói ökr. 37. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A bérlő alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles. Ez a rendelkezés irányadó rendkívüli káresemény, és/vagy vészhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén.”

20. § A Bérbeadói ökr. a következő 39/A. §-sal egészül ki:

„Amennyiben az önkormányzatnak lakás-felajánlási kötelezettsége van a bérlővel szemben, különös tekintettel az Ltv. 23. § (4) bekezdésében szabályozott esetre, akkor másik, legfeljebb 3 megfelelő lakást kell részére felajánlani.”

21. § A Bérbeadói ökr. 40. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A lakásbérlet megszűnik, ha:

a) a felek a szerződést közös megegyezéssel megszüntetik,

b) a lakás megsemmisül,

c) az arra jogosult felmond,

d) a bérlő meghal és nincs a lakásbérleti jog folytatására jogosult személy,

e) a bérlő a lakást elcseréli,

f) a bérlőt a Magyar Köztársaság területéről kiutasították,

g) a bérlő lakásbérleti jogviszonyát a bíróság megszünteti,

h) a bérlő lakásbérleti jogviszonya hatósági határozat folytán szűnik meg,

i) a költségalapú bérlakás 20 év bérleményként történő használat után értékesíthető.

(2) A felek az önkormányzati lakásra kötött határozatlan időre szóló szerződést közös megegyezéssel megszüntethetik úgy, hogy a bérbeadó

a) a bérlőnek másik lakást (lakásokat) ad bérbe,

b) a bérlőnek pénzbeli térítést fizet,

c) a bérlőnek másik lakás (lakások) bérbeadása mellett pénzbeli térítést is fizet.

(3) Amennyiben a bérlő a lakásbérleti jogviszonyt pénzbeli térítés ellenében szünteti meg, a megállapodásban ki kell kötni a bérlő azon nyilatkozatát, hogy az Önkormányzattal szemben 5 évig elhelyezési igényt nem támaszt.

(4) A bérlő, szociális intézménybe utalásakor megállapodhat a bérbeadóval a lakásbérleti jogviszonya pénzbeli térítés ellenében történő megszüntetésében. A megállapodásra az e paragrafusban foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.

(5) A megállapodások esetén a feleknek az értékkülönbözettel el kell számolniuk. Az értékkülönbözet megállapítása alapjául szolgáló szakértői értékbecslést a bérbeadó készítteti el, de annak költségei - a (11) bekezdésben szabályozott esetet kivéve - a bérlőt terhelik.

(6) Ha a megállapodás keretében a bérbeadó a bérlőnek:

a) kisebb forgalmi értékű másik lakást vagy kisebb összforgalmi értékű másik lakásokat ad bérbe, a bérlő részére kifizeti a bérbe adandó és a lakásbérleti jogviszony megszüntetésével érintett lakás (lakások) beköltözhető forgalmi értéke közötti különbség 30%-át (továbbiakban: térítés),

b) pénzbeli térítést fizet, a pénzbeli térítés mértéke a lakásbérleti jogviszony megszüntetésével érintett lakás forgalmi értének 30%-a.

(7) A térítés összegéből a bérbeadó a kezelő írásbeli igazolása alapján levonja a lakást terhelő bérleti díjhátralékot és annak törvényes mértékű késedelmi kamatát, valamint a bérlőt terhelő, el nem végzett feladatok ellenértékét. A bérleti szerződést megszüntető megállapodásban ezt rögzíteni kell.

(8) Ha a (2) bekezdés szerinti megállapodás létrejöttéhez a bérbeadónak különös érdeke fűződik, a jelen paragrafus (6)-(7) bekezdésétől a LGB eltérhet.

(9) A bérbeadó a (2) bekezdés szerinti megállapodásokat, a költségvetése szerint erre a célra elkülönített összeg rendelkezésére állásától, illetve üres lakás rendelkezésére állásától függően köti meg.

(10) A bérlőt megillető térítést a bérbeadó a lakásbérleti jogviszony megszüntetésével érintett lakás visszaadásáról szóló, a kezelő által történő írásbeli igazolás kézhezvételétől számított tizenöt napon belül fizeti ki egy összegben.

(11) Amennyiben a lakás átadása a megállapodás szerinti időpontig a volt bérlő hibájából nem történik meg, a bérbeadó jogosult a megállapodást felmondani.

(12) Ha az Önkormányzat a fizetési kötelezettségének késedelmesen tesz eleget, úgy a volt bérlőt az esedékes összeg után a késedelmes napokra eső törvényes mértékű késedelmi kamat illeti meg.

(13) A lakáscseréket önkormányzati lakásgazdálkodási célokból a kezelő is köteles kezdeményezni.

(14) Lakásgazdálkodási érdek alapján létrehozandó lakáscserék során előtérbe kell helyezni a vegyes tulajdonú társasházak helyett teljes egészében magántulajdonú társasházak kialakítását segítő cseréket.

(15) Az e paragrafusban foglaltak tekintetében a bérbeadói jogokat az LGB gyakorolja.”

22. § A Bérbeadói ökr. 41. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

(1) A kezelő a bérleti szerződés felmondását kezdeményezheti az alábbi esetekben:

a) a bérlő a lakbért és/vagy a lakás közüzemi díját a fizetésre megállapított határidőig nem fizeti meg, kivéve, ha a 40. § (1) bekezdés e) pontja szerinti lakáscsere során a bérlő a lakbér és közüzemi díj hátraléka -a kezelő által igazoltan - kiegyenlítésre kerül,

b) a bérlő a szerződésben vállalt vagy a jogszabályban előírt egyéb lényeges kötelezettségét nem teljesíti,

c) a bérlő vagy a vele együtt lakó személyek a bérbeadóval vagy a lakókkal szemben az együttélés követelményeivel ellentétes, botrányos, tűrhetetlen magatartást tanúsítanak,

d) a bérlő vagy a vele együtt lakó személyek a lakást, a közös használatra szolgáló helyiséget, ill. területet rongálják vagy rendeltetésükkel ellentétesen használják,

e) a bérlő az önkormányzati tulajdonú bérlakásának elidegenítését bizonyítható módon megkísérli.

f) a bérlő az önkormányzati lakás bérleti szerződésének időtartama alatt adás-vétel alapján beköltözhető magántulajdonú lakást szerez.

(2) A kezelő a fennálló tartozás erejéig az (1) bekezdés a) pontja vonatkozásában részletfizetést engedélyezhet. A részletfizetési megállapodás megkötését követő 8 napon belül a kezelő köteles a tulajdonost a részletfizetési megállapodás megküldésével értesíteni.”

23. § (1) A Bérbeadói ökr. 48. §-a (3) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

a) a bérlőnek a helyiséggel kapcsolatos felújítási, korszerűsítési ráfordításai a helyiség forgalmi értékének 50%-át meghaladják, illetve a helyiséget teljes egészében a bérlő teszi rendeltetésszerű használatra alkalmassá, valamint azt a kezelő ellenőrizte és az e rendelet 36. § (5) bekezdése szerinti tartalommal a helyiségre vonatkozó leltárt felvette,”

(2) A Bérbeadói ökr. 48. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) A kérelmező részére a helyiségbér összegét a TVKB egyedi döntéssel határozza meg e rendelet 1. számú függelékében meghatározott területi besorolás, valamint az általa évente meghatározott minimálisan irányadó helyiségbérleti díjak figyelembevételével azzal, hogy az ott meghatározott díjtételektől felfelé eltérhet.

A helyiségbér meghatározásánál figyelembe kell venni a hasznosítási célt, valamint azt a tevékenységet, amelyet a bérlet alatt a helyiségben a kérelmező folytatni kíván.”

24. § A Bérbeadói ökr. 56. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) E rendelet 41. § (1) bekezdése, valamint az Ltv. 24. § (1) bekezdése alapján a helyiségbérletet fel lehet mondani.”

25. § (1) A Bérbeadói ökr. 58. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A kezelő egyezséget köthet a rendelet szerinti bérleti díjak teljesülése érdekében:

a) az e rendelet 41. §-ának (2) bekezdése szerinti módon,

b) bíróság előtti eljárásban.”

(2) A Bérbeadói ökr. 58. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A kezelő kezdeményezéssel élhet a polgármester felé a 41. § (1) bekezdés a) pontja alapján történt felmondást visszavonására, amennyiben a bérlő a tartozását a felmondási időn belül maradéktalanul kiegyenlíti.”

(3) A Bérbeadói ökr. 58. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) Amennyiben a bérlő a felmondási időn túl egyenlíti ki a tartozását, akkor a lakás határozott időre történő bérbeadásáról az LGB dönt.”

26. § (1) A Bérbeadói ökr. 59. §-ának 1. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

„1. Szociális bérlakás: változó komfortfokozatú, önkormányzati tulajdonú bérlakás, melyet az e rendelet 4/A. §-ának (1) és (2) bekezdésében meghatározott jövedelmi és vagyoni helyzetben élők kaphatnak e rendeletben szabályozott jogcímeken.”

(2) A Bérbeadói ökr. 59. §-a a következő 7. ponttal egészül ki:

„7. Jogkövető magatartásnak az minősül, ha a bérlő a szerződésben foglalt kötelezettségeinek maradéktalanul eleget tesz.”

II. A XV. kerület Önkormányzatának tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítésének szabályairól szóló 17/2004. (IV. 1.) ök. rendelet módosítása (továbbiakban: Elidegenítési ökr.)

27. § Az Elidegenítési ökr. 7. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A határozott időre, vagy valamely feltétel bekövetkeztéig bérbe adott lakások elidegenítésre nem jelölhetők ki, kivéve, ha ahhoz a 7. § (1) c) és e) pontjaiban jogosított szerv a hozzájárulását adja.”

III. Az Önkormányzat vagyonáról, a tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló 5/2000. (II. 29.) ök. rendelet módosítása (továbbiakban: Vagyonrendelet)

28. § A Vagyonrendelet 7. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület minden ciklusban a gazdasági program elfogadását követő 3 hónapon belül meghatározza a vagyongazdálkodás irányelveit.

(2) A tulajdonosi jogok gyakorlója a vagyongazdálkodás során köteles érvényesíteni a vagyongazdálkodás irányelveit.”

29. § (1) Ez a rendelet 2008. április 15-én lép hatályba.

(2) E rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti

a) a Bérbeadói ökr. 9. §-át megelőző alcím „bérlőkijelölési, továbbá bérlő kiválasztási jog szerinti” szövegrésze,

b) a Bérbeadói ökr. 36. §-ának (4) bekezdése.

Dr. Nagy Antal sk. Hajdu László sk.
jegyző polgármester