Göd Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelete

Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetéséről

Göd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, a Magyarország helyi Önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 143. § (4) bekezdés h) pontjában, és a Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény 75. § (3) bekezdés b) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya az Önkormányzatra, Képviselő-testületre és annak bizottságaira, a Polgármesteri Hivatalra, a Településellátó Szervezetre, illetve az önállóan működő intézményeire terjed ki.

2. § (1) A Képviselő-testület az Önkormányzat 2024. évi költségvetésének

a) Költségvetési bevételi főösszegét 5 385 821 271 forintban

b) Költségvetési kiadási főösszegét 9 719 844 454 forintban

c) Költségvetési egyenlegét (a)–b)) –4 334 023 183 forintban

d) Belső finanszírozásának bevételi összegét 4 402 531 579 forintban (előző évi maradványok 2024. évi költségvetési tervezetben igénybe vett összege)

e) Külső finanszírozásának kiadási összegét 68 508 396 forintban állapítja meg.

(2) A költségvetés főösszege 9 788 352 850 forint.

(3) Működési hiány –1 908 925 724 forint, a felhalmozási hiány –2 425 097 459 forint.

(4) A belső finanszírozás bevétele 4 402 531 579 forint.

(5) A külső finanszírozás kiadása 68 508 396 forint.

(6) A belső finanszírozási bevétel fedezi a működési és felhalmozási hiányt és a külső finanszírozás kiadásait.

(7) A Képviselő-testület az (1) bekezdés szerinti bevételi főösszegen belül az előirányzat – csoportonkénti, jogcímenkénti összegeit a 4. melléklet 46. oszlopa szerint határozza meg.

(8) Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetésének önként vállalt, államigazgatási, kötelező feladatai bevételi előirányzatait a 5. melléklet szerint határozza meg.

(9) A Képviselő-testület az (1) bekezdés szerinti kiadási főösszegen belül az előirányzat – csoportonkénti, jogcímenkénti összegeit a 2. melléklet 46. oszlopa szerint határozza meg.

(10) Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetésének önként vállalt, államigazgatási, kötelező feladatai kiadási előirányzatait a 3. melléklet szerint határozza meg.

(11) Az 1. melléklet tartalmazza az (1) bekezdés szerinti főösszegen belül a működési kiadások és bevételek előirányzatait (9. oszlop), valamint a felhalmozási kiadások és bevételek előirányzatait (10. oszlop) „mérlegszerűen”.

(12) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított bevételi főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett önkormányzati működési támogatások részletes jogcímenkénti előirányzatait a 6. melléklet 2. oszlopa szerint határozza meg.

(13) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított bevételi főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett közhatalmi bevételek részletes jogcímenkénti előirányzatait a 7. melléklet 5. oszlopa szerint határozza meg.

(14) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított bevételi főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett működési bevételek részletes jogcímenkénti előirányzatait a 8. melléklet 5. oszlopa szerint határozza meg.

(15) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított bevételi főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett felhalmozási bevételek részletes jogcímenkénti előirányzatait az 9. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(16) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított bevételi főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett támogatásértékű felhalmozási bevételek és felhalmozási célú pénzeszközátvételek részletes jogcímenkénti előirányzatait a 10. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(17) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett személyi juttatások és járulékok intézményenkénti előirányzatait a 11. melléklet 5. oszlopa szerint határozza meg.

(18) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett dologi kiadások intézményenkénti előirányzatait a 12. melléklet 5. oszlopa szerint határozza meg.

(19) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett ellátottak juttatásai részletes jogcímenkénti előirányzatait a 13. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(20) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett támogatásértékű működési kiadások és működési célú pénzeszközátadások részletes jogcímenkénti előirányzatait a 14. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(21) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett támogatásértékű felhalmozási kiadások és felhalmozási célú pénzeszközátadások részletes jogcímenkénti előirányzatait a 15. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(22) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett elvonások és befizetési kötelezettségek részletes jogcímenkénti előirányzatait a 16. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(23) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett 2024. évi tartalékainak részletes jogcímenkénti előirányzatait a 17. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(24) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül a Településellátó Szervezet címen tervezett beruházási előirányzatokat feladatonként a 18. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(25) Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül a Településellátó Szervezet címen tervezett felújítási előirányzatokat feladatonként a 19. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(26) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül az Önkormányzat címen tervezett beruházási előirányzatokat feladatonként a 20. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(27) A Képviselő-testület az (1) bekezdésben megállapított kiadási főösszegen belül a Önkormányzat címen tervezett felújítási előirányzatokat feladatonként a 21. melléklet 3. oszlopa szerint határozza meg.

(28) Az európai uniós támogatással megvalósuló projekteket a 22. melléklet szerint határozza meg.

(29) A közvetett támogatások, adókedvezmények összegét a 23. melléklet szerint határozza meg.

(30) Göd Város Önkormányzatának a 2024. évi költségvetésében tervezett intézményenkénti létszám-előirányzatait a 24. melléklet szerint határozza meg.

(31) A Képviselő-testület az (1) bekezdés szerinti kiadási és bevételi főösszeg teljesülésének tervezett felhasználási ütemtervét a 25. melléklet szerint határozza meg.

(32) A Képviselő-testület az önkormányzat a saját bevételeit, valamint az adósságot keletkeztető ügyleteiből eredő fizetési kötelezettségeinek három évre várható összegét a 26. melléklet szerint határozza meg.

(33) A Képviselő-testület az önkormányzat Többéves kihatással járó kötelezettségeit a 27. melléklet szerint határozza meg.

(34) A Képviselő-testület az önkormányzat a költségvetési évet követő három év tervezett előirányzatainak keretszámait főbb csoportokban a 28. melléklet szerint határozza meg.

3. § (1) A költségvetés címrendjét az alábbiak szerint határozza meg:

(2) Önállóan működő és gazdálkodó intézmények:

1. Göd Város Önkormányzata

2. Gödi Polgármesteri Hivatal

3. Településellátó Szervezet (TESZ)

(3) Önállóan működő intézmények:

1. Gödi Kincsem Óvoda

2. Gödi Kastély Óvoda

3. Gödi Szivárvány Bölcsőde

4. Gödi Alapszolgáltatási Központ

5. Göd Városi Könyvtár

6. József Attila Művelődési Ház

4. § Az Önkormányzat 2024. évi költségvetésében jutalom tervezésére nem került sor. Év közben a polgármester és a jegyző dönthet a bérmaradvány terhére történő jutalom kifizetéséről.

A 2024. évi költségvetés végrehajtási szabályai

5. § (1) Az Önkormányzat és az általa irányított költségvetési szervek elemi költségvetését a polgármester hagyja jóvá.

(2) A rendelet kihirdetését követően az intézmények vezetőivel történt egyeztetés alapján el kell készíteni az intézmények elemi költségvetését, melyről egy példány átadásával az intézményt tájékoztatni szükséges.

(3) Az intézmény éves költségvetését

a) az Alapító Okiratokban előírt, illetve engedélyezett, és a Szervezeti és Működési Szabályzatban részletezett feladatkörökben és kötelezettségek mellett;

b) a szakmai hatékonyság és gazdaságosság, a vagyon rendeltetésszerű használata követelményeinek érvényesítésével;

c) a gazdálkodási és számviteli, továbbá a belső kontrollrendszerek működtetésére vonatkozó előírások betartásával köteles végrehajtani.

(4) A Képviselő-testület felhatalmazza Göd Város Önkormányzatát, valamint költségvetési intézményeit a költségvetésben előírt bevételek beszedésére és a jóváhagyott kiadások teljesítésére.

(5) Göd Város Önkormányzatának költségvetési intézményei tekintetében a tervezett bevételek elmaradása nem vonja automatikusan maga után a költségvetési támogatás növekedését. A kiadási előirányzatok, amennyiben a tervezett bevételek nem folynak be, nem teljesíthetők.

(6) Göd Város Önkormányzata, a Polgármesteri Hivatal, valamint az önállóan működő és gazdálkodó és az önállóan működő költségvetési intézmények jóváhagyott bevételi és kiadási előirányzatai év közben megváltoztathatóak.

(7) Göd Város Önkormányzata, a Polgármesteri Hivatal és a költségvetési szervek jóváhagyott előirányzatainak módosítási és átcsoportosítási jogát a Képviselő-testület a Polgármesterre átruházza.

(8) A költségvetési szervek költségvetési támogatási előirányzata csak az alaptevékenységre és az ezzel összefüggő egyéb kiadásokra használható fel.

(9) Ha év közben az Országgyűlés, a Kormány, illetve valamely fejezet vagy elkülönített állami pénzalap Göd Város Önkormányzata számára pótelőirányzatot biztosít, arról a Polgármester köteles tájékoztatást adni a Képviselő-testület részére.

(10) A Képviselő-testület az évközi központi előirányzat-módosítások felhasználásának engedélyezését a Polgármesterre átruházza. Ezen összegeket az évközi költségvetési rendelet módosításaiban kell átvezetni.

(11) A Képviselő-testület -az első negyedév kivételével- negyedévenként, de legkésőbb a költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét.

(12) Az önkormányzat költségvetésében elkülönítetten szerepelnek az általános és céltartalékok előirányzatai.

a) Az általános tartalékok az évközi többletigények, az Önkormányzat váratlanul felmerülő, nem tervezett feladatainak finanszírozására, valamint az elmaradt bevételek pótlására szolgálnak.

b) A céltartalékok a költségvetés jóváhagyásakor, módosításakor még pontosan nem ismert városfejlesztési feladatok, az egyes ágazatokban benyújtandó pályázatok saját erő költségeinek fedezetét biztosítja.

c) A Képviselő-testület felhatalmazza a Polgármestert, hogy az önkormányzati gazdálkodás folyamatossága érdekében kötelezettséget vállaljon a tartalék terhére a költségvetésben nem szereplő feladatok végrehajtására.

d) A Képviselő-testület az általános és a céltartalék, valamint a Környezetvédelmi Alappal való rendelkezés jogát a Polgármesterre átruházza.

(13) A költségvetési szerv a költségvetés végrehajtása során tárgyévi fizetési kötelezettséget csak a jóváhagyott kiadási előirányzatok mértékéig -a saját bevételek teljesülési ütemére figyelemmel- vállalhat és kifizetéseket is ezen összeghatárig rendelhet el.

(14) A Képviselő-testület az önállóan működő és gazdálkodó, illetve az önállóan működő intézményei vezetőit a megállapított előirányzaton belül önálló bérgazdálkodási és e rendeletben meghatározott létszámkereten belül önálló létszámgazdálkodási jogkörrel látja el.

(15) Az önállóan működő és gazdálkodó, illetve az önállóan működő költségvetési szervek e rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek.

(16) A Képviselő-testület az önkormányzat önállóan működő és gazdálkodó, illetve az önállóan működő intézményeinek nettósított költségvetési támogatását -a polgármester által előzetesen jóváhagyott pénzellátási terve alapján- biztosítja. Ettől eltérni csak felhalmozási kiadások esetén, illetve a Polgármester engedélyével lehet.

(17) A Képviselő-testület a felhalmozási jellegű feladatok megvalósítását az ilyen jellegű bevételek teljesüléséhez köti.

(18) A Polgármester forrásfelhasználásra vonatkozó, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 68. § (4) bekezdésének megfelelő szabályok:

a) A Polgármester saját hatáskörében az éves költségvetés terhére 2024. évben esetenként 30 000 eFt összeghatárig köthet szerződéseket, vállalhat kötelezettséget, írhat alá megállapodásokat, amelyről a Képviselő-testület soron következő ülésén beszámol.

b) A 30 000 eFt összeget meghaladó, de a 100 000 eFt összeghatárt el nem érő szerződéskötések, kötelezettségvállalások esetében a Pénzügyi és Jogi Bizottság előzetes jóváhagyása szükséges.

c) 100 000 eFt feletti szerződéskötések, kötelezettségvállalások előtt a Képviselő-testület jóváhagyása szükséges.

(19) A Képviselő-testület a 2024. évben jelentkező likviditási gondjait -ha szükséges- a CIB Banknál rendelkezésre álló folyószámla-hitelkeret terhére oldja meg, amelynek felső határa 1 000 000 eFt. A hitel felvételéről a Képviselő-testület utólagos tájékoztatása mellett a Polgármester dönt. 350 000 eFt összeg feletti folyószámla-hitelkeret igénybevételéhez a Képviselő-testület jóváhagyása szükséges.

(20) A 2024. évi polgármesteri céljutalom összegét a Pénzügyi és Jogi Bizottság javaslata alapján a Képviselő-testület határozhatja meg.

(21) A kötelezettségvállalás rendjét a polgármester és a jegyző együttes intézkedésben szabályozza.

(22) A kötelezettségvállalásból eredő kifizetések rendjét az előző pontban írottak szerint kell szabályozni.

Költségvetési előirányzatok változtatása

6. § (1) A költségvetési rendelet módosítását haladéktalanul a Képviselő-testület elé kell terjeszteni, ha év közben az Országgyűlés előirányzatot zárol az önkormányzatnál.

(2) A költségvetési rendelet módosítására a Képviselő-testület döntése alapján, szükség szerint kerül sor, de legalább:

a) az első félévre vonatkozóan a féléves beszámolóval egyidejűleg,

b) a második félévre vonatkozóan legkésőbb a költségvetési beszámoló felügyeleti szervhez történő megküldésének határidejéig, december 31-ei hatállyal.

(3) A (2) bekezdés a) és b) pontja esetén a költségvetési rendelet módosításának tartalmaznia kell az alábbi okok hatását a költségvetésre:

a) a központi szervek által engedélyezett előirányzat módosítások,

b) az önállóan működő és gazdálkodó, valamint a az önállóan működő költségvetési szerveket érintő, felügyeleti hatáskörben végrehajtott előirányzat módosítások,

c) az önállóan működő és gazdálkodó, valamint az önállóan működő költségvetési szervek -előzetesen Polgármester által jóváhagyott- saját hatáskörben végrehajtott előirányzat módosítások,

d) a Képviselő-testület által átruházott hatáskörben hozott átcsoportosítások,

e) az önkormányzati többletbevételek előirányzatosítása.

Előirányzatfelhasználási, -felosztási jogkörök

7. § (1) A Képviselő-testület az egyes keretek és társadalmi civil szervezetek és önszerveződések támogatására tervezett előirányzatok felhasználásáról, felosztásáról az alábbiak szerint rendelkezik:

a) a Pénzügyi és Jogi Bizottság rendelkezik felhasználási, felosztási jogkörrel az e rendelet 17. számú mellékletében szereplő alábbi jogcímek tekintetében a „Pénzügyi és Jogi Bizottság kerete”

b) a körzetfejlesztési támogatás felosztását az egyes körzetek képviselőinek javaslatára a Polgármester hagyja jóvá.

(2) A bizottsági hatáskörben nyújtható támogatásokról legkésőbb december 11-ig kell dönteni.

(3) Alapítvány támogatására vonatkozó döntés nyomán a támogatás csak a Képviselő-testület jóváhagyásával folyósítható.

(4) A Bizottsági, illetve a körzetfejlesztési pénzügyi keretek felett felhasználási jogkörrel rendelkezők a keretek előirányzatából tartós -éven túli- elkötelezettséggel járó feladatokat nem támogathatnak.

(5) Az önkormányzat által finanszírozott vagy támogatott szervezetek, illetve magánszemélyek számára számadási kötelezettséget kell előírni a részükre céljelleggel -nem szociális ellátásként- juttatott összegek rendeltetésszerű felhasználásáról, és ehhez kapcsolódóan a számadás nem teljesítése esetére visszafizetési kötelezettséget kell előírni. A döntéshozó ellenőrizni köteles a felhasználást és a számadást. Amennyiben a finanszírozott vagy támogatott szervezet, illetve magánszemély az előírt számadási kötelezettségének határidőre nem tesz eleget, e kötelezettségének teljesítéséig további támogatását fel kell függeszteni és fel kell szólítani a támogatás visszafizetésére.

Előirányzat-módosítás az Önkormányzat irányítása alá tartozó intézményeknél

8. § (1) Az Önkormányzat és az általa irányított költségvetési szervek gazdálkodására, költségvetésük végrehajtására és a beszámolás rendjére -jelen rendeletben nem szabályozott kérdésekben- Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény, az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény, valamint az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendeletben előírtak az irányadóak.

(2) Göd Város Önkormányzata, a Polgármesteri Hivatal és a költségvetési szervek jóváhagyott előirányzatai év közben megváltoztathatóak.

(3) Göd Város Önkormányzata, a Polgármesteri Hivatal és a költségvetési szervek jóváhagyott kiemelt előirányzatainak módosítási és átcsoportosítási jogát a Képviselő-testület a Polgármesterre átruházza.

(4) Költségvetési bevételek a bevételi előirányzatokon felül is teljesíthetőek. A költségvetési szervek az előirányzatot meghaladó bevételeik terhére csak előirányzat módosítási kérelem alapján, a Polgármester jóváhagyásával módosíthatnak előirányzatot, a forrásképződés mértékének, illetve ütemének figyelembevételével, továbbá az intézmény biztonságos működésének szem előtt tartásával.

(5) Amennyiben a költségvetési szerv meghatározott feladat ellátásához eseti bevételhez jut átvett pénzeszköz támogatás államháztartáson belülről címen, a tényleges többletnek, illetve szerződés esetén az abban az abban meghatározott mértéknek megfelelő összeggel bevételi előirányzatát megemelheti a Képviselő-testület utólagos tájékoztatása mellett. A jóváhagyott előirányzat összege csak az adott tevékenységhez kapcsolódó kiadásokra használható fel.

(6) A (4)–(5) bekezdés szerinti előirányzat módosítás a költségvetési többlettámogatási igénnyel sem a költségvetési évben, sem a következő év(ek)ben nem járhat.

(7) A költségvetési szerv a költségvetés végrehajtása során tárgyévi fizetési kötelezettséget csak a jóváhagyott kiadási előirányzatok mértékéig -a saját bevételek teljesítési ütemére figyelemmel- vállalhat és kifizetéseket is ezen összeghatárig rendelhet el.

(8) Az élelmezési feladattal összefüggő bevételi és kiadási előirányzatot, a közüzemi díjak kiadási előirányzatát kizárólag az adott feladattal összefüggésben lehet felhasználni, azokat más előirányzatra átcsoportosítani nem lehet.

(9) Az önállóan működő és gazdálkodó, valamint az önállóan működő költségvetési szerv saját hatáskörben a jóváhagyott működési kiemelt előirányzatain belül a részelőirányzatoktól előirányzat módosítás nélkül is eltérhet.

(10) Az önállóan működő költségvetési szerv a (3) bekezdés szerinti kiemelt előirányzat módosítását a meghatározott pénzügyi, gazdasági feladatainak ellátását végző önállóan működő és gazdálkodó (TESZ) költségvetési szerv vezetőjén keresztül kezdeményezi. A változtatáshoz a Polgármester engedélye szükséges.

Vegyes rendelkezések

9. § (1) Az Önkormányzati költségvetési szerv a használatában lévő tárgyi eszközeire, készleteire biztosítási szerződést köthet.

(2) Az önkormányzati költségvetési intézmények csak a Képviselő-testület engedélyével hozhatnak létre társadalmi szervezetet.

(3) Az önkormányzati költségvetési intézmények társadalmi szervezethez csak a Képviselő-testület engedélyével csatlakozhatnak.

(4) Az önkormányzati költségvetési intézmények pénzkölcsönt (hitelt) nem vehetnek fel, kezességet nem vállalhatnak, értékpapírt nem vásárolhatnak, váltót nem bocsáthatnak ki és nem fogadhatnak el.

(5) A közép és hosszú lejáratú hitelfelvétel, kötvény kibocsátás fedezetére önkormányzati törzsvagyon, a normatív állami hozzájárulás, az állami támogatás, valamint az államháztartáson belül működési célra átvett bevételek nem használhatóak.

(6) Kezességet csak a Képviselő-testület vállalhat.

(7) Göd Város Önkormányzata a gazdálkodás során év közben a pénzforgalmi számláján képződő, szabadnak minősíthető pénzeszközeit -a központi költségvetésből származó hozzájárulások és támogatások kivételével- pénzintézeti pénzlekötés vagy állampapír vásárlás útján hasznosíthatja. A pénzügyi műveletek lebonyolítását a Képviselő-testület a Polgármester hatáskörébe utalja.

(8) A Képviselő-testület a Polgármesteri Hivatalban foglalkoztatott köztisztviselő és a munka törvénykönyve alapján foglalkoztatott munkavállaló cafeteria-juttatását 2024. évben nettó 400 000 Ft/fő összegben állapítja meg.

(9) A Polgármesteri Hivatalban foglalkoztatott köztisztviselő vonatkozásában az illetményalap 2024. évben 50 100 Ft.

(10) A Képviselő-testület az önkormányzat által fenntartott intézményben foglalkoztatottak esetében a béren kívüli juttatás 2024. évi összegét nettó 300 000 Ft/fő összegben állapítja meg.

(11) A Képviselő-testület az Önkormányzat intézményeiben foglalkoztatottak, illetve a Polgármester tekintetében a fizetési számlához kapcsolódó bankszámla hozzájárulás összegét havi 1 000 Ft/fő összegben állapítja meg.

(12) Az intézményvezetőt fegyelmi felelősség terheli az intézmény gazdálkodásáért, az intézmény kezelésében lévő vagyon rendeltetésszerű használatáért. A rendeletben meghatározott kiemelt előirányzatok a Polgármester jóváhagyása nélkül történő túllépése, illetve a rendelet szabályainak be nem tartása munkáltatói fegyelmi intézkedést vonhat maga után.

A behajthatatlan követelések kivezetésének szabályai

10. § (1) Az államháztartás számviteléről szóló 4/2013. (I. 11.) Korm. rendeletben foglaltakra tekintettel a behajthatatlan követelések, hitelezési veszteségként történő kivezetésének engedélyezésére, összeghatár nélkül Göd Város Önkormányzatát és intézményeit érintően a Képviselő-testület jogosult.

(2) Az (1) bekezdésben felsorolt jogosultak e tevékenységükről a féléves és az éves beszámolóhoz kapcsolódóan a Képviselő-testület felé beszámolási kötelezettséggel tartoznak.

11. § Jelen rendelet az alábbi mellékleteket tartalmazza:

1. 1. melléklet Göd Város Önkormányzata 2024. évi összevont költségvetési előirányzatai

2. 2. melléklet Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetés kiadási előirányzatai

3. 3. melléklet Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetés kiadási előirányzatai kötelező, önként vállalt, államigazgatási feladatok szerint

4. 4. melléklet Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetés bevételi előirányzatai

5. 5. melléklet Göd Város Önkormányzatának 2024. évi költségvetés bevételi előirányzatai kötelező, önként vállalt, államigazgatási feladatok szerint

6. 6. melléklet Göd Város Önkormányzata 2024. évi önkormányzati működési támogatás előirányzatai

7. 7. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett közhatalmi bevételek előirányzatai

8. 8. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett működési bevételek előirányzatai

9. 9. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett felhalmozási bevételek előirányzatai

10. 10. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett támogatásértékű felhalmozási bevételek és felhalmozási célú pénzeszközátvételek előirányzatai

11. 11. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett személyi juttatások és járulékok előirányzatai intézményenként

12. 12. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett dologi kiadások előirányzatai intézményenként

13. 13. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett ellátottak pénzbeli juttatásai

14. 14. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett támogatásértékű működési kiadások és működési célú pénzeszközátadások előirányzatai

15. 15. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett támogatásértékű felhalmozási kiadások és felhalmozási célú pénzeszközátadások előirányzatai

16. 16. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében tervezett elvonások és befizetések kiadási előirányzatai

17. 17. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi tartalékainak előirányzatai

18. 18. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében az Településellátó Szervezet címen belül tervezett beruházási feladatok feladatonként

19. 19. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében a Településellátó Szervezet címen belül tervezett felújítási feladatok feladatonként

20. 20. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében az Önkormányzat címen belül tervezett beruházási feladatok feladatonként

21. 21. melléklet Göd Város Önkormányzat 2024. évi költségvetésében az Önkormányzat címen belül tervezett felújítási feladatok feladatonként

22. 22. melléklet EU támogatással megvalósuló projektek a 2024. évi költségvetésben

23. 23. melléklet Közvetett támogatások, adókedvezmények

24. 24. melléklet Intézmények létszámadatai

25. 25. melléklet Előirányzat-felhasználási ütemterv

26. 26. melléklet Saját bevételek és az önkormányzat adósságot keletkeztető ügyleteiből eredő fizetési kötelezettségek

27. 27. melléklet Többéves kihatással járó kötelezettségek

28. 28. melléklet A költségvetési évet követő három év tervezett előirányzatainak keretszámai főbb csoportokban

12. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Kammerer Zoltán
polgármester
Dombováriné dr. Kozák Nikolett
jegyző

Kihirdetési záradék:

A rendelet a Gödi Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján történő kifüggesztéssel 2024. év február hó 12. napján kihirdetésre került. A kifüggesztés időtartama 30 nap.

Dombováriné dr. Kozák Nikolett
jegyző

1. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

2. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

3. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

4. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

5. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

6. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

7. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

8. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

9. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

10. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

11. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

12. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

13. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

14. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

15. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

16. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

17. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

18. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

19. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

20. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

21. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

22. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

23. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

24. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

25. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

26. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

27. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez

28. melléklet a 2/2024. (II. 12.) önkormányzati rendelethez