1913. évi XXVI. törvénycikk

az állami költségvetési év kezdetének megváltoztatásáról * 

1. § Az 1914. év julius hó 1-től fogva az állami költségvetési év minden év julius havának 1-jétől a következő év junius havának 30-áig tart.

A ministerek és az állami számvevőszék elnöke, a saját kezelésükhöz tartozó kiadásoknak és bevételeknek a következő költségvetési évre vonatkozó részletes előirányzatát minden év deczember hava közepéig készitik el és juttatják a pénzügyministerhez.

A megelőző költségvetési évre vonatkozó zárszámadást az állami számvevőszék elnöke észrevételeivel együtt legkésőbb márczius hó 1-ig tartozik a ministertanácscsal közölni.

Az 1897. évi XX. törvénycikknek az állami költségvetési és számadási évvel kapcsolatos határidőkre vonatkozó összes egyéb rendelkezései az állami költségvetési év fentiek szerint való megállapitásának megfelelően módosulnak, megjegyezvén, hogy az 1897. évi XX. törvénycikkben, valamint az összes egyéb törvényekben és törvényes rendelkezésekben, nevezetesen pedig az 1867. évi X. törvénycikkben, az állami költségvetéssel és zárszámadással kapcsolatban emlitett „év” vagy „naptári év” fogalma alatt mindenkor „költségvetési év” értendő.

2. § Részvénytársaságok és szövetkezetek, ha üzletvételüket az állami költségvetési évvel összhangzásba hozni kivánják, üzletévük végétől az állami költségvetési év kezdetéig terjedő időszakról külön mérleget állithatnak fel és annak alapján osztalékot állapithatnak meg.

3. § Felhatalmaztatik a ministerium, hogy az állami költségvetési év kezdetének megváltoztatása folytán szükségessé váló intézkedéseket megtegye.

4. § Jelen törvény kihirdetése napján lép életbe és végrehajtásával az összes ministerek és amennyiben az állami számvevőszéket illeti, az állami számvevőszék elnöke bizatnak meg.